23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


GLOSA: Další celkem zbytečný článek

7.6.2019

Vlastně jsem chtěl původně psát zase o ministru kultury Staňkovi a o tom, jak je šokující, že v ČR i nadále přežívá model, ve kterém stranická legitimace stačí k oprávnění devastovat vybrané odvětví a ke kriminalizaci odborníků v daném odvětví pracujících. Rychle se měnící společenská situace mě přiměla psát o něčem jiném:

Na právě probíhajících sériových demonstracích mě nejvíc zajímá:

1) Jak mnoho se na nich mluví o Babišovi a jak málo o Zemanovi. Až člověka maně napadá, jestli to náhodou není tak, že Zeman používá Babiše přesně stejným způsobem, jako Babiš ministry své vlády, tj. jako hromosvod pro odvedení negativní společenské energie, jak jsem o tom již psal. Tuhle hypotézu podporují dvě skutečnosti:

a) Zeman se významně podílel na vzniku Babišovy vlády, ovlivňoval ji a - jak ukazuje případ Staněk - i nadále ovlivňuje její složení.

b) Zeman i Babiš jsou bývalí členové KSČ, redukce člověka na věc tedy ani jednomu z nich jistě není cizí.

2) Reakce Babiše na demonstrace. Je nepochopitelná! Jedná tak, jako kdyby stále ještě nechápal, že jediným řešením dané situace je co nejrychlejší demise celé vlády! Pokud se pro ni rozhodne a pokud to udělá rychle, možná může zachránit aspoň své podnikatelské aktivity, s kterými - jak všichni vědí - právě teď nemá vůbec nic společného! Nebo snad chce vážně čekat, až bude mít milion lidí na Letné?

3) Je mi dost nepochopitelný způsob, jakým na demonstrace reagují média. I když vezmu v úvahu, že média jsou tu rozdělena mezi Babiše, Bakalu a Křetínského, zůstává několik médií, které nepatří žádnému z nich, ale ani ta proměny, k nimž v současnosti v českém společenském vědomí dochází, neberou dostatečně vážně. Jako by si všichni už zvykli na to, že proti nejvyšším představitelům tohoto státu se sice protestuje, situace se stejně nezmění. Změní!
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.