Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

POLITIKA: Postulát Kočí (II.)

diskuse (3)
"Radek John je neschopná figurka, už je taky mrtvej"

Pozorný pozorovatel politického dění v ČR nemohl přejít bez povšimnutí, že zatímco požadavek pana Nečase byl postaven v tom duchu, že odejít z vlády musí lidé z VV, kteří byli jakkoliv spjati s ABL, případně dalšími bezpečnostními agenturami, nakonec pan Dobeš, opravdu dříve spjatý s ABL, zůstává, kdežto pan John, který nebyl s ABL spjatý nikdy, odchází. Jako by skutečně došlo na další postulát paní Kočí, který v jejím nezapomenutelném projevu zazněl jako "Radek John je neschopná figurka, už je taky mrtvej".

Bývalý elitní detektiv Jan Kubice, ačkoliv kdysi prezentoval názor, že do politiky by nevstoupil ani za nic, navíc je napojen se svým společníkem panem Vlasem na vlastní bezpečnostní agenturu se sídlem v Praze-Vršovicích, je nyní do funkce ministra vnitra navržen panem Nečasem.

Tohle Nečasovo salto zřejmě suverénně nejdramatičtějí prožívá pan Paroubek, který dle svého emotivního vystoupení před kamerami a mikrofony mnoha českých médii vyjádřil své očekávání, kdy se na postu ministra spravedlnosti objeví pan Kajínek. Zachovejme klid. Vize pana Paroubka v poslední době poněkud nevycházejí.

Vlastně se vše vyvinulo podle očekávání. Nebylo k přehlédnutí, že výrazně překáželi pánové Bárta a John. Pan Bárta totiž brzdil dříve bezproblémový tok peněz ze státní kasy do vybraných stavebních firem ve velkorysém objemu a za velkorysého odhlížení od problémů v kvalitě odvedené práce. Pan John brzdil čerpání velkorysých odměn vybraným vysoce postaveným policistům a pídil se po důvodech vysokých odměn, které si vypláceli.

Pan John se podle postulátu paní Kočí opravdu stává figurkou a politickou mrtvolou a jako prémii a bonus získává místo vicepremiéra pro boj s korupcí, zatím bez kompetencí, které by napovídaly, že bude mít bojovat čímkoli jiným než jen plamennými řečmi.

Jak všichni dobře víme, bojovat s korupcí je obtížné a složité, a to i v tom případě, že člověk má k ruce nezpolitizovanou, případně zpolitizovanou ve svůj prospěch policii a justici. A pan John evidentně Českou policii na své straně nemá. Jen pro úplnost připomenu postulát paní Kočí, podle nějž justici mají oni, tedy pan John nemá na své straně ani justici, když už se s paní Kočí v názorech rozešel.

Pan Bárta se prý po očištění své pověsti může vrátit na místo ministra dopravy. Zatímco minulý týden pan Nečas vyhlašoval, že z vlády musí odejít všichni ministři, kteří byli spjati s firmou ABL, nyní pro začátek prohlašuje, že svůj návrh na odvolání pana Dobeše bere zpět.

Na to, aby vzal zpět i požadavek odejití pana Bárty, si tedy trpělivě počkáme pár dnů, než se panu Bártovi podaří vyvrátit nařčení z uplácení paní Kočí směšnou částkou 500 000 Kč, když podle jejích vlastních slov ona a spol. mají na účtu 120 milionů připravených na založení nové politické strany.

Kdo dnes ještě věří tomu, že by pan Bárta si snad chtěl tak směšnou částkou koupit loajalitu někoho, kdo na částce 120 000 000 Kč staví snahu založit politickou stranu a jít proti Bártovým snahám a straně VV a třeba i proti jiným parlamentním stranám?

Možná pan Kubice dostane první úkol, který by skutečně panu Johnovi, bývalému kolegovi paní Kočí, neslušel – rozkrýt historii 120 000 000 Kč, které kde se vzaly, tu se vzaly, číhají na účtu, o němž vědí jen zasvěcení, a jejichž úkolem podle paní Kočí je zvrátit chod současných politických dějin v ČR.

Jestliže někomu připadá tohle tvrzení neuvěřitelné, pak nechť si uvědomí, že zatím na slova paní Kočí po čertech něco bylo, je a možná i bude.

Převzato z JanaSimonova.blog.idnes.cz se souhlasem autorky (její další blog: Simonova.blog.cz)

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Michael Pánek
19. 7. 2024

Zástupci opozice navrhli, aby slovenský parlament přijal usnesení odsuzující raketový útok na...

Lubomír Stejskal
19. 7. 2024

Ono je to totiž s dnešním Tureckem, potažmo s Erdoganem, podstatně složitější. Jistěže každý...

Martin Mařák
19. 7. 2024

Ani bych se nedivil, kdyby prezident Macron nakonec pověřil sestavením vlády nějakého relativně...

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Aston Ondřej Neff
17. 7. 2024

Nedávná změna vzezření Psa se chystala delší dobu. Do zákulisí nevidím, jen mohu usuzovat, že s...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

ČTK, Lidovky.cz
19. 7. 2024

Bývalý americký prezident Donald Trump a slovenský premiér Robert Fico se stali terčem atentátů...

ČTK, Lidovky.cz
19. 7. 2024

Na luxusním bulváru Champs-Élysées v Paříži byl ve čtvrtek při útoku nožem zraněn policista....

Lidovky.cz
19. 7. 2024

Při posledních dvou ročnících Tour de France Jonas Vingegaard slovinského soka Tadeje Pogačara v...

dyn Josef Dyntr
19. 7. 2024

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) řeší desítky případů, kdy výrobce porušuje novou povinnost...

van Kateřina Vaníčková, miv Michal Voska, mul Matyáš Müller, dyn Josef Dyntr
19. 7. 2024

Výpadek celosvětového odbavovacího systému postihl i pražské letiště, zpožďují se kvůli němu lety....

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz