22.1.2021 | Svátek má Slavomír


Kdo plivá na elitu

16.6.2008

Že na elity plive kydač hnoje v maštali, to dovedu pochopit. Taky bezezbytku chápu, proč na elity plivali komunisté. Byl to výraz slouhovské závisti a komplexu méněcennost. Komunisté nenávist všeho druhu podporovali, měli ji jako hlavní slogan v programu, a nenávist proti elitě se snadno vyvolá. Fungovalo to a bude to fungovat vždycky.

Je to strašné a pokořující, že dva z nejvyšších ústavních činitelů státu se k něčemu tak odpuzujícímu jako je dmychání nenávisti k elitě propůjčují.
Kdybych si měl vybrat, zda se víc cítím občanem Unie nebo České republiky, tak volím Unii. Z jednoho prostého důvodu: jejím institucím víc věřím a více si jich vážím. Pracují v nich chytřejší, vzdělanější, noblesnější a elitnější lidé než v našich institucích. Ne, já si nemyslím, že „elitnost“ je něco špatného. Vážím si skutečných elit a naslouchám jejich názoru. Osobně jsem se dosud nesetkal s ničím, co „přišlo z Bruselu“, aby mě to osobně omezilo, otrávilo nebo poškodilo. Ani pro budoucnost se nebojím toho, co přijde z Bruselu, zato se děsím, co pitomého vymyslí naši experti a následně schválí ta tlupa ve sněmovně.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.