24.6.2021 | Svátek má Jan


GLOSA: Hlídací psi na krátkém vodítku a s náhubkem

19.1.2012

Před několika lety jsem narazil ve svém oblíbeném plátku na zajímavý článek o italských žurnalistech. O tom, že fašistický vůdce Benito Mussolini (v mládí novinář a člen Italské socialistické strany) zavedl pro novináře povinnost být v odborech. A jak říkají mí italští přátelé, některé jím zavedené věci se osvědčily, a tak tu zůstávají i desítky let po tom, co fašismus, a s ním i Benito, padl.

Kouzlo spočívá v tom, že si tímto způsobem, přes členství v odborových svazech, mohou compagni novináři ohlídat, koho a s jakými názory mezi sebe, "hochy, co spolu mluví", pustí. Že se to pak ve státních, nebo polostátních médiích jen hemží mediálními odborníky, co se na svět dívají jedním pohledem, nemusí nám, divákům ČT, sledujícím po dlouhé roky všechny ty Václavy Moravce a Daniely Drtinové, nikdo dlouze vysvětlovat.

A nedávná informace o snížení státních dotací do italského tisku, v nynějším objemu více než 4 miliardy korun ročně, dokresluje hádanku, proč působil Silvio Berlusconi na všechny ty levicové pseudointelektuály z italských novin jako rudý hadr na býka.

Paradoxem je, že od státního cecíku, kterým do těch "hodných a správné názory prosazujících" novin proudily po desetiletí prachy z veřejných rozpočtů, je nakonec, tváří tvář neúprosnému diktátu ekonomických pravidel, bude muset odstřihnout socialista Mario Monti.

www.angle.cz


O 3 cm štíhlejší? Přečtěte si recenzi na novinku Bodyshape od biotenu
O 3 cm štíhlejší? Přečtěte si recenzi na novinku Bodyshape od biotenu

Trvale zhubnout není snadné, to víme asi všichni. Kromě změny jídelníčku a pohybu je potřeba postarat se i o zpevnění pokožky. K tomu slouží celá...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.