7.12.2019 | Svátek má Ambrož, Benjamin


CHTIP: USS William Jefferson Clinton

16.1.2006

Americké námořnictvo dnes přivítalo posledního člena své oceánské flotily. Na obrázku pod článkem vidíte letadlovou loď USS William Jefferson Clinton CVS1, která právě opouští svůj domovský přístav v kanadském Vancouveru.

Jako trvalý odkaz prezidenta Clintona a jeho předvídavosti ve vojenských rozpočtových škrtech je loď v americkém námořnictvu první svého druhu. Je téměř celá postavena z recyklovatelného hliníku a díky solárnímu pohonu dosahuje rychlosti až pěti uzlů. Její chloubou je výzbroj sestávající z bojového letounu F-14 Tomcat nebo F/A-18 Hornet, které sice nemohou být vypuštěny z třicet metrů dlouhé letové paluby, ale už jejich pouhá přítomnost představuje nesmírnou hrozbu (a to i přesto, že za současných zákonů nejsou na palubě povoleny střelné zbraně).
Dvacetičlenná posádka je kompletně různorodá a její členy tvoří zástupci všech ras, náboženství, pohlaví a sexuální orientace.

Loď není zcela přesně definována jako jednotka národní obrany - kvůli faktu, že v případě konfliktu má rozkaz zůstat v úkrytu v Kanadě, kde bude extenzivně využívána pro sociální experimenty a další zbytečné činnosti, na jaké bývalý vrchní velitel a jeho choť pomyslí. Je veřejným tajemstvím, že loď je také pozvána televizí MTV, aby se v nadcházející sezóně zúčastnila velmi sledované show "The Real World".

USS William Jefferson Clinton
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.