16.7.2020 | Svátek má Luboš


SVĚT: Existuje právo mohamedána přestat jím být?

3.4.2018

Nedávno jsem z naší rodné země obdržel rozkošnou dětskou říkánku, že existuje jen jeden Bůh a tím ovšem je ALLAH. Mnoho takových melodických kapitol s opakovaným ujišťováním.

„Helete se, to je ňáký divný, když jsem byl v Indii, tak tam těch bohů mají nespočetně, chtěl jsem je počítat a vůbec jsem se nedopočítal.“ Tu pěknou říkánku vydalo oprávněné islámské sdružení, opakované prozpěvování zdůrazňující.

„There is no God but Allah? School Accused of Islamic Indoctrination“ - Takto je uveden titul textu autora s jménem Todd Starnes, zveřejněný před téměř čtyřmi lety (Townhall, 10.9.2015). Začíná sdělením z Maury County ve státě Tennessee, pravém to srdci biblických studií, tam kde značně pobožné dámy objevily, že žactvo v sedmé třídě ve Spring Hill Middle Shool teď věnovalo tři týdny soustředění ve společenských studiích (Social Studies) na skutečnost, že existuje jen jeden Bůh, tím je Allh a jeho jediným poslem je Mohamed. Studenti jsou seznamováni se slovem SHAHADA a s učením o pěti pilířích islámu.

Značné pozornosti takové tématice věnovala řada vládních režimů na Středním západě (Middle East). V roce 2011 zejména v Tunisu došlo k vytváření skupin „muslimských demokratů“, značně se lišících od Hamasu, jehož palestinští dobrovolníci usilují pronikat na území Izraele s posláním se explodovat k potěše Allaha. Hlavním financiérem těchto záměrů je Katar. Emiráty (United Arab Emirates), Saúdská Arábie a Egypt se snaží přesvědčovat vlády západních států, že skupiny Muslim Brotherhood jsou zejména teroristé.

Prezident Trump promluvil k padesáti muslimským představitelům. Na rozdíl od Obamova velikého projevu v Káhiře, kde se ani jednou nezmínil o terorismu, Trump tak učinil třicetkrát, se zdůrazněním vraždění nevinných muslimů, utlačování žen, pronásledování Židů a masakrů křesťanů. Oznámil založení nového střediska - a new Global Center for Combating Extremist Ideology - s jeho centrem v saúdském islámském světě.

Jako největší nepřítel islámského terorismu identifikován Írán s jeho ambicí zhotovit nukleární zbraně, zničit Izrael, smtelně zasáhnout Ameriku. „The president out Hamas and Hezbollah in the same category as ISIS and Al-Qaeda.“

Trump odmítl teologii mučednictví cestou vražedného sebeobětování slovy, že teroristé neuctívají Boha, ale uctívají smrt. (“Terrorists do not worship God, they worship death.“) Že toto není bitva není mezi různými vírami, sektami, civilizacemi. Je to bitva barbarských zločinců, kteří se snaží vyhladit lidské životy, slušné lidi a náboženství, která se je snaží ochraňovat.

Trump rovněž zdůrazňoval, že oběťmi tohoto terroru jsou především sami muslimové - odhadem tvoří 95 procent obětí všeho terorismu.

Mučení, stínání hlav ve velkém.

Slyšíme příval všemožných otázek a odpovědí. Dosud jsem ale neslyšel dotaz kterémukoliv mohamedánskému muftimu, zda muslim má právo přestat být muslimem. Stát se katolíkem, jezdit do Vatikánu, stát se protestantem v jakékoliv podobě, předělat se v absolutního atheistu, totálního beznaboha. A učinit tak zcela beztrestně.

AMENPotěšte děti interaktivní knížkou s magnety. Nyní se slevou 20 %
Potěšte děti interaktivní knížkou s magnety. Nyní se slevou 20 %

Taky máte doma malého raubíře s vášní pro vlaky? Nebo je snad ten váš fascinován bagry, stavebními stroji a nejrůznějším nářadím? Pak ho nadmíru potěšíte některou z novinek nakladatelské značky ELLA & MAX. Knížky s magnetkami Vláčky, Bagry nebo Stavba mohou mít malí milovníci techniky – na rozdíl od skutečných strojů – stále po ruce a vedle toho, že se s nimi skvěle zabaví, budou rozvíjet i kompetence důležité nejen pro budoucí čtenářství!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.