19.10.2019 | Svátek má Michaela


EGYPT: Za co také u muslimů do vězení

16.12.2017

Shyma, vlastním jménem Shaimaa Ahmedová, byla do nedávna málo známou egyptskou pop hvězdičkou. Tamní policie a následně justice se rukou společnou a nerozdílnou postaraly o to, že ji zná celý svět.

V listopadu 2017 byla zatčena a obviněna. V úterý 12/12 odsouzena. K pokutě deset tisíc egyptských liber a - co je šokující - ke dvěma letům za katrem.

Co spáchala?

To, co všechny zpěvačky všude v civilizovaném světě: natočila videoklip. K vidění je na konci článku. Podobných, více či méně povedených (tento patří spíše do kategorie „méně“), kolují po světových médiích tisíce. Ano, je z kategorie erotických – Shyma „pracuje“ s ovocem ve zjevném odkazu na felaci, zpívá ve „třídě č. 69“, na tabuli se mihne zkratka VAG.

To všechno je pravda. A co horšího: nic z toho neuniklo bdělým a ostražitým úřadům. Nikoli ovšem úřadům islamistického prezidenta Mursího, který už dávno tráví zbytek života ve vězení, ale současného prezidenta Sisiho, k němuž chová sympatie celý západní svět (autora článku nevyjímaje). O to je to celé smutnější. O to víc je člověk, který má Egypt rád a tráví tam většinu volného prázdninového času, zklamán.

Zkrátka a dobře: úřady usoudily, že Shyma se svým klipem provinila „podporou zhýralosti“ - a má na krku kriminál. Nic jí nebylo platné, že se na Facebooku omluvila všem, koho svým klipem urazila.

Abych byl objektivní, musím dodat, že proti verdiktu káhirského přestupkového soudu se může odvolat.

Člověka přitom s lehkým mrazením v zádech napadne: kdyby podobná pravidla platila na Západě, pakliže by se vyplnily nejčernější scénáře o muslimech zaplavujících naši část světa (na čemž už Evropa úspěšně pracuje), byla by za mřížemi asi každá druhá. Stačí pustit si na chvíli v televizi jakýkoliv hudební kanál.

Video-zločin Shymy:

Stejskal.estranky.czAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.