28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


ESEJ: Black Lives Matter (2)

20.8.2020

„Všechno to tady podpálíme“

První část této série odhalila protiamerickou agendu hnutí Black Lives Matter, které se pod rouškou boje proti rasismu snaží transformovat Spojené státy na komunistickou dystopii.

BLM svými vlastními slovy

„Jediná věc, která tohle dá do pořádku, je REVOLUCE. Volby nejsou revoluce.“ — Tania Faison, spoluzakladatelka BLM Sacramento, 5. března 2020.

„Žádnej klečící pos**nej polda naši revoluci nezastaví!“ — BLM Sacramento, 1. června 2020.

„Nefňukej! Naštvi se na ně! Musíme bojovat!“ — BLM Sacramento, 7. května 2020.

„Revoluce se nestávají jen jednou za život; v naší době může dojít k bezpočtu revolucí za osvobození Černochů.“ — BLM Toronto, 24. března 2019.

„OMEZIT FINANCOVÁNÍ POLICIE. ODZBROJIT POLICII. ZRUŠIT POLICII. #DefundThePolice #BlackLivesMatter.“ — BLM Toronto, 19. června 2020.

„Vypadni z našeho území, bělochu!“ — BLM Memphis, 4. července 2020.

„ZRUŠME PLACENÍ NÁJMU ve Washingtonu, D.C.!“ — BLM Washington, D.C., 24. června 2020.

Queer černoši se snaží přivést celé černošské hnutí blíž k intersekcionální ideologii.“ — Patrisse Cullors, spoluzakladatelka BLM, 8. března 2018.

„Bojujeme proti bílé supremacistické patriarchální společnosti. Tento boj proto musí vést černošské ženy.“ — Shamell Bell, aktivistka BLM, 9. listopadu 2015.

„Musíme se absolutně vypořádat s tím, jak nás kapitalismus vykořisťuje, a s tím, jak kapitalismus vykořisťuje hlavně Černochy.“ — Melina Abdullah, spoluzakladatelka BLM Los Angeles, 23. června 2020.

„Kapitál může a měl by být použit k financování nezávislosti na kapitalismu a k financování přechodu na komunitní podnikání. Cílem kapitálu a kapitalismu však nesmí být ovládnutí (černé) komunity... Černý dolar je skvělý... ale dívejme se na peníze pouze jako na nástroj k dosažení osvobození v rámci nové komunitní společnosti, nikoliv k osvobození v rámci kapitalismu.“ — Tania Faison, spoluzakladatelka BLM Sacramento, 31. ledna 2020.

„Pokud nedostaneme, co chceme, tak to tady všechno podpálíme a nahradíme něčím novým. Kapišto?... Já jen chci černochy osvobodit a dosáhnout černé svrchovanosti, a to jakýmkoliv způsobem.“ — Hawk Newsome, aktivista BLM , 25. června 2020.

„Toto je povstání. Rebelie. Vzpoura.“ — Melina Abdullah, spoluzakladatelka BLM Los Angeles, 31. května 2020.

„Rozvrátíme strukturu Západem předepsané nukleární rodiny tak, že budeme podporovat naše rozšířené rodiny a ‚komunity‘, ve kterých se lidé budou společně starat jeden o druhého, a především o naše děti do té míry, že se matky, rodiče a děti budou cítit naprosto v pohodě. Budujeme síť pro podporu queer lidí. Kdykoliv se sejdeme, tak to děláme se záměrem osvobození od svěrací kazajky heteronormativního myšlení.“ — Politický program BLM.

„Jsme antikapitalističtí: Jsme přesvědčeni, že Černoši nikdy nedosáhnou osvobození v rámci současného globálního racializovaného kapitalistického systému.“ — Movement for Black Lives (M4BL, Hnutí za černé životy), zastřešující organizace BLM.

Radikální ideologie, které ovlivňují hnutí BLM

Zakladatelé Black Lives Matter otevřeně přiznávají, že byli silně ovlivněni revolučními skupinami šedesátých a sedmdesátých let 20. století. Mezi tyto skupiny patří hnutí Black Power Movement, Black Panthers, Black Liberation Army a Weather Underground, a marxističtí radikálové obhajující násilné svržení politického a ekonomického systému USA. „Jsme jejich potomci,“ napsala ve své autobiografii spoluzakladatelka BLM Patrisse Cullors.

