2.3.2021 | Svátek má Anežka


SVĚT: Papež nastavil druhou tvář

2.10.2006

Nastavil ji proto, protože je to křesťanské. Ne každý toto spojení pochopil. Nejprve papež prohlásil, že už ve čtrnáctém století byzantský císař řekl, že islám má mnoho chyb, mimo jiné tu, že rozšiřuje muslimskou víru mečem. Vznikl velký rozruch, muslimové dokazovali svoji mírumilovnost nadávkami na papeže nevěrce, pálením jeho podobizen a jakoby zapomněli na verš z Koránu:

„Zabíjejte nevěřící, kdykoliv je najdete. Jestliže vás napadnou, zabijte je. Taková je odměna nevěřícím“ (2:191)
“Válka je nařízena Alláhem a všichni muslimové musí bojovat, ať to chtějí nebo ne“(2:216).
„Alláh odmění ty, kdo bojují v náboženských válkách”(4:76)
„Neměj nevěřící přátele. Zabíjej nevěřící, kdykoliv je najdeš.”(4:89)

Papež se tedy omluvil, že muslimové jeho prohlášení nepochopili, a chce s mohamedány dialog. To asi bude těžký oříšek, protože, jak stojí jinde v koránu, nevěřícím se lhát může. Papež Benedikt XVI. nemohl tyto citáty neznat, vždyť býval profesorem teologie na universitě v Řezně. A tak je s podivem, že známá tisková agentura Reuters rozšířila prohlášení: „Nezbývá než doufat, že politování Benedikta XVI. a jeho ujištění, že si islámu váží, je upřímné.“

Papežovým tématem osudné přednášky bylo násilí ve jménu náboženství. O něm nelze pochybovat, bylo, je a bude, a vinu na tom mají všechna tři „abrahamská“ náboženství. Každý to ví, jen by to potřebovalo mít odvahu to říci.

Mnohá velká slova následovala papežovu poznámku, muslimové zabili i jednu mírumilovnou jeptišku, která asi ani nevěděla, oč jde, a ani se nebránila. Al Kajda chce válku proti vyznavačům kříže. Irácká odnož Al-Kajdy prohlásila:

"Vzkazujeme papeži, že Západ bude poražen tak, jako tomu bylo v Iráku, Afghánistánu a Čečně." Tak to stojí v textu, který radikálové zveřejnili na internetu. "Bùh pomůže muslimům v dobytí Říma." To tedy tak hrozné asi nebude. V žádné z uvedených zemí si islám na výhru nestojí.

Na podobnou propagandu se islám hodně spoléhá. V tisku se často vyskytují prohlášení, že islám již brzy zvítězí a bude vládnout po celém světě. Když jsem pátral, proč tomu asi bude, našel jsem prohlášení, že toto vítězství způsobí Alláh svým zásahem. Co člověk v novinách nenajde!

Od dob tureckých válek nevyhrál islám ani jednu válku.

Ale ať si to církve rozdají. Krutostí mají za sebou obě dost. Vyhubení nadpoloviční většiny českého národa za husitů a pak za třicetileté války, vyhubení polabských Slovanů a mnoho jiného. Nejlepší by bylo, kdyby se obě církve vzdaly násilí. Do budoucnosti by to pomohlo. Minulostí nemá cenu se moc zabývat, stejně ji moc nezměníme.

Muslimové hrají spíše na strach, na svoji sílu se příliš spoléhat nemohou. Jsou v útoku, ale tento ůtok má mnohdy podivný charakter. O prohře prohlašují, že je výhrou. O pravdě prohlašují, že je lží. Obracejí se daleko do minulosti. Zničili padesátimetrovou sochu Buddhy v Afghánistánu, protože urážela islám. V turecké televizi se nesmí promítat Medvídek Pú, protože tam hraje prasátko a to je podle islámu nečisté zvíře. Nesmí se promítat film o karibských pirátech, protože je to americko-sionistické spiknutí jak ovládnout světovou kulturu. V basilice svatého Petronia v Bologni jim vadí obraz z 15. století, který ukazuje Mohameda v mukách pekelných. Já doporučuji, že by se neměl hrát Tylův Švanda dudák, protože turecký sultán tam není vykreslen moc positivně. Měla by se zakázat stará vojenská a trempská píseň Hercegovina, protože tam Turkyně jsou tlusté jak dýně, prostě by se měl udělat pořádek také u nás. Islámocensoři ať nám ještě naznačí, co se jim na nás nelíbí.

Jenže český člověk je takový. Říká si, ať si každý uctívá náboženství jaké chce, jen ať do něj nikoho dalšího nenutí a ať nepobíjí ty, co jeho versi nevěří..
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.