6.4.2020 | Svátek má Vendula


To tu ještě nebylo

30.7.2019

Zdálo by se, že už všechno bylo, ale přece jenom… Že by předseda vlády dal tak bezprostředně zapravdu významnému předákovi opoziční strany, tak tohle asi nepamatuje ani komentátor Petr Nováček, který jinak pamatuje všechno. 

Europoslanec Jan Zahradil (a spitzenkandidát evropských konzervativců v nedávných eurovolbách) se veřejně vyslovil proti sociáldemkratickému nepotismu na ministerstvu zahraničí. „Proč mají neúspěšní politici z ČSSD ovládat tak důležité ministerstvo, jako je zahraničí? Resort by bylo záhodno přejmenovat na Úřad pro zaměstnávání členů (pražské) ČSSD,“ ptá se Zahradil, načež Babiš doplňuje: „Je to jasný úkaz papalášství a zneužívání veřejných pozic pro uspokojení potřeb členů strany.“

První reakce je podiv. Jan Zahradil má očividně pravdu, o tom žádná. Fakta jsou jasná. Ovšem že ho Babiš podpoří, to rozhodně není příspěvek k posílení soudržnosti dvou koaličních partnerů menšinové vlády. Co tohle může znamenat?

Zatím se nechali sociální demokraté fackovat Zemanem. Sobotku vyhnal Zeman holí, a v aféře kolem vyhazovu nekompetentního ministra kultury a jeho nahrazením ještě nekompetentnější osobou si museli oranžoví nechat líbit facek a flusanců do ksichtu mnohem víc. Vždycky z Hradu. Teď to koupili i ze Strakovky i kvůli Černínu, a to je vyšší liga. Mnohem vyšší. Jestliže toto skousnou, tak už vydrží všechno. Třeba i náborovou kampaň na pouti ve stánku fackovacího panáka.

Co ale plán B? Jestli se Babiš chce zbavit koaličního partnera, pak se dá jeho výpad proti Petříčkovi pochopit. Kým ho ale chce nahradit?

V téhle bláznivé hře je možné všechno.

I to, že by se Schillerová stala premiérem, vyhlásila klimatickou nouzi a Babiš se stal ministrem zahraničí. To je tak strašná blbost, že by se v našem Blbákově mohla realizovat.

Drobné zprávy

Viceprezident Ovčáček oznámil, že ministr kultury Staněk byl definitivně k 31. srpnu uvržen do Daliborky. O jeho nástupci Hrad dosud dumá. Nezájem veřejnosti je očekávaný a oprávněný. Zábavní potenciál klesl pod vnímatelnou hranici.

Aston Ondřej Neff


Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.