- Hnutí Black Power Movement, aktivní v šedesátých a sedmdesátých letech 20. století, zavrhlo nenásilné metody hlavního proudu hnutí za občanská práva obhajujícího integraci černochů do dominantní bělošské společnosti. Hnutí Black Power Movement, které přijalo za svůj militantní černý separatismus, dalo vzniknout hnutí Nation of Islam a politické organizaci Black Panther Party.

- Black Panther Party byla revoluční politická organizace založená v roce 1966 marxistickými vysokoškoláky v Oaklandu v Kalifornii. Skupina, která se „ráda fotografovala se svými zbraněmi“, podporovala používání násilí a partyzánské taktiky k realizaci desetibodového programu socialistické revoluce. Dokumentární film z roku 2016 - „The Black Panthers: Vanguard of Revolution“ (Černí panteři: Předvoj revoluce) - porovnával organizaci Black Panther Party s hnutím BLM. Dokument ukázal, že mnoho požadavků hnutí Black Lives Matter, včetně zrušení policie a věznic, jsou původně myšlenky Black Panther Party.

- Black Liberation Army (Černá osvobozenecká armáda) byla městská partyzánská skupina založená v roce 1970 nespokojenými členy Black Panthers Party. Black Liberation Army, jejímž deklarovaným cílem bylo „oslabit nepřátelský kapitalistický stát“, měla vysoce decentralizovanou organizační strukturu podobnou té, kterou používají dnešní hnutí Black Lives Matter a Antifa.

- Weather Underground, levicová teroristická skupina odpovědná za pumové útoky a nepokoje v 70. letech 20. století, usilovala o „zničení amerického imperialismu a vytvoření beztřídní komunistické společnosti“. V manifestu skupiny „Prairie Fire“ z roku 1974 je uvedeno: „Jsme partyzánská organizace. Jsme komunisté a komunistky působící ve Spojených státech v ilegalitě... Naším záměrem je rozvrátit toto impérium, znemožnit jeho fungování, házet písek do jeho soukolí.“ Bývalí teroristé z Weather Underground nejenže školili lídry BLM, ale podíleli se také významně na samotném založení hnutí BLM a jeho správní a finanční podpoře.

Radikální vůdci BLM a jejich mentoři

Spoluzakladatelka BLM Patrisse Cullors se stala marxistickou aktivistkou díky školení v Labor / Community Strategy Center (LCSC), což je komunitní školící organizace sídlící v Los Angeles, kterou založil bývalý člen Weather Underground Eric Mann - komunistický revolucionář, který byl nazván „praotcem hnutí Black Lives Matter“.

Eric Mann a další bílí revolucionáři, očividně inspirovaní marxistickým teoretikem Herbertem Marcusem, prohlásili, že věří, že černí revolucionáři by měli být v čele boje proti kapitalismu. Herbert Marcuse ve své klíčové eseji „O osvobození“ napsal, že „ve Spojených státech jsou zřejmě černoši ‚nejpřirozenějším‘ motorem povstání.“ A vysvětlil to takto:

„Obyvatelstvo černošských ghett ve Spojených státech je perfektní revoluční silou. Černoši žijí své životy v malých ohraničených čtvrtích, a proto mohou být daleko snadněji organizováni a řízeni. Černošská ghetta, která se nacházejí v centrech velkoměst, navíc tvoří přirozená geografická ohniska, z nichž lze tento boj nasměrovat proti nejdůležitějším cílům hospodářského a politického významu.“

Eric Mann ve své knize - vydané v roce 1974, o černošském revolucionáři George Jacksonovi - který spoluzaložil marxisticko-leninský gang Black Guerrilla Family - tvrdil, že socialistická revoluce v Americe by měla začít v centrech velkoměst a že by Afroameričané měli převzít vedení nad bouráním existujícího systému. Investigativní novinář Lee Stranahan poznamenal: „Radikálnímu aktivistovi Mannovi trvalo téměř 40 let, než spatřil svou vizi zhmotněnou v hnutí Black Lives Matter, spoluzaloženém jeho žákyní Patrisse Cullors.“

Eric Mann ve své knize Playbook for Progressives z roku 2011 přiznal, že „naverboval“ Patrisse Cullors. V rozhovoru pro web Democracy Now v lednu 2018 Cullors uvedla, že LCSC byl jejím „prvním politickým domovem“ a že Mann je jejím „mentorem“. V listopadu 2018 Cullors prozradila, že vstoupila do LCSC, když jí bylo 17 let, a že Mann ji více než deset let školil v organizování revoluce.

