7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Krásná nula na Karlovarsku

27.4.2021

V neděli nebyl ani jeden člověk hlášen jako nakažený covidem, oznámili v Karlovarském kraji. Příznivé zprávy chodí i z dalších oblastí, už nejsme aktuální nejhorší v Evropské unii, i když ten primát nejvíce mrtvých na milion obyvatel nám hned tak někdo ze zad nesejme (nám? Babišově vládě, na shledanou u voleb).

Je to zajímavý údaj, nula nakažených. I malé děti jsou pamětníky doby, kdy… to platilo na celém světě, protože covid sídlil v netopýrovi a někdo teprve zadělával oheň, že si uvaří polévku. Pokud věříme jedné verzi, je spousta verzí jiných včetně té divoké, že covid vyrobili ve wuchanské laboratoři a výsledek? Celý svět na krovkách a čínská ekonomika vesele vzkvétá. Pokud by to tak mělo být, tak efektivita atomové bomby vynalezené kdysi Američany a ukradené Rusy je směšná.

Zase jsme odbočil, vraťme se k té hodnotě nula. Je to hodnota, ke které máme směřovat?

Zatím nikdo nikde jasně neřekl, kde je cíl, nikdo neřekl, o co se snažíme. U nás jaksi platí, že pokud bude trvale cca 1400 nových případů denně v průběhu týdne, bude to dobré. Ale… jak dobré? Že prý se otevřou biografy pro lidi, kteří si koupí PCR test. Takže lístek do kina, kýbl kokakoly, pytel popcornů a PCR test a jsme na dvou tisících, tříčlenná rodinka to má za šestku. Takže na shledanou v desáté řadě, dejte mi vědět, kolik se vás sešlo, bude to beze mě.

Blíží se konec měsíce a čtu, že se hospody chystají k demonstrativnímu otevření. Odváží se? Vyjdou z předpokladu, že všechny sejmout nemůžou?

Bohužel, v době počítačů a EET a kontrolního hlášení a všeho dalšího můžou.

Budou otevírat na covid pas? Není žádný covid pas.

Je ale certifikát o očkování a taky je potvrzení o prodělaném covidu. Coby očkovanec to půjdu v květnu zkusit k pedikérovi. Špejli si do nosu strkat nenechám. Ukážu certifikát očkovance. Bude právě tohle cesta hledání kompromisu?

Aston Ondřej Neff


SOUTĚŽ: Vyhrajte krásnou sadu na spaní a koupání pro celou rodinu
SOUTĚŽ: Vyhrajte krásnou sadu na spaní a koupání pro celou rodinu

Najít kvalitní povlečení může být někdy těžké. Teď už ale hledat nemusíte. Zapojte se do soutěže o rodinný balíček a vyhrajte sadu, která se bude...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.