28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Ropák Dostálová

27.6.2020

Jako už tradičně udělil spolek Děti země anticenu Ropák roku, tentokrát roku 2019. Spolek, který se zasloužil o paralýzu výstavby silniční infrastruktury v České republice, namířil svůj hnojomet na ministryni Kláru Dostálovou za přípravu nového stavebního zákona. 

Ten si klade za cíl zmírnit doposud šílenou byrokracii nezbytnou pro získání stavebního povolení, opravdu doslova šílenou, která naši republiku v této kategorii sráží někam na chvost – podle statistik jsme na 157. místě, nezbytných 21 povolení vyžaduje 246 dní – teoreticky, v praxi to bývá mnohem delší.

Stavební zákon by po své novele měl řízení zjednodušit a proces urychlit. Tím ovšem přijdou žáby na prameni o část své moci. Jsou to spolky, který vykřikují, že jednají v zájmu veřejnosti, třebaže je veřejnost o jejich součinnost nijak nežádala a nic jim nedelegovala. Anticena je tedy vyjádření toho, že ministryně Dostálová dělala správně svoji práci.

Aston Ondřej Neff


Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.