27.9.2021 | Svátek má Jonáš


Kůl v plotě

17.12.2020

Andrej Babiš naplno zažívá pocit kůlu v plotě. Vládní návrh rozpočtu nechtějí podpořit komunisté. Ti se snaží oslabit naše spojenecké svazky zvláště pak v rámci NATO a trvají na snížení armádního rozpočtu. 

Při Babišovi stojí už jenom sociální demokraté, ale ti zase hrozí, že podporu stáhnou, pokud by si měli komunisté prosadit svou a mělo by se sáhnout vojákům na peníze. Z jejich strany je to postoj, který stojí za ocenění. Ostatní opoziční strany si vychutnávají převahu a odmítají podpořit to, co nazývají paskvilem.

Což o to, on to paskvil je ve smyslu fiktivního hausnumerického slepence čísel. Za současného stavu věcí nikdo nemůže ani zdaleka zaručit, jaká bude příjmová a jaká bude výdajová stránka rozpočtu. Těch deset miliard, o které se hrdlí komunisté, v tomto víru fiktivních čísel vůbec nehraje žádnou roli, z jejich strany jde opravdu jen o politické gesto. Pod stejnou kolonku lze ale zahrnout i stanovisko opozice. Na základě čeho by se dal sestavit reálný rozpočet, když realita – v obecném slova smyslu – žádná není? 

Parlamentní boj je odložen do pátku. Pandemická krize se všemi důsledky, i těmi ekonomickými, potrvá mnohem, mnohem déle.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.