27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Politika a pitomosti

4.10.2007

Mě by spíš zajímalo, jak je možné, že naše dálnice se staví tak pomalu a proč kilometr takové stavby stojí dvakrát víc než kdekoli jinde v civilizovaném světě? Pražský magistrát s velkou slávou oznámil, že zkrátí lhůty oprav vozovek v hlavním městě. Sláva! Že ho to nenapadlo dávno. To by šlo snadno: kdyby někdo donutil lidi na těchto stavbách zaměstnané, aby pracovali tak, jak je to zcela běžné v soukromém sektoru. A hned by to odsejpalo, jako to odsejpá v soukromém sektoru - podívejte se, jak rychle rostou soukromé stavby a jak pomalu nerostou stavby jakéhokoli druhu financované z vašich a mých a jiných veřejných peněz. Třebaže to často staví a "staví" stejná firma.

Tohle je politika, která by měla občana interesovat. A kolik bere Paroubek? To mě začne zajímat, až si koupí akcie za 300 miliónů. Zatím podobné udivující činy dělá jeho předchůdce ve funkci.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.