25.10.2021 | Svátek má Beáta


ESEJ: Black Lives Matter (3)

21.8.2020

Komunistické vzory hnutí BLM

Zatímco hnutí Black Lives Matter tvrdí, že je proti policejní represi, tak jeho spoluzakladatelky Patrisse Cullors a Opal Tometi oceňují venezuelského diktátora Nicolase Madura, jehož vláda je podle Human Rights Watch (HRW) známá svou „brutalitou, mučením a pronásledováním svých politických oponentů“. „Madurova vláda používá proti protivládním demonstrantům „extrémní a někdy smrtící sílu“, a podle HRW má na svědomí desítky úmrtí a stovky zranění.

- Duben 2013. Cullors byla hlavní řečnicí na shromáždění v New Yorku nazvaném „Naléhavá výzva k obraně venezuelského prezidenta Nicolase Madura“.

- Prosinec 2015. Tometi se setkala s Madurem v hlavním městě Venezuely Caracasu. Na sobě měla bundu s logem Národní volební rady Venezuely, která byla obviněna z manipulace voleb ve prospěch Madurovy diktatury. Tometi tweetovala: „Jsem právě ve Venezuele. Je velmi příjemné být v zemi, kde probíhá inteligentní politický diskurs.“

- Prosinec 2015. Ve svém příspěvku na webu Venezuelanalysis.com Tometi prohlásila: „V těchto posledních 17 letech jsme byli svědky participativní demokracie během Bolívarské revoluce (ve Venezuele), kde byl vytvořen spravedlivý a transparentní volební systém uznávaný jako jeden z nejlepších na světě.“

- Listopad 2016. Dva dny po smrti kubánského diktátora Fidela Castra přezdívanéhoEl Comandante“, který byl zodpovědný za zavraždění až 100 000 mužů, žen a dětí, ho BLM Global Network takto velebil:

„Dnes, když jsme se probudili do světa bez Fidela Castra, máme mnoho pocitů. Je to především ohromný pocit ztráty, smíšený se strachem a úzkostí... Jak Fidel stoupá do říše předků, připomínáme si a vyvoláváme jeho vedení, sílu, a moc, a znovu se zavazujeme k boji za univerzální svobodu. Fidel Vive! (Ať žije Fidel!)“

Aliance pro globální spravedlnost (AFGJ, Alliance for Global Justice), antikapitalistická skupina, která financuje zastřešující organizaci hnutí BLM - M4BL, opakovaně obhajuje autoritářské komunistické vlády Kuby, Nikaraguy, Severní Koreje a Venezuely.

BLM propaguje rasistický černošský supremacismus

Marxistická spoluzakladatelka BLM Toronto Yusra Khogali neskrývá svou nenávist vůči bělochům, které označila za podlidi. Na Facebooku napsala:

Poznámka překladatele: Výrazy, chyby a interpunkce v tomto odstavci odrážejí styl, chyby a interpunkci v anglickém originále.

„bělost není normální. faktem je, že bílá kůže je kůže podlidí... bílí lidé jsou genetickým defektem černošské rasy... běloši jsou nositeli recesivních genetických defektů. to je fakt... Melanin přímo komunikuje s kosmickou energií. to je důvod, proč vynalézavost [všech] lidí souvisí s černou barvou kůže. jsme první a nejsilnější z celého lidstva a naše genetika je základem celé humanity... běloši potřebují bílou nadvládu jako mechanismus k ochraně jejich přežití, protože jediné, co jsou schopni dělat, je množit se. černoši mohou doslova vyhladit bílou rasu jednoduše prostřednictvím svých dominantních genů, jen kdybychom k tomu měli moc. proto kvete bílá nadvláda jako imperiální systém. pokouší se ovládat, potlačovat a ničit naši černou existenci, protože jsme pro bělochy genetickou hrozbou.“

Khogali - súdánská uprchlice, které Kanada poskytla azyl - také tweetovala o tom, jaké má nutkání vraždit bělochy:

„Prosím, Alláhu, dej mi sílu, abych těm bělochům dneska nenadávala, abych je nepozabíjela. Prosím, moc a moc prosím.“

K násilí na bílých lidech vyzývá rovněž spoluzakladatelka hnutí BLM Los Angeles Melina Abdullah, jejíž otec byl údajně samozvaným trockistou a jejímž dědečkem z otcovy strany byl Günter Reimann, slavný německo-židovský marxistický ekonom z Berlína, který v roce 1934 uprchl před nacisty a skončil v New Yorku:

