Úterý 19. května 2026, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

RECEPT: Jak se zamilovat do psa ?

Mnozí se pokouší více či méně výstižnými slovy, popsat výhody vztahu člověk – pes.

Převzal jsem takovou stať pod názvem „ Proč je život se psem zdravější a šťastnější ? „ a tam se přibližně praví :

-Častý pohyb venku blahodárně působí na krevní tlak,

  • Vyplavují se hormony lásky , člověk je větší optimista , pes má větší rozhled ,
  • lépe se navazují styky a vztahy mezi lidmi,
  • starost o psa dává životu další rozměr a smysl,
  • podpora tělesné obranyschopnosti – prokazatelně menší náchylnost k alergiím, astmatu , nachlazení , infekci,
  • psi pomáhají postiženým , jsou schopni signalizovat epileptický záchvat, pokles hladiny cukru, pomáhají autistům, atp.,
  • v USA naměřili na pracovištích , kde mohli být psi ,prokazatelně vyšší pracovní morálku a nižší nemocnost,
  • Bezbřehá a bezpodmínečná psí láska je jediná láska , kterou si se psem koupíte,
  • Neodolatelný společník, radost z maličkosti, léčivě se zasmějete , věrný v osamělosti,

Doplnil jsem o specifické situace ve stáří, kde jsou zákonité pocity opuštěnosti, zbytečnosti, samoty …a které pes, hravě řeší.

Vyvodil jsem z toho tyto hospodářsky a lidsky prospěšné závěry :

Navrhuji zdravotním pojišťovnám uznávat psa, jako pojišťovnou placený lék , dávající právo doktorům napsat recept : „Jeden pes po 24 hodin až do smrti „

( v těžkých případech třeba depresí, se ordinují 2 psi i více ).

Zpracoval jsem i ekonomickou rozvahu výhodnosti pro pojišťovny, co mě dovedla k roční úspoře asi 2,5 miliardy Kč, jen na snížené spotřebě léků na vysoký krevní tlak , který má údajně 30 % Čechů. A to, i když bude pojišťovna platit na pořízení psa na recept jednorázově ,třeba tisíc korun.

Nebezpečím je očekávaný nepřátelský postoj farmaceutických společností až tak,že se dají na ideologie a náboženství psům nepřátelské , ale propad tržeb je řešitelný očkováním.

Strašlivě důležitým , nevyčíslitelným dopadem pro stát, je ochota vlastníků psů psy bránit , která by mohla nahradit absenci vlastenectví, hrdosti na národ v případě ohrožení psích práv.

A teď odpověď na otázku „ Jak se zamilovat do psa ?“

Stačí si ho pořídit!!!! Přijde to samo !

Aston Ondřej Neff
19. 5. 2026

Po Řehkovi nastoupí generál Miroslav Hlaváč

Marian Kechlibar
19. 5. 2026

Čína a Amerika si navzájem mohou uškodit opravdu hodně.

Petr Kolman
19. 5. 2026

Spíš začátek nové odpovědnosti a příležitost podpořit je nejen gestem

Jan Bartoň
19. 5. 2026

V zásadě musím s tvrzením Kosatíka polemizovat.

Miloslav Grundmann
19. 5. 2026

Přijetí eura by nezměnilo jen peněženky a účetnictví.

ald Aleš Dostál
19. 5. 2026

Od 11. června do 19. července čeká sportovní fanoušky historická událost. Mistrovství světa ve...

Lidovky.cz, ČTK
19. 5. 2026

Trestně stíhaný bývalý polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro mohl vycestovat z Maďarska do...

Matyáš Müller
19. 5. 2026

Obvodní soud pro Prahu 9 bude v úterý opět projednávat korupční kauzu při zadávání veřejných...

Martin Korbáš
19. 5. 2026

Hokejový brankář Jakub Dobeš byl jednou z hvězd sedmého zápasu série play off NHL mezi Buffalem a...

Ivana Vaňkátová
19. 5. 2026

Stojí za probdělými nocemi, zničeným zateplením i nepříjemným zápachem. Kuna skalní se v posledních...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz