8.7.2020 | Svátek má Nora


Doba hýření končí

14.5.2019

To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou, pochvaloval si feldkurát Katz. Vládě lidé nepůjčují dobrovolně, ona si jejich peníze bere a dělá se za ně hezkou, řečeno zdvořile. 

Dokud je z čeho - a to pomaličku přestává, načež ministryně financí Schillerová navrhuje obvyklý tah: ještě víc zdanit kuřivo, chlast a hazard! Vynalézavé ministryni Maláčové je třeba pod lopatu nahrnout další obnosy, aby mohla rozhazovat a kupovat zbytky přízně pro chřadnoucí sociální demokracii a držet ANO na špici obliby ve volebních preferencích.

Je to takový malý akt zoufalství. Neúnavnou Maláčovou peníze z nových daní neuspokojí a chtivě natažené ručky to nezahrne. Pokud jde o ten alkohol, návrh se opatrně vyhýbá pivu a hájí sám sebe snahou ochránit obyvatelstvo před metlou lidstva. Ještě na to pivo aby nám sáhli! Stačilo EET, aby ničemové hostinští zdražili o cca 3 procenta. Tak to totiž s finančními experimenty dopadá – nakonec na ně doplatí občan.

Demonstrace potřetí

Podobně jako Svatá Gréta stávkuje co pátek, Milión chvilek za demokracie hrne své předtištěné letáčky do ulic Prahy každé pondělí. Spolek složený z deseti dobrovolníků žádá demisi ministryně spravedlnosti Benešové a její nahrazení nezávislou osobností. Potíž je v tom, že i kdyby k tomu nakrásně došlo, tato nezávislá osobnost by byla dosazena nátlakem spolku Milion chvilek, a tudíž by na něm byla jasně závislá

Kdo je těch deset dobrovolníků, jaksi netušíme. Možná je paní Benešová nastrčenec Miloše Zemana, ten aspoň byl zvolen prezidentem nadpoloviční většinou voličů účastných na přímé volbě prezidenta. Kdo volil těch deset dobrovolníků, neznámo, možná se volili navzájem.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.