1.12.2023 | Svátek má Iva


POLITIKA: Bělobrádek vstupuje do dějin

11.4.2018

Konsternovaně jsem si přečetl, že náčelník Klidná síla Pavel Bělobrádek, nejvyšší to z lidovců, navrhuje a hodlá s tím nápadem oblažit presidenta republiky, že by sestavením vlády byly pověřeny demokratické strany, tj. ODS, Piráti, KDU-ČSL, STAN a TOP 09.

K té úvaze jej vede, že mají 85 křesel v poslaneckém cirkuse, zatímco chudák Babiš jen 78 a to je prima. Jsou jen dvě možnosti, co se stane, až to pan Bělobrádek panu presidentovi přednese: buď se Zemanovi velmi zhorší zdravotní stav, který bez toho není nejlepší, anebo se bude smát a smát, což mu zdravotně hodně pomůže. Také by mu mohl holí ukázat cestu z Hradu. Moc těch důvodů ke smíchu v poslední době beztak nemá. Všichni se do něj strefují a mnozí jej naprosto iracionálně nenávidí, když by úplně stačilo, aby jej prostě neměli rádi. Takže konečně přijde nějaký šašek, kterého dnes už hlavy států nemají k dispozici, a udělá mu bene. Pan Bělobrádek ale vstoupil do dějin politiky, to je jednou jisté.

Jen si to představte! Andrej Babiš dostává za uši za to, že vládne bez důvěry, a toto demokratické leporelo, které se nedohodne ani na tom, kdo půjde první do dveří, by vyjednávalo s Babišem, aby je toleroval. Tak to je vtip roku a ukazuje na to, že pan Bělobrádek by měl z politiky rychle odejít, protože jej to napadlo, ačkoli údajně nepije! Já si tak představuji, jak kluci a holky sestavují vládu. Premiér pan Fiala, protože je druhej, tak proč by nebyl první, pan Chvojka ministr pro lidská práva a všeobecnou lásku nebo ministerstvo pro imigraci, pan Kalousek ministrem životního prostředí, protože je splachovací, rozumí kanalizaci a je chemik, ministrem orby pan Gazdík, protože už to jméno a je dostatečný vidlák, ministryní kultu paní Adamová Pekarová, protože to má evropsky v hlavě srovnané, srovná to i dětem a umí se stokrát podepsat, ministrem sebeobrany pan Chovanec, protože má kvér jako hrom, ministrem obchodu a průmyslu paní Udženija, protože je ženská, ministrem vnitra pan Ruml, protože se vrací do politiky za Piráty, je tudíž dostatečně bezcharakterní a nějakou gáži mít musí (a už to tam kdysi dostatečně dojebal), ministrem financí pan Feri, protože již bral nějaké poslanecké gáže a větší částky mu už problém nedělají, ministrem zahraničního nevměšování pan Hamáček, protože vždycky tak nějak selže a v EU nám to nerozháže, ministrem pro místní rozvoj pan Farský, protože byl starosta, ministrem informatiky a nových technologií pan Bartoš, ministrem zdravotnictví pan Kubera, protože je krásně prohulenej, a pak bude nutno zřídit devět ministerstev pro zbylé členy TOP 09 a STAN, mezi nimi ministerstvo pro boj s Andrejem Babišem, ministerstvo pro matku, ministerstvo pro dítě, ministerstvo kontroly kotlů a tak.

Mile mě překvapil předseda ODS, protože se po dlouhé době nepřipojil k nějaké zhůvěřilosti Demokratického klubu s tím, že to nepovažuje za dobrý nápad a chce se sejít s presidentem. Profesor Fiala si to začíná rovnat v hlavě a má dojem, že by měl být pověřen sestavením vlády. Což o to, to by se sice tak nějak nabízelo, ale to by již dříve president nesměl avizovat, že Babišovi dá i druhou šanci, a Petr Fiala by nesměl říci, že s Babišem a Okamurou teda nikdy. No ale zase on náš president se s prohlášeními nijak nemaže a může být, že když mu teď leze Babiš na nervy, že si ho vychutná, jak vyjednává s presumptivním premiérem Fialou. Protože s kým jiným by to měl pan Fiala zkusit, když Tomia Okamury se štítí. No však ona se časem z ošklivého kačátka stane labutěnka. V záloze má pan president ještě úřednickou vládu a máme kliku, že nemá rád zelené, jinak by v ní byl ministrem životního prostředí mladý pan Stropnický, protože má na hlavě parádní drn.

Nu, počkáme si, co premiér v demisi s presidentem republiky vymyslí v Lánech. Veselo bude, tím si buďme jisti, ale hlavně že je mír. A takhle my tady žijeme.