21.6.2021 | Svátek má Alois


NĚMECKO: Nejnovější Leninova socha

23.6.2020

V západoněmeckém městě Gelsenkirchenu odhalili tuto sobotu 20. června 2020 sochu tzv. vůdce světového proletariátu Vladimíra Iljiče Lenina (Uljanova). Socha je sice na pozemku, který patří Marxisticko-leninské straně Německa, ale je v bezprostředním sousedství veřejného prostranství. Jde o první sochu na území tzv. starých zemí Spolkové republiky Německo.

Město se pokoušelo instalaci a odhalení dvoumetrové sochy zabránit, ale zákaz zvrátil správní soud (podle agentury DPA). Město je názoru, že Lenin ztělesňuje násilí, útisk, teror a nezměrné lidské utrpení, které zachvátilo Rusko a další země po tzv. VŘSR v roce 1917. Tyto argumenty neměly na rozhodování soudu vliv. Přitom kdyby někdo na stejném místě instaloval sochu Adolfa Hitlera (ať již s árijským pozdravem nebo bez něho), německé orgány by bezpochyby zakročily. Došlo by k bezodkladnému odstranění sochy a k trestnímu stíhání odpovědných osob.

V.I. Lenin byl ruský vlastizrádce, kterého v době první světové války německá tajná služba vypravila ze Švýcarska přes Německo s dalšími soudruhy do Ruska. Je proslulá jeho cesta v „zapečetěném“ vagóně, která byla iniciovaná, organizovaná a provedena rozvědkou Německého císařství v roce 1917 za jediným účelem: rozvrátit Rusko zevnitř. K tomu rovněž směřovaly milióny zlatých marek k přímé podpoře bolševiků. Bez těchto miliónu by prostě VŘSR nebyla. Nepočala by nová epocha lidstva a ani by nevznikly úvahy o zavedení nového letopočtu a kalendáře. Lenin po revoluci podřídil vše udržení moci za každou cenu. Následoval teror, vybudování koncentračních táborů, hladomor a vraždy v rozsahu miliónů. Šlo o provádění genocidy vůči vlastnímu národu. Oběťmi byli například rolníci a duchovenstvo. Došlo k ničení kulturních památek ve velkém rozsahu. Samozřejmě došlo ke kapitulaci sovětského Ruska před Německem.

Mezi Hitlerem a Leninem nebyly kvalitativní rozdíly. Jde pouze o rozdíly kvantitativní.

Podle mého názoru by situace měla být pečlivě analyzována, zřejmě se bude jednat o mezery v německé právní úpravě. Je třeba dát otevřeně najevo, že záležitost není pouze vnitřní věcí SRN. Situace je zde analogická, jako by například v Berlíně na veřejném prostranství stála socha Adolfa Hitlera. Zde by se přinejmenším měly spojit všechny západoslovanské republiky (Polsko, Slovensko a ČR).Pitný režim kojence: Na co si dát pozor?
Pitný režim kojence: Na co si dát pozor?

Pitný režim vašeho miminka je stejně důležitý jako kvalitní strava. Maminky ale často neví, jak je to s ním u kojenců a batolat. Stačí mateřské...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.