24.1.2020 | Svátek má Milena


GLOSA: Další euronesmysl v řadě

13.10.2018

Za zcela absurdní lze považovat návrh, který prošel v minulém týdnu Evropským parlamentem a který nařizuje, aby soukromé audiovizuální online platformy nabízely povinně 30 % evropské tvorby. Opět jde jen o urputnou snahu vlivné eurolevice vše zregulovat, nařídit, podmanit a ovládnout.

Jde nejen o zásah do svobody podnikání, ale i do svobody spotřebitelů vybrat si, na co se budou dívat. Tento přístup je naprosto nehorázný a neslučitelný s principy demokratické společnosti. Pokud chce někdo podporovat produkci určitého typu nebo vybrané skupiny producentů (na jakémkoliv principu), nechť tak činí sám za sebe a z vlastní kapsy a ne na úkor jiných, ať již tím, že to bude někomu nařizovat a nebo že bude prostředky poskytovat třeba různými dotacemi z veřejných peněz.

O tom, jaká tvorba je úspěšná a žádaná mají rozhodovat diváci, tedy poptávka trhu. Nemá to řešit Evropská unie a euroúředníci. Kdyby se se stejným zápalem věnovali skutečným problémům jako třeba rizkům souvisejícím s migrační krizí, bylo by to pro nás pro všechny mnohem prospěšnější.

Autor je slovácký senátor

Převzato z profilu.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.