4.12.2023 | Svátek má Barbora


POLITIKA: K demonstracím

16.5.2019

Lidé v Praze a některých velkých městech, kde se pěstuje velká obava o osud naší báječné justice a spravedlnosti tváří v tvář tetě Marii Benešové v její staronové funkci, jsou na náměstích. To všechno kvůli Andreji Babišovi, který je proháněn kvůli Čapáku jak nadmutá koza.

Jistěže sám si za to může. Jenže pak je třeba poctivě říct, že tady vůbec nejde o nějakou spravedlnost, ale o premiéra s báglem zátěže své minulosti a o jeho hlavu. Benešová je jen zástupný problém, který umožňuje foukat do tohoto ohýnku, který by jinak už dávno zhasl. Lidé v ulicích jsou užitečnými idioty pro politiky z demokratického pseudobloku, který má soudržnost asi jako hrad z písku. Ti kluci a holky z naší velké politiky se nedohodnou ani na tom, zda je dnes úterý nebo středa, v parlamentu se navyváděli v tomto punktu až až a žádný úspěch. Tak se teď hodí mohutně podporovat ty nadšence, co v ulicích bojují až do roztrhání těla za demokracii. To je radosti, to je radosti. Ale ve tvářích čtu zlobu a ta s rozumem nemá nic společného.

Jenže toto je demokracie, se všemi vábnými i nevábnými stránkami. Nikdo nemůže zpochybnit, že ten Babiš svobodné a demokratické volby prostě vyhrál, a s přehledem, a až budou ty příští, tak zase. S tím ti lidé v ulicích - tipuji nejbližších deset let - nenadělají vůbec nic, leda tak zvednout zadnice o volbách a jít to tam hodit někomu jinému, kdo je zase zklame, jak se tak už děje posledních třicet let. Ale zas bude jinak veselo.

Maluje se tady čert Babiš na zeď, ale ať je jaký je, je snad horší, než byl Petr Nečas, Jiří Paroubek, Vladimír Špidla a Stanislav Gross? To ani náhodou, tvrdím. Vždyť ti tři posledně jmenovaní byli opravdu otřesní, a do ulic se nikdo nehrnul. Babiš je prostě bohatý a to vytočí každého, kdo „demokracii opravdu rozumí“. A když k tomu přidáme jeho omyvatelnost, je vymalováno. Prorokuji vám všem spravedlivým s prstem na tepu doby, že jestli nedej Bože vyvoláte (jako že se to spíš nestane) předčasné parlamentní volby, tak ten ďábel Babiš vyhraje s ještě lepším číslem. Vytočí se totiž ti voliči, kteří ještě váhali, a řeknou si, že když ho tak honí, tak ať si ho užijí. Lidé jsou už takové, zvláště pak některé. Ale to já vám, demonstranti za tu vaši lepší demokracii než tu naši špatnou, jistojistě nevysvětlím. Držme si tedy své přesvědčení a ono se ukáže, kdo měl pravdu.

I jako nevolič Andreje Babiše jsem v klidu a se mnou mnoho dalších. A tak za této situace považuji za nejzásadnější vnitropolitickou událost náhlý výskyt medvěda hnědého na Uherskohradišťsku, kde nějaký medvěd návštěvou nebyl již hodně dávno. Jiří Medvědobijec Čunek bude muset rozšířit akční rádius lovu, pokud se medvěd prostřílí zpět na Slovensko do Karpat, odkud pravděpodobně přišel. Leda by v ČR požádal o azyl, protože kdyby se vrátil na Slovensko, hrozí mu tam honitba a jistojistá smrt.

A takhle my tady žijeme.