14.5.2021 | Svátek má Bonifác


ÚVAHA: Kdo je vlastně vinen?

23.11.2018

Přiznám, že už je mi žinantní zmiňovat se o všech těch nepříjemných věcech, kterých je dnes na světě tolik, protože zmiňování o nich je vlastně takový slovní kolovrátek, neb nový, radostnější váleček jaksi zatím není k dostání. Není ani nutné vracet se dále do minulosti, leda k připomenutí, ale snad každý další týden, ne-li den, nabízí další události, žel nijak bohaté na příjemné zprávy a změny.

Než sobě a laskvému čtenáři odpovím na uvedenou otázku, stručný přehled událostí nejposlednějších, v Evropě i USA:

Dny oslav sta let od konce první světové války francouzský prezident Macron užil dvojím způsobem. Nejprve varoval státy EU před nebezpečím z Číny, Ruska a... USA! Zapomínaje na to, že v krajním případě se bez Spojených států amerických mohlo dnes v jeho sladké Francii mluvit německy!

Pak ve svém projevu na ceremoniálu sdělil filosifickou poučku, tedy svoji, a sice že nacionalismus je zradou patriotismu. K posouzení cituji ze slovníku cizích slov: Nacionalismus je myslitelský a politický směr, který pokládá národ za základní společensku jednotku bez zřetele na jeho třídní rozvrstvení... Patriotismus pak je láska k vlasti, rodišti, vlastenectví. Z jakého důvodu se mezi tou klasifikaci ocitla zrada? Tu moudrost samozřejmě žurnalisté, posedlí slovy jako zbraní proti všemu dosud bezproblémovému, chutě papouškovali, zatímco jeho kolegyně politička Le Pen byla nedávno zbavena imunity a nařčena ze šíření rasové nenávisti uvedením autentických záběru řeznického díla členů ISIL, proslulého stínanáním hlav, na internetu. A objevuje se i zmínka o jejím psychickém stavu a tu našinec bezděky si připomene, jakou roli hrály psychiatrické ústavy za vlády SSSR pro disidenty, tedy právoplatné občany země.

Jsou v poslední době náznaky, ze v některých zemích EU směřuje dění více vpravo, současně ale v německém parlamentu až po okraj fyzického násilí pokračuje tažení proti AfD a v levicovém anarchismu se předhánějí komunisté se Zelenými. Můj přítel od Freiburgu situaci dávno a zasvěceně sleduje, mám tedy informace z první ruky.

A že by ustala nenávistná agenda proti Viktoru Orbánovi, se také nijak neprokazuje.

Ale coby severní soused Spojených států amerických sleduji s krajní nelibostí, často i nevírou a neradstným úžasem, nadále trvající tažení demoratů a levicových medií v čele se CNN (the most reliable source of information, sděluje reklama) proti Donaldu Trumpovi, a to na několika frontách, nedávných a současných: Nechutná kauza Kavaaugh vs. Fordová, bezostyšná lhářka, jejíž hrozné obvinění Kavanaugha nebylo prokázáno, a jiná žena teď dokoce přiznala, že při obvinění Kavanaugha coby násilníka záměrně lhala, ale ani jedna ani druhá dámička není ve vězení.

Senátorka Water veřejně nabádá k činům neslučitelným se zákonem, jako by sdělovala, že bude mrholit, a nehrozí jí zkřivení jediného vlasu!

Skončily veledůležité volby některých guvernérů, pak do Sněmovny reprezentantů a do Senátu... a s tím další ostuda vedoucí k přepočítávání volebních hlasů v důsledku prokazatelných podvodů. V té věci mne už ani tak nezajímá, která strana o přepočet žádá, ale fakt, že se ztratilo nejméně 70.000 až 90.000 volebních lístků a že světová velmoc poklesla v této veledůležité, pro demokracii klíčové věci na úroveň zemí, kde se hodnostáři střídají ve vězení.

A to snad nejdramatičtější?

Získáním většiny ve Sněmovně reprezentantů se demokrati ocitají u vytržení a už dnes připravují s horlivostí řadu aktivit, aby s nasazením všech možných i nemožných prostředků to znamenité, co Trump během krátké doby zavedl, zlikvidovali jakoukoli cestou s hlavním cílem obnovení té trapnosti - spolupráce Trumpa s Putinem - a nakonec s cílem nejlákavějším, impeachementem! A v neposlední řadě budou usilovat o otevření hranic pro ty hordy z jihu, nepochybně to dílo s cílem poškodit USA, dílo řízené a podporované nebezpečnou dnes již levicí.... cožpak je jinak možné, aby o jídle, pití, sanitárních nezbytnostech a zdraví, klíčových to problémech na takovém dlouhém pochodu, nebylo valné zmínky? A pokud na amerických hranicích dojde k násilí a zraněním, už slyším a čtu: Donald Trump, vrah nevinných žen a dětí!

Stručně sděleno: v Evropě (západní), stejně jako v USA není zdaleka vše tak, jak by si pokojný, normální občan a daňový poplatník přál. V Evropě politické levicové elity ignorují nebezpečí islamizace, v USA ve volbách poražení demoraté místo snahy spojeným úsilím zlepšovat vše, co s v zemi zlepšit dá, jsou jen samý protest, destrukce, obiňování, nenávist, pikle. Tyto své pocity a aktivity mohou sdělovat ze svých mocenských pozic. Mnohá fakta o tom, kdo je rasista a kdo rasistou bezdůvodně obviněný, kdo zlepšil ekonomiku, kdo respektuje základní právní pojmy „ilegální rovná se trestný“ a kdo naopak zákony ignoruje... to přece je díky informatice a možnosti sledovat dění ne jen z jediného zdroje (CNN, Washington Post a jiné) každému dobře možné.

A přece, jak v Evropě, tak v Americe, rozhodnutím lidu ve volbách, dostávají se k moci právě ti, kdo o demokracii, svobodě a právu jenom žvaní, líbivě a obratně. Ale navíc už se ani netají, tedy ti v USA, nezkrotnou nenávistí k prezidentovi, který chce jejich vlastní zemi navrátit jejímu plně zaslouženému statusu! Jejich guru, minulý prezident Obama, pro její rozkvět, prosperitu a respekt ve světě byl více hrobníkem nežli záslužným státníkem.

Kdo tedy je, v samé podstatě, za dnešní světové nesrovnalosti, vinen?Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.