29.11.2021 | Svátek má Zina


EVROPA: Němci znovu vyhrožují

21.9.2015

Chtějí nás přehlasovat a my se jim prý musíme podřídit

Němečtí politici ztrácejí nervy a ukazují podstatu své vize sjednocené Evropy s vůdčí rolí Německa, které se ostatní včetně nás musí podřídit.

Pokud nesdílíme jejich hodnoty, nemůžeme prý počítat s jejich penězi, prohlásil vicekancléř a předseda německých socialistů Sigmar Gabriel. Zopakoval tak hrozbu, která zazněla pár dní před tím od německého ministra vnitra Thomase de Maiziéra.

„Evropa je společenství hodnot, které se zakládají na lidském soucitu a solidaritě,“ tvrdí Gabriel. S takovou myšlenkou bych neměl problém se ztotožnit. Západní civilizace je skutečně postavená na morálních základech, které v sobě mají lidskou solidaritu hluboko zakořeněnou. Pravá lidská solidarita a soucit je ale osobní záležitostí a projevuje se skutky jednotlivců. Německý socialista, který s Merkelovou spoluvládne Německu, si díky vlivu Německa připadá, že vládne celé Evropě, chce lidský soucit pomocí kvót naordinovat všem z úrovně nejen státu (to v Německu dávno mají), ale Evropské unie. Takové sociální inženýrství ale nemá s evropskými hodnotami nic společného. Socialismus není evropskou hodnotou.

Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier dnes pohrozil odpůrcům kvót, mezi které patří především země Visegrádu včetně České republiky, že nás v případě nutnosti klidně v Radě EU přehlasují. „Pokud to nepůjde jinak, měli bychom vážně zvážit i použití instrumentu kvalifikované většiny,“ řekl v rozhovoru pro deník Passauer Neue Presse. „Steinmeier chce Východoevropanům kvóty v případě nouze vnutit,“ píše Spiegel Online. Němci svoje (pro Evropu sebevražedné) vize chtějí prosadit jakkoliv, jsou přesvědčeni, že nemáme právo na vlastní názor, když čerpáme dotace. Chceme-li být správnými Evropany, musíme být jako Němci. Na tom, jak se zdá, u německých (a zároveň evropských) elit panuje shoda.

Být součástí EU znamená být součástí německé vize Evropy a té se podřídit. Evropská unie tak, jak byla zkonstruována, je úmyslným pokusem o odstranění jiných evropských hodnot, o kterých Sigmar Gabriel a další německé či evropské elity zřejmě mnoho nevědí. Patří mezi ně svoboda, demokracie a pluralita názorů. Všechny tyto zásadní evropské hodnoty jsou v současné EU pošlapány. Neschopnost vyrovnat se s krizovými momenty je jen důsledkem tohoto stavu.

Jen ať si Němci svoje dotace nechají. Dotace jsou jako rakovina, která vše zdravé v ekonomice jen poškozuje. Je navíc známé, že je čerpají především velké firmy napojené na politiky. U nás jednoho takového máme přímo ve vládě. Racionálně vzato nedává smysl být součástí EU kvůli dotacím. Po emoční stránce je takové členství v celku, kde nemáte právo na názor a vaši politici jsou upláceni dotacemi, naprosto nedůstojné.

Je třeba začít hledat spolu s Británií nové uspořádání vztahů mezi evropskými zeměmi mimo Evropskou unii. Dobrým příkladem je rovnoprávné postavení suverénních států v NATO a Evropském sdružení volného obchodu. Současná, Německem a Francií tažená EU selhala jak v případě projektu eurozóny, tak v případě současné uprchlické krize. Zůstat její součástí by ohrozilo naši budoucnost.

Autor je člen ReV Svobodných a asistent Petra Macha

Převzato ze Svobodni.cz se souhlasem autoraBolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI
Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI

Ať už musíte celý den pobíhat za miminkem nebo běháte jen tak pro radost v lese. Možná vás trápí propadlá klenba nebo vás po celém dni bolí nohy....


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.