19.3.2024 | Svátek má Josef


IZRAEL: Na okraj Bidenova pokrytectví ohledně Chrámové hory

13.5.2022

Americký prezident Joe Biden oznámil, že během několika měsíců navštíví Stát Izrael. Nicméně jeho poslední návštěva židovského státu v roce 2010 skončila tím, že se tehdy coby americký viceprezident odmítl zúčastnit společné večeře s již bývalým izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Izraelci nemají důvod být ohledně této Bidenovy náštěvy optimističtí.

Poté, co muslimští výtržníci narušili židovský svátek Pesach divokými násilnostmi na Chrámové hoře, nejposvátnějším místě judaismu, Bidenova administrativa vyzvala „všechny strany, aby zachovaly zdrženlivost, vyvarovaly se provokativních akcí a rétoriky a zachovaly historický status quo na Haram al-Sharif/Chrámové hoře“. „Provokační akcí“ v tomto případě představuje židovská modlitba. Je rok 2022 a Bílý dům varuje Židy, že jejich modlitby jsou „provokativní“.

„Historický status quo“, který Biden požaduje, aby Židé dodržovali, existuje pouze proto, že dávné muslimské dobytí Chrámové hory připravilo nemuslimské menšiny, zejména Židy, o právo modlit se na jejich svatých místech. To je to samé, jako nařizovat černochům v jižních státech USA, aby přijali dřívější pravidla rasové segregace a tím přijali a respektovali „historický status quo“.

V zákulisí Bidenova administrativa a její představitelé varovali izraelskou vládu, aby přestala mluvit o „svobodě vyznání“ a podřídila se islámské nadřazenosti.

Jak popsal reportér Jacob Magid, „američtí představitelé si byli vědomi toho, jak lze interpretovat řeči o „svobodě vyznání“, a proto se snažili přimět Izrael, aby se této frázi vyhnul a místo toho se soustředil pouze na potvrzení svého závazku dodržovat „status quo“ na jeruzalémských svatých místech.

Je naprosto nepochopitelné, že Izraelci dovolují muslimům ovládnout Chrámovou horu navzdory skutečnosti, že se tohoto místo zmocnili nelegálně během brutální invaze a etnických čistek namířených proti židovskému obyvatelstvu a že Židé mohou jen příležitostně také vstoupit na nejposvátnější místo judaismu a navštívit ho. Nesmí se modlit veřejně, ale pouze na něj vkročit.

Představme si na chvíli, že by se islámští nájezdníci zmocnili Vatikánu, proměnili Baziliku svatého Petra na mešitu a po jejím znovudobytí by italská vláda dovolila muslimům baziliku si ponechat a občas dovolila hrstce katolíků, aby ji navštívili, aniž by modlili a často čelili nepokojům a mezinárodnímu odsouzení za „provokační akce“ spočívající v povolení návštěv nemuslimských věřících.

Taková je stávající situace v Jeruzalémě a Biden říká, že to ještě není dostačující.

V Istanbulu znamenal konec muslimské nadvlády přeměnu Hagia Sophia na neutrální status muzea, dokud se brutální islamistický režim Recepa Tayyipa Erdoğana nerozhodl přetvořit ji opět na mešitu.

Neutralita na Chrámové hoře není ani na stole. Izrael nepožaduje navrácení Chrámové hory. Říká jen, že by tam měl mít možnost jít každý. Nejen potomci nájezdníků a kolonizátorů, kteří jí nyní vládnou.

Židovští návštěvníci Chrámové hory se tam nesmějí modlit. Tato výsada je vyhrazena pouze islámským kolonistům, kteří ji ovládají. Na místo se nesmějí nosit žádné židovské modlitební knihy a žádný nemuslim se tam nesmí nahlas modlit. Při nedávném rozšíření „náboženské svobody“ soud rozhodl, že židovský muž má náboženskou svobodu se tam tiše modlit, pokud to nenese žádné vnější známky.

Šeptaná modlitba pobouřila muslimský svět, teroristické skupiny a Bidenovu administrativu.

V reakci na rozhodnutí egyptské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že „toto rozhodnutí je považováno za porušení islámských posvátností a také mešity Al-Aksá, která je čistě muslimským místem uctívání.

