8.12.2021 | Svátek má Květoslava


GLOSA: Jako ta nezbedná kůzlátka

30.8.2014

Není to poprvé a určitě ani naposledy, co nejvyšší „kyjevští“ politici Porošenko a Jaceňuk straší, vyvolávají paniku svými zaručenými zprávami o vpádu ruské armády…

Připomínají mi tak známou pohádku o nezbedném kůzlátku, které se tak dlouho bavilo vyvoláváním paniky o blížícím se vlkovi, až jednou, když se vlk opravdu objevil, zlobivému kůzlátku už nikdo neuvěřil, nepřispěchal na pomoc…

I to nejlepší jídlo se časem přejí!

Popravdě, také si myslím, že Rusko, přestože to veřejně popírá, nejrůznějšími způsoby podporuje povstalce z východní Ukrajiny, že je nehodlá nechat jen tak zmasakrovat - vždyť to jsou z valné části etničtí Rusové! Dokonce ani samotnému Putinovi by doma jen tak neprošlo, kdyby je nechal na holičkách, jak v Rusku rádi říkají - napospas těm banderovcům.

Nicméně co se týká těch postarších, či úplně čerstvých zpráv o invazi ruské armády na Ukrajinu, naprosto sdílím přesvědčení jednoho z diskutérů, který tvrdí, že pokud by snad ruská armáda opravdu tuhle invazi ráno uskutečnila, večer by už zřejmě nocovala v Kyjevě.

Od ukrajinské armády, patrně s největším procentem dezertérů na světě, se toho opravdu nedá mnoho čekat. To je zřejmě nejlepší vysvětlení, proč se zmínění ukrajinští politici tolik snaží do tohoto válčení zapojit minimálně země Evropské unie.

Převzato z JosefHavranek.blog.idnes.cz se souhlasem autora.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.