1.2.2023 | Svátek má Hynek


KORONAVIRUS: Nejvíce hospitalizovaných s covidem?

14.9.2021

Ano, ale jde jen o 1 % někdejšího maximálního počtu

O tom, že média záměrně a systematicky straší českou veřejnost (v zájmu koho vlastně?) svědčí další titulky ke covidu. Podle ČTK máme nejvíce hospitalizovaných za poslední tři měsíce.

Praha - V Česku přibylo v neděli 138 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru, podobně jako před týdnem. Oproti předchozí neděli ale významně stoupl počet hospitalizovaných. V nemocnicích bylo 113 lidí s onemocněním covid-19, nejvíc od 17. června. Roste také incidenční číslo. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Zdravotníci v neděli podali necelých 1900 dávek očkování proti covidu.(zdroj)

Tolik zpráva ČTK. To vše se děje v době, kdy covid vzala na milost další vláda, tentokrát dánská, a prohlásila, že už nejde o společnost ohrožující onemocnění, a od 10. září 2021 zrušila všechny restrikce. Britská vláda všechna omezení zrušila už 19. července a nyní definitivně odstoupila i od plánu požadovat v uzavřených prostorách covidpasy. Ty pasy, které měly „ulehčit cestování mezi státy“ a které se naopak staly v řadě zemí podmínkou pro vstup do uzavřených prostor.

„Podívali jsme se na to důkladně, a přestože bychom si to měli nechat v záloze jako určitou možnost, s potěšením mohu říci, že nebudeme pokračovat s plánem covidových pasů,“ řekl ministr zdravotnictví Sajid Javid. Původně plán počítal s tím, že se lidé od konce září budou prokazovat dokladem o prodělání nemoci covid-19, očkování nebo negativním testem při vstupu do zmíněných zařízení. Podle představitelů zábavního průmyslu by šlo o diskriminaci. Za nepřijatelnou zátěž pro podnikatele tyto průkazy označili někteří členové vládní Konzervativní strany. Pro některé Brity je nepřijatelná samotná myšlenka jakýchkoliv osobních dokladů, protože v této zemi nejsou povinné. Jako třešničku na dortu pak ministr oznámil, že budou zrušeny povinné PCR testy pro cesty do zahraničí. (zdroj)

Zato Česko, které je na tom srovnatelně s Dánskem, o ničem takovém neuvažuje. Testujeme jako o život, utrácíme desítky milionů denně ze zdravotního pojištění a strašíme se hodně- viz ČTK. Jinak je ta zpráva zcela manipulativní. Je sice pravdou, že máme nejvíce hospitalizovaných za poslední tři měsíce, slovy sto třináct, ale v březnu a dubnu jich bylo v nemocnicích bezmála deset tisíc denně, tj. současnost je na úrovni 1 % jarní fáze. To skutečně není na kolaps českého zdravotnictví. Srovnejme údaje Dánska a Česka od 1. 8. do 12. 9. podle worldindata.

Dánsko: vs. Česko

Počty zemřelých vztažené na počet obyvatel jsou tak v obou státech rovnocenné, počty pozitivních jsou v Dánsku násobně vyšší a podle ČTK tam epidemie „zuří“.

A propos – pamatujme si, že tak zvaná demokratická opozice zavíračskou politiku nerozporuje, pouze by ji prý dělala lépe. Hrůza jenom domyslet!

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.cz