LCSC uvádí, že probouzí mezi lidmi, kteří čelí diskriminaci a společenským útokům - barevnými lidmi, ženami, imigranty, dělníky, LGBT lidmi, mládeží... - „situační povědomí, organizační schopnosti a leadership...“ V roce 2018 organizace LCSC upřesnila, že se zaměřuje na organizaci „černošských a latinskoamerických komunit s hlubokými historickými vazbami na protikoloniální protiimperialistický komunistický odboj vůči americkému impériu.“ A dodala:

„Studujeme a vyučujeme historii povstání domorodců proti počátečním evropským genocidním invazím... Vážíme si práce Komunistické strany Spojených států amerických, a zejména černošských komunistů... Tleskáme skvělé práci Black Panther Party... Máme také společné kořeny s novým komunistickým hnutím 70. a 80. let 20. století.“

Patrisse Cullors i další spoluzakladatelky BLM - včetně Alicie Garzy, která obvinila americkou vládu z „genocidy“ na Afroameričanech - opakovaně oslavují uprchlou domácí teroristku Joanne Chesimard, alias Assatu Shakur, jako jednu ze svých hlavních inspirátorek.

Assata Shakur, bývalá členka Black Liberation Army, byla první ženou, kterou FBI označila jako „Nejhledanější teroristku“. Je hledána kvůli útěku z vězení v New Jersey v roce 1979, kde si odpykávala doživotní trest za chladnokrevnou vraždu policisty. V roce 1984 uprchla Shakur na Kubu.

Jednou z osob obžalovaných za napomáhání Assatě Shakur při útěku z vězení byla Susan Rosenberg, členka revoluční militantní skupiny známé jako Komunistická organizace 19. května (May 19th Communist Organization, M19). Členky M19 byly převážně lesbičky a stejně jako spoluzakladatelky BLM se vehementně stavěly proti heteronormativitě. Říkalo se o nich, že sdílejí „pohrdání vůči tomu, že jsou bílé.“ M19, označovaná jako „první a jediná americká teroristická skupina založená a vedená ženami“, byla odnoží Weather Underground.

„Dvouletá kampaň pumových útoků spáchaných skupinou M19 v New Yorku a Washingtonu, D.C. měla“ podle novinářky Mary Kay Linge „za cíl sabotovat to, co ve své kampani za znovuzvolení sliboval prezident Ronald Reagan: ‚slunné a blahobytné ráno v Americe‘. Reaganovo znovuzvolení v roce 1980 bylo pro americkou radikální levici znamením, že země odmítla jejich výzvu k revoluci.“

Susan Rosenberg si za svou účast na řadě teroristických pumových útoků a vražd, včetně vražd dvou policistů, ze svého 58letého trestu odnětí svobody odpykala pouze 16 let, protože jí byla v lednu 2001 udělena prezidentem USA Billem Clintonem milost. Její propuštění z vězení vyvolalo intenzivní hněv policie, včetně komisaře Policie města New Yorku Bernarda Kerika, který řekl: „Je mi z toho zle.“

Susan Rosenberg je nyní členkou správní rady levicové charitativní organizace Thousand Currents, která spravuje finanční dary poskytnuté hnutí Black Lives Matter.

Finanční vazby BLM

Black Lives Matter působí v rámci zastřešující skupiny nazvané Black Lives Matter Global Network Foundation, která není charitativní organizací podle § 501 (c) (3) Federálního daňového zákona (Internal Revenue Code, IRC). Hnutí Black Lives Matter používá jako svého fiskálního sponzora Thousand Currents, která je charitativní organizací podle § 501 (c) (3) IRC. Finanční dary poskytnuté hnutí Black Lives Matter jsou zpracovávány levicovou organizací ActBlue Charities, dárcovskou platformou přidruženou k Demokratické straně, a poté převedeny do Thousand Currents, která je potom distribuuje zpět do hnutí Black Lives Matter.

18. června 2020 sdělila nadace Black Lives Matter Global Network Foundation tiskové agentuře Associated Press, že od smrti George Floyda 25. května 2020 obdržela více než 1,1 milionu individuálních finančních darů, přičemž průměrná výše daru byla 33 dolarů. Jinými slovy, hnutí Black Lives Matter získalo za méně než měsíc více než 33 milionů dolarů.

