17.4.2021 | Svátek má Rudolf


POPLAŠNÁ ZPRÁVA: Následky lockdownu nejsou překvapivé

15.3.2021 6:41

Agentura Pravda vyděsí přináší jako první ze všech zákulisní informace o následcích lockdownu, které ovšem tentokrát asi nikoho nepřekvapí.

Češi nedostatek pohybu často kompenzují jídlem, to všichni víme. V nejbližší době se kvůli tomu budou měnit mnohé bezpečnostní předpisy. Výrobci i správci výtahů u nich začnou měnit informační štítky - zatímco uvedená nosnost zůstává, počet osob, které se smějí výtahem přepravovat, se sníží o jednu, u velkokapacitních výtahů až o tři. APV zjišťovala, zda tyto změny nevyvolají u občanů nevoli. Nikdo však proti změnám nic nenamítá. Jeden z dotazovaných to komentoval jasně: „Vždyť bychom se tam stejně všichni nevešli“.

Napilno maji také statici, kteří již teď začali prověřovat nosnost schodišť a mostů. Na Karlově mostě, třebaže byl rekonstruován celkem nedávno, se dokonce uvažuje o zavedení automaticky ovládaných turniketů, které by omezovaly počet osob pohybujících se najednou po mostě. Také se instalují čidla, která by zachytila vznik prvních prasklin v jeho konstrukci.

Hobby markety přijdou na trh s další novinkou. Vzhledem k návykům lidí zavřených dlouhé dny doma hodlají představit domácí záchytky. Tyto záchytky se vejdou do koupelny nebo alespoň vedle ní, jsou dobře omyvatelné, s odtokem, dokonce s možností studené sprchy, a prakticky nerozbitné. Právníci už začínají řešit, jestli jeden z partnerů bude moci po tom, který strávil noc na domácí záchytce, požadovat nějaký finanční obnos. Psychologové radí, aby se pobyt v ní raději kompenzoval vyluxováním nebo následným celodenním vařením. Očekává se, že o domácí záchytky bude mezi Čechy značný zájem.

Převzato z autorovy Palety názorů a ptákovin
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.