20.1.2022 | Svátek má Ilona


GLOSA: A mně se chce něco říct...

29.11.2021

Už jistému panu Antonu Špelcovi se chtělo něco říci, tak to řekl: „Císař pán je vůl.“ A nesl následky, přestože to řekl pod vlivem „liguééére“.

Jsou i další příklady lidí, kteří pocítili neodbytnou touhu něco říci:

„Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží.“ (M. Kocáb v přímém televizním přenosu)

„A víte, pane redaktore, co je to anglicky pussy?“ (M. Zeman v přímém rozhlasovém přenosu)

Teď se pro změnu zachtělo Danielu Landovi něco sdělit svým fanouškům, a tak to sdělil: „Blokujte hygienické stanice svými dotazy. Máte na to právo.“

Mně se chce také něco říct: „Kdyby hloupost nadnášela...“, dál to znáte v podání dr. Štrosmajera z Nemocnice na kraji města. Bude zajímavé sledovat jak rozvíjení celé kauzy, tak i diskuse mezi příznivci a odpůrci popichování systému „Zlatým špendlíkem“. Dle vlastence Landy není akce namířena proti konkrétním zaměstnancům hygieny (v jeho očích nejspíše srovnatelných s přívrženci Voldemorta), kteří přestanou stíhat mimořádný nápor práce, ale je to akce proti „systému“. Proti něčemu neviditelnému a neosobnímu, co nám „lže a neříká pravdu“.

Myšlenka č.1: Každý střadatel má právo zrušit svůj účet v bance. Co kdybych začal obesílat úplně všechny klienty náhodně vybrané banky výzvou: „Vyzvedněte si své veškeré úspory, zrušte účet. Máte na to právo“? Podpořil bych tím občanskou svobodu?

Myšlenka č.2: Zaměstnanci hygienických stanic přestanou stíhat trasování. Kvůli Landově aktivitě nebudou mít čas mi poslat zprávu: „Potkal jste se s nakaženým. Hlídejte se, nechte se otestovat, snažte se nenakazit ostatní.“ Mám jako občan právo na tuto informaci? Mám. Kdo může za to, že tuto zprávu nedostanu vůbec nebo nedostanu včas? Neporušuje tady někdo má občanská práva?

Myšlenka č.3: Co takhle zahltit mailovou i mobilní schránku pana Landy nezpochybnitelnými pravdami? Začal bych třeba Pythagorovou větou, pak seznamem děl Aloise Jiráska, po částech základy virologie... Mám právo někomu sdělovat nezpochybnitelné pravdy? Jistěže mám, máme přece svobodu projevu. Pochopte, já vás samozřejmě k ničemu nenabádám, ale pokud by se vám chtělo, právo na to máte - tohle není žádná nevyžádaná reklama, ale čistočistá pravda.

Převzato z autorovy Palety názorů a ptákovinAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.