21.2.2020 | Svátek má Lenka


Aby z toho nebyly kabelky

8.3.2019

Vše nasvědčuje tomu, že nastala další olomoucká ofenzíva v rámci Velké antikorupční revoluce. Ironii si snad mohu dovolit, jelikož až dosud velkolepé monstrakce dopadly fiaskem. 

Tentokrát jde opět o velké ryby. Z korupce detektivové podezírají předsedu Úřadu na ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje, jakož i generálního ředitele českého Kapsche Karla Feixe. Ofenzíva je vedena na čtyřiceti (čtyřka a nula na konci) místech, v kancelářích, bytech, na radnici Brna-střed, a v bytě Jaroslava Faltýnka prý také byli se na něco ptát. Nikoho zatím nesebrali a nikoho neobvinili. Z toho možno soudit, že se nebude platit odškodné.

Kapsch vybíral mýto od roku 2007, avšak v novém tendru prohrál v soutěži s firmou Czech Toll/Sky Toll. Už to je zvláštní, že v aféře lítá nikoli vítěz tendru, ale poražený. Že by pan Feix někoho podmazal, aby jeho firma tendr projela?

Pokud jde o načasování, je tu též zajímavá shoda – ofenzíva propukla v době, kdy je premiér Babiš na návštěvě v Americe. Veřejnost debatuje o dárku pro prezidenta Trumpa – speciální pistoli CZ-75 Republika, kterou Česká zbrojovka vyrobila v sérii jednoho sta kusů a pro Trumpa bylo věnováno výrobní číslo 1946, tedy označení roku Trumpova narození. Skoro možná je to určitě naprosto nesouvislá shoda.

A na ty kabelky, které z toho všeho vylezou, se upřímně těším.

Že jsem k výkonům našich detektivů skeptický?

Tak nějak si myslím, že k tomu mám hodně důvodů.

Jen na okraj

Je věru těžké se k věci vyjadřovat, když o tom nic nevíme a soudíme jen z dosavadních zkušeností. Jak se to má dělat, nám ale předvedl Blesk. Na svém webu měl titulek, že Faltýnek prolomil mlčení. No a pak tam bylo napsáno, že jim řekl, že jim nic neřekne a že s policií spolupracuje. A je to!

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.