18.1.2021 | Svátek má Vladislav


MOBY DICK: Arogance nedemokratické moci

5.10.2013

Americký zájezd zemanovců, zemanovská volební kampaň a zemanovec Žák jako vyhazovač ředitelů
************************************
Sobota 28 září
Svátek mají Václavové, Václavy a ČR - Den tisícileté české státnosti a Vyvraždění Slavníkovců (995)

Bolívarský dočasný premiér české vlády zemanovců bez důvěry v demisi Jiří Rusnok s doprovodem opustil New York, kde minulý týden na Valném shromáždění OSN pronesl přelomový projev o tom, čím ČR bude pod vedením zemanovců přispívat světové politice. Pana Rusnoka nanejvýš zneklidňuje stagnující jednání o nešíření jaderných zbraní. Užití chemických zbraní v Sýrii je "hluboce znepokojující" a "nepřijatelné". Ale ČR si zatím nebude pořizovat ani jaderné, ani chemické zbraně.
New York Times si jeho projevu nevšimly. Zato si všimly, že k příjezdu na letiště "zatímco delegaci z Moldávie stačilo pouze jedno auto, pro českého premiéra Jiřího Rusnoka a jeho doprovod jelo osm limuzín". Pana premiéra totiž doprovázela jeho choť, aby mu mohla být po boku na slavnostní recepci pátého výročí otevření České národní budovy v New Yorku. A desetiletá dcerka.
"Pokud kamkoli cestujeme společně s manželkou, vždy bereme dceru s sebou." (BDPČVZbDvD Jiří R.)

Ale osm aut?

"Mise se dále účastnili zástupci vlády, ministerstva zahraničí a příslušníci ochranky." (Jana Jabůrková, muvčí české vlády.)
Mrtvá Kočka: "A jejich rodiny."
Zvláštní je, že přítomnost zemanovských bolí-ministrů Jana Kohouta (zahraničí) a Vlastimila Picka (obrany) není v tiskovém prohlášení mluvky Jabůrkové zmíněna, a odhaleni byli až pomocí zveřejněných fotografií.

Ale osm aut?
Žena Moby Dicka: "Museli rychle utratit diety, než příští vláda zavře hranice."

Neděle 29. září 2013
Před 75 lety dojednaly čtyři evropské velmoci Mnichovskou dohodu.

Uhlobaron Petr Otava kupuje od těžařské společnosti NWR koksovny OKK za 2,4 miliardy korun. Odboráři se těší, že OKD bude mít na odstupné. Zemanovci se těší, že budou mít co znárodnit.

Zemanovci v různých stranách navrhují převést důl Paskov pod státní podnik Diamo, čímž zachrání práci pro 2500 horníků. Odboráři nejsou nadšeni – odstupné ve státním podniku nic moc. Mohli by si zachovat další práci, ale přišli by o prachy…
A proč chodí člověk hlavně do práce?
Moby Dick: "Hlavně aby se realizoval."
Žena Moby Dicka: "Tak hybaj do sklepa a začni rubat!"

"Slíbil jsem vám, že zemi povedu pevnou rukou dalších pět let. Nyní slibuji: politika zaměstnanosti zůstává na prvním místě." (Werner Faymann, kancléř, Rakousko, po vítězných volbách.)
Žena Moby Dicka: "Vítězných? Vždyť SPÖ ztratila 3 % a má teď jen 27,1 %"
Mrtvá Kočka: "Která z našich stran to má?"
Takže sociální demokraté mohou s druhou ÖVP (23,8 %) opět utvořit velkou koalici. Ale jen těsně, protože ztratili i rakouští lidovci.
Žena Moby Dicka: "Všimli jste si, jak se Bělobrádek lísá k socanům?"
Mrtvá Kočka: "Žeby chtěli utvořit malou koalici?"

Velké rakouské strany ztratily ve prospěch těch malých – a nových. Notně posílili nacionalisté z FPÖ (21,4 % – těsný závěs za lidovci).

Zelení si polepšili jen mírně na 11,5 %.

Team Stronach für Österreich rakousko-kanadského miliardáře Franka Stronacha získal bombastických 5,8 procenta, přičemž chtěl s 20-30 % zvítězit.
Žena Moby Dicka: "Alespoň to Frank tvrdil."
Mrtvá Kočka: "Aby prolezl do parlamentu."
Vedoucí myšlenka stronachovců: zrušení eura.

Do parlamentu se ještě dostalo liberální hnutí NEOS. Ale jen proto, že hranice pro vstup na parlamentní parket je v Rakousku 4 %.

3,63 % získala exhaiderovská Aliance pro budoucnost Rakouska (Bündnis Zukunft Österreich).
Nacionálové BZÖ + FPÖ = 25 %

Žena Moby Dicka: "Nechci vidět tu příští rakouskou velkou koalici!"
Mrtvá Kočka: "Já nechci vidět tu naši."

V Šanghaji vznikla další zóna svobodného obchodu, prý "zkušební", ve které smí fungovat 36 čínských a zahraničních podniků, kterým se podařilo získat licence.

"Založení šanghajské zkušební zóny svobodného obchodu všestranně prohloubí a zvětší otevírání se světu, bude realizovat nový systém, akumuluje nové zkušenosti, má velký význam pro stimulaci ekonomické energie. Tato obchodní zóna se bude snažit po dvou až třech letech založit mezinárodně standardní zkušební zónu s standardním prostředí právního systému, dobrými okolnostmi pro investici a obchod, efektivním dozorování a správou. Zároveň posílí a zdokonalí správu a kontrolu rizik, založí bezpečný, efektivní a otevřený ekonomický systém. (Kao Chu-čcheng, ministr obchodu ČLR).

Žena Moby Dicka: "Za chvíli se zvláštní zónou stane zbytek komunistické Číny."
Mrtvá Kočka: "Už je."

Musulmani v Pákistánu opět zaútočili. Zatímco před týdnem byl primárním cílem kostel v Péšáváru (85 lidí zabito, 140 zraněno), předevčírem autobus v Péšáváru (17 lidí zabito a 42 zraněno), tak dnes šlo o útok na policejní stanici a přilehlé tržiště v Péšáváru (31 mrtvých a na 70 zraněných). Musulmani zabíjejí většinou muslimy.
Mrtvá Kočka: "Tu špatnou větev věřících."
Žena Moby Dicka: "Která je špatná?"
Mrtvá Kočka: "Ta jiná než jejich."

Zemětřesení v Pákistánu opět zaútočilo. Dnes měly otřesy sílu 7,2 stupně, očekávají se další ztráty na lidech. Úterní zemětřesení v oblasti 100 km severněji mělo 7,7 Richtera, zabilo přes 500 lidí a rozvalilo třetinu budov z nepálených cihel. Nejméně 100 000 lidí je bez střechy nad hlavou.
Mrtvá Kočka: "Já vám říkala: Neserte Alláha!"

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickRandstad HR Solutions s.r.o.
Operátor výroby

Randstad HR Solutions s.r.o.
Praha
nabízený plat: 18 000 - 30 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.