28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Ještě ke kroužkování

30.9.2021

Volby se blíží a kroužkování bude čím dál žhavější téma. Chci to zde připomínat, jistě je mnoho čtenářů, kteří mají problém se složením koalic a rádi by pomohli té své straně, jenže je tu ta druhá. Takže budu opakovat, že se kroužkují jen čtyři kandidáti. 

Pokud zakroužkujete dejme tomu všechny kandidáty strany XY na kandidátce koalice YZ, hlas pro YZ zůstane platný, ale kroužky jako by se vypařily. To jsem tu připomínal včera. Náš pravidelný čtenář pan P.G. k tomu podotýká:

Podle mne to kroužkování dobře funguje, když je někdo populární a je na nevolitelném místě. Ale masově zvýhodnit STAN proti pirátům? Voliči se rozhodují sami, nejsou organizovaní. A to efektivní kroužkování komplikuje.
Předpokládejme, že na kandidátce je 15 volitelných míst. 4 STANy mohu zakroužkovat, nemá tedy smysl kroužkovat ty, kteří jsou do 11 místa, protože ti se tam dostanou i bez kroužkování. Dohodneme se mezi sebou a zakroužkujeme 4 STANy od 12 místa dále a ti se díky kroužkům dostanou na první místa. Když budeme dobře organizovaní, rozdělíme se do dvou skupin a budeme kroužkovat - první skupina 4 STANY od 8 místa a druhá 4 následující (tím posuneme na začátek 8 STANů). Takových skupin by se teoreticky dalo udělat více, protože na postup před nekroužkované (nebo málo kroužkované) stačí 5 % kroužků. To by ale předpokládalo pasivitu příznivců Pirátů.
Každopádně pokud příznivci STAN všichni zakroužkují první 4 kandidáty, tak jen pojistí jejich volitelnost, ale poměr STAN : Piráti zůstane daný kandidátní listinou.

To je bezesporu správná úvaha. Nenapadla jenom pana P.G., stejné myšlénky toulaly se i mou myslí, tudíž bezpochyby napadly i Piráty a vzhledem k jejich digitalizaci budou schopni ty vote-tanks zorganizovat. Budou to pěkné volby, takové šťastné a veselé. Začnou od zítřka za týden. V každém případě ale platí, že jen čtyři kroužky a šlus.

Aston Ondřej Neff


Advantage Consulting, s.r.o.
DESKTOP APPLICATION DEVELOPER (40-60.000Kč) Uherské Hradiště

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.