26.11.2020 | Svátek má Artur


JUSTICE: Krokodýlí slzy pana profesora (1)

13.9.2017

To je najednou péče o obžalované! Kam se kouknu, tam někdo vede hlubokomyslné úvahy, jak by se mělo silně rozlišovat mezi obviněnými a odsouzenými, jak by se měla ctít presumpce neviny, dodržovat pravidla slušnosti jednání k osobám, které vyšetřuje policie anebo které obžalovalo státní zastupitelství. Že abychom náhodou neublížili někomu nevinnému.

Jistěže je to jen náhoda, že se tihle vznešení duchové objevili hned, jak se začalo schylovat k maléru kolem pánů Babiše a Faltýnka, případně jejich „boys“.

V Mladé frontě Dnes v článku „O vině rozhoduje soud“ vylil své polekané srdéčko pan profesor JUDr. Jiří Němec z Metropolitní university Praha. Velikou obavu má z toho, co se u nás děje s pověstí obviněných a obžalovaných. Jak si babky povídají: „Tak si představte, že pan Novák byl obviněn z trestného činu. To znamená, že je vlastně odsouzený. Nevíte, v jaké věznici vlastně sedí...?“

No, milý pan profesor se evidentně pohybuje ve vysokých intelektuálních kruzích, o nichž geniální a mnou milovaný Franz Gellner (u nás psaný jako František) pravil:

Teplo zhaslého plamene

Vy jste - jak řek bych - takoví -
no --- uhlazení páni.
Já rostl bez vší výchovy
v pračkách a snižování.

Do intimity vašich sfér
nevnikal pokřik lůzy.
Já bouřlivý byl debatér
anarchistických schůzí.
(já osobně disidentských, pozn. aut)

Do vašich snů se dívaly
horoucně krásné dámy.
A já jsem student zhýralý
a ztrhaly mě flámy.

No já tedy nebyl zhýralý student, soudruzi se postarali, abych mohl studovat jen večerně či dálkově, takže nebyl čas. Ráno do fabriky, večer do školy. A škola jako v „Marečku, podejte mi pero“ je jen filmová pohádka.

Ale ty flámy a kouř z cigaret Sparta jsem si užíval, co to šlo. Ale díky fabrice zase vím, jak mluví a myslí ty obyčejné babky.

Takže, lid vyškolený večerními televizními zprávami na ČT1, kde sdělí známý ukvičený redaktor, že už zase na někoho dopadla tvrdá pěst statečné policie, to komentuje druhý den v samoobsluze asi takhle:

„Pani, viděla ste to? Už zase ukazovali, jak tu svini (místo XXX nebo hypotetického pana Nováka pak vysloví celé jméno) vedou policajti. A jak řikali, že on hajzl nechce spolupracovat a zdržuje. To je, co?! Já bych je všechny zavřela, až by zčernali. I toho Kalouska a tu Náďovou, jak to tady rozkradli!. A taky Klause, jak pustil ty milionářský zločince. Pani, kdyby byla spravedlnost, tak je všechny pověsej, aby byl pořádek! A pani, co jich je, těch hajzlů. Skoro každý den chytěj ́ nějakýho dalšího! Jo, a víte, že mají v Kauflandu akci? Slevněný pívo, to koupim pro Karla, pudete taky?!“

Je marné dnes dumat v hlubokomyslných úvahách, jako pan profesor, nad tím, jak to bylo špatný, že naše soudy uvrhly Jourovou do temnice a taky někoho z jižních Čech a pak je soudy osvobodily, a předstírat, že je to něco nového ve státě českém. A už nikdy více se to státi nesmí!

Já znám takových případů asi tak padesát, kdy policie zničila lidem život, kariéru, rodiny a zdraví a pak, protože od počátku bylo jasné, že takzvané důkazy jsou hovadina, pravili, že je to v pořádku, že měli „podezření“. A že oni za nic nemohou.

