4.12.2023 | Svátek má Barbora


NĚMECKO: AKK se poroučí

11.2.2020

Annegret Kramp Karrenbaurer se poroučí z funkce šéfky CSU a oznámila, že nebude kandidovat na funkci kancléřky v příštích parlamentních volbách. To může být překvapení pro kohokoli, kdo se nezajímá o německou politiku. Jenže to je logický důsledek toho, že AKK na posledním volebním sněmu CDU vůbec na tuto funkci dosáhla. Stala se šéfkou z vůle Anděly Merkel, která, ač pohnojila v posledních deseti letech úplně vše, co pohnojit mohla, udělala v zákulisí vše pro to, aby nevyhrál její dávný rival Fridrich Merz. Prostě Anděle v Německu projde všechno, i kdyby byla ďábel sám. Anděla sama a AKK jako její klon jsou archanděly průměrnosti, vlajkonoši dobroserství a obě jsou nositelky Železného kříže německé posedlosti hloupým konsensem s dubovými ratolestmi.

V mainstreamových médiích se rádo zapomíná, že prosazení AKK do funkce a jako možné případné kancléřky byl stejně pitomý nápad, jako kdysi nápad německých socialistů posadit si do čela strany před posledními parlamentními volbami neuvěřitelně hloupého a nevzděleného eurohujera a bruselana Martina Schulze s indiánským jménem „Více Evropy“. Schulz zcela očekávatelně a krutě prohrál socialistům parlamentní volby, AKK zase pro CDU zcela očekávatelně inkasovala tvrdé direkty na solar při posledních trojích zemských volbách, kde jedině v Sasku CDU o prsa před AfD volby sice vyhrála, ale ukrutně ztratila na síle a její premiér v Drážďanech je v rukách marginálních natvrdlíků ze Zelených, kteří jsou hluboko pod 10 %. Podle hesla „jen ne s AfD“.

A tak máme Fridricha Merze, kterého kdysi tvrdě vyštvala z vedení CSU a eliminovala jako nebezpečného rivala, zase pěkně zpět na scéně a stoprocentně silnějšího. Už oznámil, že se bude o funkci ucházet. A teď teprve se uvidí, zda má CDU ještě nějaký půd sebezáchovy, anebo se nechá uvláčet Andělou Merkel do totálního úpadku na těle i na duchu. Ukazuje se, že jsme měli pravdu všichni, co jsme Merkel považovali za katastrofu, která postihne i nás. Bohužel, jak krásné by bylo se mýlit. Merkel je virus, který se lidstvu vymkl z rukou a ještě napáchá hodně škody. Ostatně viděli jsme v přímém přenosu, jak během její návštěvy v JAR promptně s pomocí zcela dezorientované AKK prosadila odstranění zmocněnce CDU pro východní země, a to jen proto, že si dovolil poblahopřát novému durynskému premiérovi. Takový zločin se v CDU nepromíjí!

V CDU je mazec, protože mnoho místních organizací v bývalé NDR dává jasně najevo, že s AfD jako s významnou silou bude spolupracovat, uvažuje o tom a na komunální úrovni už i spolupracuje. Merz jako kandidát našlapuje opatrně mezi vejci, ale v Německu se schyluje k jedinému, co se už na pár dní podařilo CDU, FDP v Durynsku - k emancipaci AfD jako velmi silné strany v nových spolkových zemích a vyjednání její podpory při povolebních uspořádáních. Bez ohledu na některé problematičtější osoby z jejích řad (ovšem jako by snad obskurní politiky ve svých řadách neměla CDU a hlavně socani a Zelení) je AfD hráčem, s kterým bude nutno počítat. Jednoho dne nastane to, co si ta mainstreamová levicová a marxistické zelená holota nedovede představit: bude nutno koalovat s AfD. Čím dřív se to stane, tím lépe pro Německo a pro Evropu, ale stane se to dřív, než si otupělá fantazie dnešních mocipánů v Německu dovede představit.

Někteří komentátoři si myslí, že obrovská hysterie kvůli volbě durynského premiéra Thomase Kemmericha s podporou AfD je nějakým spontánním vzedmutím demokratických sil. To ani náhodou. Byla to spojená řízená akce všech politických špiček včetně Die Linke, včetně podpory Úřadu na ochranu ústavy s mohutným zapojením odborů, které jsou plně v rukách levičáků. Všichni proti AfD, znemožnit ji jako fašistickou a hnědou stranu. Neuvěřitelná realita, obrovská ostuda tzv. německé demokracie. Nebo si snad myslíte, že když v okamžiku třetího kola hlasování o premiérovi v Erfurtu už bylo na náměstí v Erfurtu před budovou Zemského sněmu kolem 700 levičáků včetně Antify s transparenty náhodou? Že se snad jednalo o spontánní reakci? Ne a stokrát ne! Ti šmejdi byli již dávno připraveni. Ti totiž nepouštějí balonek. Léta lezli jak švábi do institucí, aby zde zavrtali zadnice a pomalu tloustli, a teď by jim měl někdo sebrat gumovou kačenku?!

Levice v Německu - ať pod vlajkou Die Linke, Zelených, SPD nebo odborů - je nebezpečím pro vývoj u nás po všech stránkách. CDU není ani strana pravice, ani středu, ale levice. O tom ale až někdy jindy.