18.5.2022 | Svátek má Nataša


Krásná nula na Karlovarsku

27.4.2021

V neděli nebyl ani jeden člověk hlášen jako nakažený covidem, oznámili v Karlovarském kraji. Příznivé zprávy chodí i z dalších oblastí, už nejsme aktuální nejhorší v Evropské unii, i když ten primát nejvíce mrtvých na milion obyvatel nám hned tak někdo ze zad nesejme (nám? Babišově vládě, na shledanou u voleb).

Je to zajímavý údaj, nula nakažených. I malé děti jsou pamětníky doby, kdy… to platilo na celém světě, protože covid sídlil v netopýrovi a někdo teprve zadělával oheň, že si uvaří polévku. Pokud věříme jedné verzi, je spousta verzí jiných včetně té divoké, že covid vyrobili ve wuchanské laboratoři a výsledek? Celý svět na krovkách a čínská ekonomika vesele vzkvétá. Pokud by to tak mělo být, tak efektivita atomové bomby vynalezené kdysi Američany a ukradené Rusy je směšná.

Zase jsme odbočil, vraťme se k té hodnotě nula. Je to hodnota, ke které máme směřovat?

Zatím nikdo nikde jasně neřekl, kde je cíl, nikdo neřekl, o co se snažíme. U nás jaksi platí, že pokud bude trvale cca 1400 nových případů denně v průběhu týdne, bude to dobré. Ale… jak dobré? Že prý se otevřou biografy pro lidi, kteří si koupí PCR test. Takže lístek do kina, kýbl kokakoly, pytel popcornů a PCR test a jsme na dvou tisících, tříčlenná rodinka to má za šestku. Takže na shledanou v desáté řadě, dejte mi vědět, kolik se vás sešlo, bude to beze mě.

Blíží se konec měsíce a čtu, že se hospody chystají k demonstrativnímu otevření. Odváží se? Vyjdou z předpokladu, že všechny sejmout nemůžou?

Bohužel, v době počítačů a EET a kontrolního hlášení a všeho dalšího můžou.

Budou otevírat na covid pas? Není žádný covid pas.

Je ale certifikát o očkování a taky je potvrzení o prodělaném covidu. Coby očkovanec to půjdu v květnu zkusit k pedikérovi. Špejli si do nosu strkat nenechám. Ukážu certifikát očkovance. Bude právě tohle cesta hledání kompromisu?

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!