„Úmyslně říkáme, že násilí, bolest a rány, které každý den pociťují černoši od současného represivního systému, by měli do určité míry zažít také ti, kteří si myslí, že se mohou kdykoliv stáhnout do svého bělošského blahobytu.“

Melina Abdullah, která užívá příjmení svého bývalého manžela, pravidelně vyčítá starostovi Los Angeles Eriku Garcettimu a dalším bílým místním politikům zavádění protičernošských opatření „pod rouškou liberalismu“. Abdullah tweetovala:

„Když mluvíme o bílém supremacistovi a teroristovi, jako je Donald Trump, musíme mít na paměti, že žijeme ve městě, kde převážně vládnou liberální bílí supremacisté. Takže, když řeknete ‚Do pr**le s Trumpem‘, dodejte hned také ‚Do pr**le s Garcettim.‘“

Abdullah označila černochy, kteří spolupracují s bílými - včetně Condoleezzy Rice, první černošky, která se stala ministryní zahraničí USA, a hlavní prokurátorky v Los Angeles Jackie Lacey - za „černé tváře bílé nadvlády“.

Thandiwe Abdullah, dcera Meliny Abdullah, spoluzakladatelka mládežnického předvoje hnutí BLM - „BLM Youth Vanguard“ - rovněž vyzývá k násilí na bílých lidech:

„Pokud chcete zapálit nějaké pobočky korporací, tak víte co? Nezajímá mě, že někde vzplane Target (obchod amerického řetězce spotřebního zboží - poznámka překladatele). Je mi jedno, že kapitalismus hoří. Je mi jedno, že se bílí lidé ve svých kancelářích bojí. Je mi jedno, že nemůžou nikam jet, protože uvízli v za***né dopravní zácpě. Je mi u pr**le , že se nemůžou dostat do práce nebo k doktorovi nebo kamkoli kam do pr**le chtějí jet.“

Skupina přidružená k BLM, která si říká Community Ready Corps prohlašuje, že „veškerý bílý majetek je ukradený majetek“ a že běloši „by měli platit reparace.“

Bělochům je výslovně zakázáno účastnit se určitých aktivit hnutí BLM. Například pobočka BLM Philadelphia vyhlásila: „Vezměte prosím na vědomí, že BLM Philly je prostor pouze pro černochy.“ Poté, co si bílý podporovatel hnutí BLM stěžoval, tak to jen zdůraznili: „Naše akce jsou jen pro černochy.“

Spoluzakladatelka hnutí BLM Opal Tometi, dcera ilegálních imigrantů z Nigérie, připustila, že BLM nikdy nebyla primárně reakcí na policejní násilí proti Afroameričanům. Hnutí BLM „bylo založeno jako strategická reakce vůči bílé nadvládě.“

Hnutí BLM je pohanské „duchovní“ hnutí

Lídři hnutí BLM tvrdí, že jejich organizace je především „duchovním hnutím“, které je v rozporu s židovsko-křesťanskými tradicemi. Spoluzakladatelky BLM Patrisse Cullors a Melina Abdullah praktikují pohanství, čarodějnictví a uctívání předků.

- 24. června 2015. V rozhovoru pro server Religion Dispatches (Náboženské zprávy) Cullors uvedla, že po konzultaci s její prababičkou, která pocházela z amerických indiánských kmenů Choctaw a Blackfoot a jejím pradědečkem šamanem, se začala zajímat o systém Ifa, západoafrický pohanský systém věštění. Prohlásila, že byla „vytlačena“ z křesťanské církve, protože je „queer“ a protože je církev „patriarchální“.

- 28. listopadu 2018. V rozhovoru pro server The Politic Cullors prozradila, že když pracovala v Los Angeles v středisku Labor/Community Strategy Center (Centrum komunitní strategie práce), tak ve své kanceláři postavila „oltář svým předkům“.

- 2. června 2020. Pobočka hnutí Black Lives Matter v Los Angeles uspořádala pohanský rituál před domem starosty Erica Garcettiho a „vyvolávala duchy“ obětí policejní brutality.

- 13. června 2020. Cullors provedla „náboženský“ obřad, během kterého se pokusila „vyvolat“ duše mrtvých, zatímco skartovala listy papíru, na kterých byla slova „policie“ a „bílý rasismus“.

- 15. června 2020. Cullors prohlásila, že potřebuje „duchovní ochranu“, protože hnutí Black Lives Matter je „v hledáčku pravičáků, policie a neonacistů“.

