17.9.2021 | Svátek má Naděžda


Chvilka pro pozvednutí obočí

15.9.2021

Tomio Okamura řekl ve sněmovně, že si nedovede představit trestně stíhaného Andreje Babiše v pozici premiéra. Souběžně pak lídři koalice lidově zvané Pirstan vyzvali demokratickou opozici, tedy koalici K3, aby se distancovala od možnosti koalice s ANO, SPD a KSČM.

Výzvu K2 vůči K3 lze rozklíčovat. Koalice K2 musí být nervózní z náznaků ze strany ODS, že by byla ochotna se dohodnout s odbabišenou ANO. Aby to tak nevypadalo, do výzvy K2 zahrnula i SPD a KSČM, což jsou formace, s nimiž by nikdo z K3 nepekl ani v šíleném snu. Spíš jde o eventuální vazby ODS, která je stále naše nejvýznamnější strana prosazující realistický program, vůči ANO, a to je zase formace, která poutá i při střízlivém odhadu čtvrtinu voličstva. Odtud tedy nervozita. K2 by stála o koalici s K3, pokud možno v pozici seniorního člena: půjde o to, kdo bude tento spolek bačovat. Nicméně i za jiné konstelace má K2 smysl jen ve spojení s K3.

Takto můžeme spekulováním utrácet čas do aleluja, vzdalujeme se však od hlavního tématu: co to vjelo do Okamury, že se navezl do trestně stíhaného Babiše? Ten je trestně stíhán nedlouho poté, co praotec Čech vylezl na horu Říp, a rozhodně po celou dobu, kdy převzal Tomio Okamura na svoje bedra praotcův Čechův odkaz. Copak si toho Okamura nevšiml? Tento politik má mnoho vlastností a na označení jedné z nich se shodují příznivci i odpůrci, třebaže ji označují jiným slovem: je to vychcanost. Zdá se ale, že v tomto konkrétním případě Okamuru jeho vychcanost opouští. On potřebuje Babiše v čele ANO, jinak bude jako kůl v plotě. S kým bude prosazovat přímou demokracii a odchod z Evropské unie? Přidat se k antibabišismu v září 2021 není vychcanost, ale výpadek soudnosti.

Výpadek úsudku Tomia Okamury není nic, co by mělo soudnému člověku vyvolat neklidné spaní.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.