7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


MEMENTO: 11. září 2001

10.9.2011

V neděli 11. září uběhne již 10 let od útoku arabských - islámských - teroristů na Spojené státy americké, od dokonaného útoku na symbol americké prosperity, věže World Trade Center v New Yorku, na symbol vojenské síly – Pentagon ve Washingtonu, a zmařeného útoku na symbol politické moci, Bílý dům nebo Kapitol. Nebyl to však útok jen na Spojené státy, ale útok na Západ, vedený nenávistí k naší židovsko-křesťanské civilizaci.

Připomeňme si fakta, z nichž některá jsme již možná pozapomněli:

Útok provedlo 19 Arabů pod vedením Egypťana Muhammeda Atty, 15 teroristů bylo ze Saudské Arábie, 2 ze Spojených arabských emirátů a 1 z Libanonu. Většina studovala na západních školách, k nenávisti proti naší civilizaci však byli vyškoleni islámskými duchovními (i v evropských mešitách). K teroristickým útokům byli cvičeni zejména ve výcvikových táborech al - Kájdy v Afghánistánu.

V 8.46 místního času naráží první letadlo do prvního dvojčete, v 9.02 ničí druhé letadlo druhé dvojče, v 9.37 je zasažena část Pentagonu, v 10.03, po potyčce pasažérů s teroristy, padá čtvrté letadlo do pole v Pensylvánii – u nás jsme byli o šest hodin dále. Bylo krásné, slunné zářijové odpoledne.

Sebevražednými teroristickými útoky bylo zabito 2977 nevinných občanů z 90 zemí, z toho 245 obětí zahynulo ve čtyřech unesených letadlech, včetně členů posádek. Při záchranných pracích zahynulo 343 hasičů, 87 příslušníků newyorské přístavní policie a 28 městských policistů.

Ztráty v ekonomice USA se počítaly na stovky miliard USD, což je vzhledem k síle americké ekonomiky sice opticky ohromná, ve skutečnosti však nevelká ztráta; přesto ztráty světové ekonomiky byly značné a dlouhodobé.

Většina západních politiků i veřejnosti útok odsoudila a souhlasila s „Válkou proti terorismu“, kterou vyhlásil president Bush. Arabská a vůbec islámská veřejnost útok oslavovala, a je tedy jasným spoluviníkem.

Netrvalo dlouho a objevily se konspirativní teorie tvrdící, že si Američané zosnovali útok sami. Je pozoruhodné, že těmto směšným, hloupým a zlomyslným teoriím věří i lidé považovaní za inteligentní.

Deset let po teroristickém útoku byl zabit speciální jednotkou americké armády jeho iniciátor Usáma bin Ládin, ukrývající se v relativním přepychu a bezpečí v Pákistánu, zřejmě s vědomím aspoň některých pákistánských zpravodajských a vojenských špiček. Také byly zajaty nebo zabity desítky nižších velitelů a tisíce bojovníků a schopnost al – Kájdy provést tak rozsáhlý útok se značně snížila; nebezpečí přesto trvá.

Fakt nejpodstatnější: Svět se po 11. září 2001 změnil. Jak, na to se názory různí.

⃰⃰

Historická zkušenost ukazuje, k čemu vede ustupování násilí. Je dobře, že státy sdružené v NATO zahájily a pokračují v boji s terorismem. Bohužel, tento boj však není důsledný, vedený neúprosně, s plným nasazením, ať s argumentem o finančních nákladech a nutnosti úspor v ekonomické krizi, nebo s falešným ohledem na ztráty civilistů, které jsou sice bolestné, ale ve válce se jim lze jen těžko vyhnout. Navíc, nebyli jsme to my, kdo válku zahájil.

Naprosto nedostatečný je postup proti militantním imámům v evropských mešitách a ustupování stále sílící islámské „menšině“ v dodržování našich zákonů a respektování našich civilizačních zvyklostí. Tlak na vlády arabských a islámských států, které více nebo méně otevřeně podporují terorismus, je nijaký nebo neúčinný. Řada z těchto vlád víceméně otevřeně hlásá nenávist k naší civilizaci, vybízí k našemu zničení. Nenávist je zasívána i mezi děti a mládež, volně ji šíří média. Současné politické elity Západu nejsou schopny nebo ochotny bránit naši civilizaci. Je pobuřující, že Západ posílá miliardy dolarů Palestincům, kteří se netají úmyslem zničit Stát Izrael a kritizují Izraelce za každou obrannou akci proti teroristům, kteří se vyzbrojují za naše peníze. Bylo by žádoucí nejen pro obranu Státu Izrael, ale i pro posílení NATO přizvat jej do této obranné organizace.

Takže ano, svět se po 11. září 2001 změnil, ale zdá se, že se nepoučil, resp. nepoučily se jeho elity. Záleží na západní veřejnosti, na nás, abychom nedopustili opakování politiky appeasementu, která nepřináší mír, ale porobu. Je potěšitelné, že naše vláda si uvědomuje důležitost postavit se zlu. V poslední době to prokázala jak uznáním a oceněním ozbrojeného odporu skupiny bratří Mašínů proti komunizmu, tak podporou Státu Izrael v odporu proti uznání palestinského státu. V těchto případech je to vláda, která jde veřejnosti příkladem.

člen Generální rady Konzervativní strany
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.