Prdjals! Tento styl nasadili naši policajti, chválení kavárenskými mudrlanty a čackými novináři, už v maléru akce v hostinci „U Holubů“. A pak v provokaci na plukovníka kriminálky, kterému vložili do tašky sami policajti „úplatek“, pak hovadskou konstrukcí proti vedení města Český Krumlov, atd. atd., a nesčetněkrát to opakovali. Až to v podstatě vyvrcholilo „Velkou protikorupční revolucí“. Kdy byli za účasti a s podporou placených „neziskových“ aktivistů, včetně těch placených ze zahraničí, nesmyslně, lživě a účelově obviněny a zatýkány a obžalovávány stovky lidí. Dokonce celá městská zastupitelstva, vedení celých firem atd., až to vyvrcholilo dodnes nepotrestaným protistátním pučem pod vedením vrchního státního zástupce Ivo Ištvana a komanda policie vedeného plukovníkem Šlachtou. K tomu se od počátku přidali „investigativní“ novináři (ve skutečnosti aktivní spolupracovníci policie a státních zastupitelství).

Třeba zrovna MfD, kde článek pana profesora vyšel, si vychovala skupinu jakoby novinářů. Ve skutečnosti konfidentů a kolaborantů s částí orgánů činných v trestním řízení a lidí napojených na část politiků (vynikala v tom například ČSSD za Grosse), aby pak uveřejňováním ukradených částí z policejních spisů, z tajných nahrávek manipulovali s veřejností a zpětně politiky, kteří se jich dnes vyloženě bojí. K dokonalosti to dovedli vysíláním přímých reportáží zásahů a zatýkání předváděných částí Policie ČR za účasti televizních kamer. Takto „pravda a láska“, bezohlední politici a po moci toužící oligarchové řídili zezadu stav společnosti.

To se kolem roku 1995 až 2000 stalo u nás běžnou normou policejní a politické práce. Na to se žádný renomovaný právník neozval v mainstreamových mediích, aby protestoval. Že to nebyla jen prasečina a nemorální hnus, ale že to byly a jsou ze strany části policie a státních zástupců přímo trestné činy.

Výtky, že si Babiš koupil MfD a Lidovky, aby je změnil a pomocí nich mohl manipulovat veřejným míněním a celou společností, jsou poněkud směšné.

Ony samy, za předchozích majitelů, se staly politickým škvárem hodným kvalit bývalého Rudého práva. Jak si dnes poněkud trapně stěžuje Babiš, že je to jako v padesátých letech. No jistě, že je! Jen se momentálně nepopravuje, ale lidi se vězní na objednávku policistů pracujících na pokyn politických sil, případně finančních skupin, což je právě případ pana Babiše. On a jeho peníze (a také např. Janečka, Sorose, ambasády USA, EU atd.) od počátku pomáhali financovat tento systém.

A vždy je to stejné: od počátku je dotyčný anebo dotyční dehonestováni a morálně likvidováni najatými novináři. Vedoucí sekretariátu předsedy vlády demokratického státu je vláčena „demokratickými“ policisty v řetězech za dohledu kamer České televize. Za potlesku medií. To panu profesorovi nějak nevadí.

Nagyová

Ale, po pravdě, první s tím Babiš nezačal!! On se to jen dneska dosti nešikovně pokouší používat.

Oni to často ti politici sami výslovně ani neřekli a oligarchové nepožadovali, co. Ale policie a hlavně státní zastupitelství odečítaly naznačená přání ze rtů svých chlebodárců.

Dnes je celý ten systém propojený kruh: politické a finanční zájmy, pak policie, dále media, státní zástupci, policie, media, politické a finanční zájmy. A celý ten propojený kruh je prohnilý a nám všem nebezpečný.

A pak náhle, jaksi osvícen, možná že „his master ́s voice“, praví odborník na ústavní a správní právo: “Už obvinění z trestného činu je závažný zásah do osobnostních práv. Presumpce neviny až do pravomocného rozsudku však platí pro každého. I pro politika.“ Já bych dodal, že pan profesor myslí i pro politika, který hon na jiné inicioval, podporoval a aktivně využíval. Srdce by mi to urvalo! A co nepolitici? Na ně pan profesor nemyslí?!?

Tak dlouho všichni vyhazovali a rozhazovali - spolu se spřízněnými dušemi a za pomoci aktivistů, policistů a prokurátorů - mediální politická hovna, tak jako tlupa šimpanzů, na všechny kolem sebe, až dneska spadly na ně. A na něj. Kdo s čím zachází, s tím také schází.

Babiš má to, co dělal druhým. Řekl si o to.

Dokončení zítra.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.