BLM a Thousand Currents spolupracují minimálně od června 2016, kdy nadace W. K. Kellogg Foundation poskytla společnosti Thousand Currents grant ve výši 900 000 dolarů na „vybudování infrastruktury národního hnutí BlackLivesMatter a na podporu a posílení organizační kapacity místních poboček.“

V červenci 2016 se nadace Ford Foundation a Borealis Philanthropy zavázaly získat až 100 milionů dolarů pro Movement for Black Lives (M4BL), zastřešující skupinu, která koordinuje aktivity BLM a desítek dalších organizací bojujících proti rasismu.

Peníze pro skupinu M4BL, která podporuje „mladé, černé, queer, trans, feministické, imigrantské a ilegální (bez osobních dokladů) lídry“, tečou přes fond Black-Led Movement Fund (BLMF), který převádí peníze více než dvěma desítkám organizací, včetně BLM a M4BL, včetně skupin jako jsou Assata’s Daughters, LGBTQ Black Immigrant Justice Project, Million Hoodies Movement for Justice a The Undocumented and Black Convening.

Fiskálním sponzorem“ M4BL je Alliance for Global Justice (AFGJ) - „antikapitalistická“ organizační skupina, která poskytuje finanční podporu také americkému hnutí Antifa.

AFGJ obdržela značné finanční prostředky od organizací, které o sobě často tvrdí, že jsou hlavním proudem levého středu. Podle Influence Watch přispěly alianci AFGJ finančně tyto nadace: Open Society Foundation, Tides Foundation, Arca Foundation, Surdna Foundation, Public Welfare Foundation, Ben & Jerry Foundation a Brightwater Fund.

AFGJ, která o sobě uvádí, že je proti zásadám liberální demokracie, financuje také radikální levicovou organizaci „Refuse Fascism“, která se věnuje podpoře celonárodních akcí, jejichž cílem je odstranění prezidenta Donalda Trumpa z funkce, protože jeho vláda představuje „fašistický režim.“

V červnu 2020 využila „Refuse Fascism“ - odnož Revoluční komunistické strany (Revolutionary Communist Party, RCP) - smrti George Floyda, aby získala peníze na „Národní revoluční turné“, jehož cílem bylo zjevně podvracení vlády USA. Slogan skupiny zní: „Tento systém nelze reformovat, musí být svržen!“

BLM: Výcvik milicí

Vůdce pobočky BLM Greater New York Hawk Newsome nedávno varoval:

„Pokud nedostaneme, co chceme, tak to tady všechno podpálíme a nahradíme něčím novým. Kapišto? Mohl bych mluvit obrazně. Mohl bych mluvit doslova. Je to otázka interpretace. Já jen chci černochy osvobodit a dosáhnout černé svrchovanosti, a to jakýmkoliv způsobem.“

Newsome následně odhalil, že BLM „mobilizuje“ svou základnu, aby vytvořila vysoce vycvičené milice po vzoru Černých panterů. V rozhovoru pro britský deník Daily Mail Newsome řekl:

„Je naší povinností ukázat lidem cestu vpřed. Chceme osvobození. Chceme, abychom měli moc určit si svůj vlastní osud. Chceme osvobození od této utlačující vlády a chceme okamžité ukončení vražd, které policie se souhlasem vlády páchá.“

„Připravujeme se zastavit tyto vraždy schvalované vládou jakýmkoliv nezbytným způsobem. Provádíme přípravu a výcvik našich lidi, kteří budou bránit naše komunity.“

„Máme k dispozici černé důstojníky Speciálních sil, kteří nám radí, a budeme provádět výcvik lidi v našich komunitách. Bude to oddělení Černých speciálních operací v rámci iniciativy Černých příležitostí (Black Ops of Black Opportunities).“

„Naším vzorem jsou Black Panters a Nation of Islam (Národ islámu). Jsme přesvědčeni, že potřebujeme obranné jednotky. Vytvoříme a vycvičíme ozbrojené mírové jednotky, které budou udržovat pokoj a mír v našich komunitách, budou je bránit a zajišťovat v nich bezpečnost.“

„Nedovedu si představit, že bychom spolupracovali s policií. Budeme mít svoji vlastní policii. Naučíme své lidi, jak provádět policejní dozor v černých komunitách. Nabídneme výcvik černé mládeži, tak jak to kdysi dělali Black Panthers.“

Autor je významný spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku.

Překlad původního textu:Black Lives Matter: „We Will Burn Down This System“ - Part II
Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský

Převzato z webu Gatestone InstituteTEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby
TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku. Protože neobsahují alkohol, nejsou parfemovány a mají neutrální pH, jsou...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.