26.2.2020 | Svátek má Dorota


Jak je to možné?

3.12.2018

Ocitli jsme se v situaci, kdy trestně stíhaného Andreje Babiše, takto předsedu vlády České republiky, ostřeluje tisk vlastněný policejně vyšetřovaným Zdeňkem Bakalou. Je to samozřejmě složitější, protože tisk vlastněný Andrejem Babišem ostřeluje i Zdeňka Bakalu. Babiš vyčuřil z Bruselu padesát mega jako dotaci na hospodu, kterou napsal na děti, a Bakala údajně okradl horníky na Ostravsku, tak se dá v kostce vyjádřit jádro sporu. 

Bakala je samozřejmě ve výhodě, protože není v politice, a tudíž se mu nemůže dohromady nic stát. Navíc tisk jím vlastněný se do něho nemontuje, kdežto tisk Babišem vlastněný má v téhle věci ztíženou pozici, protože je Babišem vlastněný. Jenže Babiš do politiky vstoupil a tím pádem je zranitelnější. Teď, po šesti letech, si Brusel všiml jeho konfliktu zájmů. Těsně poté, co Babišova vláda odmítla podepsat smlouvu vedoucí ke zrušení rozdílu mezi ilegální migrací a politickým asylem (pozor: TUDY vede hranice! O tom se ani nemluví, ani nepíše! Je to rozdíl mezi volbou dobrého bydla a útěkem před politickou perzekucí! Židé prchající před pecí v Osvětimi neprchali proto, že by chtěli brát sociální dávky ve Švédsku!), a o něco později poté, co táž Babišova vláda, tedy Babiš, odmítl přijmout byť jediného migranta s poukazem na to, že EU není schopna odlišit žadatele o sociální dávky od politických asylantů. Pročež budiž potrestán.

V takové situaci jsme. Načež došlo k pokusu o svržení Babiše zdola, tedy na základě videa natočeného špionážními brýlemi na chodbě soukromého bytu duševně nemocného člověka, načasovaného na politicky citlivé datum 17. listopadu: tehdy jdou lidé do ulic jaksi samovolně a teď byli povzbuzeni organizací Milion chvilek pro demokracii a štábem organizátorů vybavených předtištěnými letáky DEMISE. Výsledek?

Popularita Andreje Babiše stoupla podle posledních výzkumů o 4 procentní body. To jsou ty paradoxy, pane Vaněk!

Já si myslím, že není daleka doba, kdy majitelé pravdy usoudí, že je to s tou demokracií špatné a že její nejslabší místo je veřejnost a vůbec nejslabší jsou volby. Veřejnost je totiž pomýlená a v preferencích a následně ve volbách volí někoho úplně jiného, než koho by jim poradili lidí mnohem chytřejší a do světa rozhleděnější a vizemi více obdaření.

Demokracii zatím nikdo neruší, a tudíž se dá předpokládat, že proces bude pokračovat, říká se tomu polarizace, a není to vůbec nic dobrého, co by společnosti jako celku prospívalo.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.