- 22. června 2020. Lídr hnutí BLM Shaun King vyzval demonstranty, aby strhli sochy Ježíše Krista:

„Ano, myslím si, že sochy bílého Evropana, o kterém se tvrdí, že je Ježíš, by měly být také svrženy. Jsou a vždycky byly výrazem bílé nadřazenosti. Když se Ježíšova rodina chtěla skrýt a splynout s davem, hádejte, kam podle Bible šla? Šla do EGYPTA! Nešla do Dánska. Svrhněme ty sochy!“

- 12. července 2020. Aktivisté hnutí BLM jsou podezřelí ze zapálení misijního katolického kostela svatého Gabriela (San Gabriel) v Kalifornii. Tento misijní komplex byl založen v roce 1771 otcem Juniperem Serrou, španělským misionářem, který přinesl římský katolicismus do Kalifornie. Jeho sochy byly nedávno svrženy aktivisty a protestujícími v mnoha městech po celé Kalifornii.

Hnutí BLM je antiizraelské a antisemitské

BLM a jeho zastřešující skupina Movement for Black Lives (M4BL, Hnutí za černé životy) křivě obvinili Izrael z páchání „genocidy“ na Palestincích a rovněž lživě označili Izrael jako „stát apartheidu“. Spoluzakladatelka BLM Patrisse Cullors mluví o „Palestině jako o nové Jihoafrické republice“. BLM podporuje hnutí BDS (Boycott, Divestment and Sancions, Bojkot, Stažení investic a Sankce), jehož cílem je „ekonomicky, kulturně a politicky“ izolovat Izrael.

Hnutí BLM používá intersekcionalitu k interpretaci palestinsko-izraelského konfliktu spíše jako rasového problému než sporu o území - přestože Arabové tvoří 20 % populace Izraele a mají stejná práva jako Židé.

- Leden 2015. Spoluzakladatelka BLM Patrisse Cullors navštívila Palestinská území na Západním břehu Jordánu. Jejím deklarovaným cílem bylo učinit srovnání mezi policejním násilím proti černochům ve Spojených státech a tím, co je lživě nazýváno izraelským útlakem Palestinců na Blízkém východě.

- Srpen 2015. Cullors podepsala protiizraelské prohlášení, které znovu křivě obviňuje židovský stát z „kolonialismu“, „apartheidu“ a „etnických čistek“. Prohlášení povzbuzuje černochy k podpoře hnutí BDS, jehož cílem je ekonomicky zničit Izrael.

- Květen 2020. Účastníci protestů hnutí BLM v Los Angeles počmárali nejméně pět synagog a tři židovské školy antisemitskými graffiti a vyrabovali židovské obchody jak v centru Los Angeles tak v převážně ortodoxní židovské čtvrti Fairfax.

Hnutí BLM je posedlé prezidentem Trumpem

Posedlost hnutí BLM americkým prezidentem Donaldem J. Trumpem, který zřejmě udělal pro Afroameričany víc než kterýkoliv jiný prezident v nedávné době, je nápadně podobná opozici vůči americkému prezidentovi Ronaldovi Reaganovi, kterou se proslavila domácí teroristka a poradkyně BLM Susan Rosenberg.

V srpnu 2017 uvedla spoluzakladatelka BLM Patrisse Cullors v rozhovoru pro deník Los Angeles Times, že BLM nikdy nebude jednat s prezidentem USA Donaldem J. Trumpem:

„Naše hnutí nechce nikdy jednat s Trumpem, tak jako bychom si nikdy nesedli ke stolu s Hitlerem. Trump je doslova ztělesněním zla, všeho zla v této zemi - ať už jde o rasismus, kapitalismus, sexismus, homofobii... A pokud přemýšlím o tom, co chci, aby se moje děti dozvěděly za 30, 40 či 50 let, tak chci, aby věděly, že jsem ze všech sil bojovala proti tomuto prezidentovi, protože Trump se doslova pokusil zničit naše komunity, a stále je poškozuje.“

Cullors nedávno potvrdila, že bezprostředním cílem hnutí BLM je odstranit prezidenta Trumpa z funkce:

„Nejenom že Trump nesmí být v listopadu 2020 znovu zvolen, měl by neodkladně odstoupit z funkce. Trump musí složit svůj mandát. Není to člověk vhodný pro funkci prezidenta USA. A tak se budeme snažit Trumpa svrhnout. Zároveň se ale budeme nadále snažit ovlivňovat Joea Bidena, jeho politiku a jeho názory na činnost policie a kriminalizaci některých skupin obyvatelstva. To bude důležité. Ale naším hlavním cílem je dostat pryč Trumpa.“