Jordánsko odsoudilo židovskou modlitbu jako „jasnou provokaci“ pro muslimy. Hamas varoval, že „odpor je připraven a je připraven odrazit agresi“.

„Taková nezákonná rozhodnutí představují bezprecedentní útok na nezcizitelná náboženská práva islámského národa a jeho dědictví, provokaci k cítění muslimů na celém světě a porušení svobody vyznání a posvátnosti svatých míst,“ řekl generální tajemník Organizace islámské spolupráce Yousef Al-Othaimeen. Jak může představovat tichá modlitba agresi, bezprecedentní útok a provokaci?

„Svoboda vyznání“ podle islámských představitelů znamená, že pouze muslimové by měli mít možnost praktikovat své náboženství, zatímco nikomu jinému by nemělo být dovoleno se modlit, protože nikdo jiný nemá právo na náboženskou svobodu.

Al-Othaimeen dodal, že tiše se modlící Židé jsou „vážným porušením mezinárodního práva, mezinárodního humanitárního práva a příslušných rezolucí OSN“.

Spíše než aby se Bidenova administrativa zasadila o práva všech lidí na svobodu náboženského vyznání na Chrámové hoře, tak podpořila výzvu po zachování „status quo“, což je eufemismus pro zákaz židovských modliteb a trvale obviňuje Izrael z jeho porušování.

Během letošních ramadánských nepokojů ze střechy mešity okupující Chrámovou horu (islámskými dobyvateli pojmenované mešita Al-Aksá) vlály vlajky Hamasu a OOP, výtržníci házeli kameny po izraelských policistech a civilistech a vyzývali k džihádu. To vše se dělo během židovských modliteb u Západní zdi. Několik židovských věřících bylo také přepadeno v ulicích starého města Jeruzaléma.

Nešlo o náhodné násilné činy. Vedoucí představitelé Palestinské samosprávy, včetně jejího prezidenta Mahmúda Abbáse, naléhali muslimské výtržníky, aby šli na svaté místo a „bránili je“ před Židy. Místo odsouzení Abbáse, Bidenova administrativa pranýřuje Izrael.

Bidenův zástupce náměstka ministra pro izraelské a palestinské záležitosti Hady Amr, který kdysi prohlásil: „Byl jsem inspirován palestinskou intifádou“, byl vyslán americkým prezidentem do Izraele.

Izraelští představitelé, kteří se s Amrem setkali, popsali, jak na ně křičel a nadával jim.

V New Yorku se rozzlobené muslimské davy shromáždily na podporu „palestinského odporu“ (eufemismus pro terorismus) „jakýmikoli nezbytnými prostředky“.

Ašak Bidenova administrativa stojí na straně těchto zběsilých džihádistických davů v Izraeli a Americe.

Bidenova administrativa souhlasí s bigotními antisemitskými postoji, že by Židé neměli mít možnost navštěvovat své vlastní svaté místo a tiše se tam modlit. Bidenovi úředníci chápou, že otevřeně odsuzovat „svobodu vyznání“ by bylo trapné, a proto používají eufemismus „historického status quo“.

Zatímco prezidentské návštěvy v jiných zemích bývají často příjemnými záležitostmi, návštěvy Izraele využívají mnozí američtí prezidenti k nátlaku na jeho politiky s cílem vynutit si ústupky vůči islámským teroristům.

Bidenova návštěva v roce 2010 znamenala začátek zesílené nenávistné kampaně proti židovskému státu ze strany Obamovy administrativy. Bidenova návštěva v roce 2022 bude pravděpodobně více méně stejná. V Izraeli proto nikdo nejásá.

Situace na Chrámové hoře je dokonalým zapouzdřením celého konfliktu, ve kterém Bílý dům a jeho evropští spojenci přistupují k islámským požadavkům, bez ohledu na to, jak jsou obscénně násilné, bigotní a iracionální, jako k jediné cestě k míru, zatímco obviňují izraelské činy, nehledě na to, jak nevinné nebo pokorné jsou – dokonce i tichá modlitba – za provokování islámského násilí a porušení status quo. Je smutné, že Biden popírá právo Židům modlit na nejposvátnějším místě svého náboženství.