„Jsem přesvědčena, že celý tento protest je do slova a do písmene jen protestem proti Trumpovi,“ shrnula současnou situaci intelektuálka Mary Frances Berry, celoživotní aktivistka za občanská práva.“

Komentáře a analýzy politického programu BLM

Britský novinář Alexander Pelling-Bruce ve svém článku o rasismu BLM píše:

„Živobytí těchto kulturních aktivistů je přímo závislé na pokračování všech křivd a pocitů ublíženosti, proto tito lidé podporují rozdíly mezi různými skupinami a potlačují v jednotlivých skupinách rozmanitost. Organizátoři hnutí Black Lives Matter jsou kulturní aktivisté par excellence. Tito lidé znovu rozdělují společnost podle rasy tím, že dělí historii lidstva na bělošské dějiny na jedné straně a černošské dějiny na straně druhé...“

„Nikdy jsem nepochopil, jak by se mohlo dosáhnout emancipace, tím, že lidi definujeme jen podle barvy pleti. Není to přesně to, co rasisté chtějí? Opakem rasismu je barvoslepost. Černoši by měli podporovat myšlenku společnosti jako sdílené společné entity a podporovat rovnostářská opatření, která by ve skutečnosti zlepšila život chudých lidí všech ras.“

Guatemalský ekonom Carroll Ríos de Rodríguez řekl k selektivnímu pobouření hnutí BLM toto:

„Říkáme, že hodnota lidského života nezávisí na barvě pleti, sociálně-ekonomickém stavu, povolání, pohlaví, věku nebo jakékoliv jiné zvláštní charakteristice: v zásadě si každý lidský život zaslouží náš respekt, tečka...“

„Pokud by se hnutí Black Lives Matter opravdu zajímalo o kvalitu životů černochů, bránilo by jejich právo na život jen proto, že to jsou lidé, ne kvůli barvě jejich kůže... Prohlásilo by, že považovat se za oběť je ponižující a neetický přístup, protože bagatelizuje individuální odpovědnost a sebekontrolu.“

„Hodnota nás jako lidí není založena na teorii identity, rasy nebo pohlaví... tyto vlastnosti nás nedefinují ani neurčují. Hnutí BLM by mělo hájit právo všech lidí jakékoliv barvy na individuální svobodu, včetně práva vyjádřit své vlastní názory, namísto toho, aby umlčovali a ostrakizovali každého Afroameričana, který se na milimetr odchýlí od progresivního marxistického liberálního diskurzu.“

Podle bývalého australského politika Petera Baldwina je cílem kulturní revoluce BLM zničit a nahradit západní civilizaci:

„Mohl by se nějaký rozumný člověk domnívat, že toto je způsob, jak chránit a zlepšit černé životy? Rozhodně ne. Ale vynořil se zde daleko důležitější cíl, kterým je zbořit a transformovat stávající společenský řád udržováním a prohlubováním rasových rozdílů, až do samotného celospolečenského rozpadu. Někteří z otevřeně marxistických ideologů, kteří založili BLM, jako je Patrisse Cullors toto bez obalu přiznávají.“

Britský spisovatel Ben Cobley se domnívá, že BLM je příkladem „politického vydírání“:

Black Lives Matter je mistrovským dílem politického marketingu. Je to slogan, který za sebou táhne politickou kampaň, spojenou se zcela otevřenou rasovou ideologií a propagandou. Nic z toho nelze kritizovat, aniž by se zdálo, že odporujete myšlence, že na černých životech skutečně záleží.“

„Hnutí BLM praktikuje klasické a účinné rétorické vydírání. Buď jsi s námi, nebo jsi rasista: to je jejich logika - logika založená na strachu.“

Americká politická komentátorka Tammy Bruce vidí BLM jako klasický pokus o uchvácení moci:

„Ve skutečnosti to nemá nic společného s černými životy. Liberální marxističtí anarchisté si jen přisvojili, jako ostatně už mnohokrát dříve, důležitý sociální problém, ale výsledkem jejich taktiky nakonec bude jen zhoršení situace těch samých komunit a lidí, o nichž tvrdí, že je zastupují.“

Autor je významný spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku.

Překlad původního textu:Black Lives Matter: „We Will Burn Down This System“ - Part II
Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský

Převzato z webu Gatestone InstituteAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.