22.11.2019 | Svátek má Cecílie


FEJETON: České prostitutky posílí naše vztahy s Němci

12.4.2017

Všímám si už delší dobu toho, jak se v Česku neustále nadává, na co ta EU dává peníze. Popravdě se tomu ani příliš nedivím. Obvinění z nesprávného užívání evropských dotací by se dalo nalézt bezpočet.

Pár příkladů za všechny: Zvedací most, který se nikdy nezvedl, dvě rozhledny postavené blízko sebe a 72 laviček mezi třemi paneláky v Mladé Boleslavi. Přestával jsem věřit v to, že dotace mohou být někdy opravdu prospěšné. A najednou mi svitla naděje. Češi opět vymysleli geniální kličku a ukazují celé EU, jak se dělá čerpání dotací a zároveň posilují česko-německé vztahy. Díky evropským dotacím se u nás totiž opraví všechny nevěstince v pohraničí!

Penzion Retro na Chebsku, sloužící dnes i k trochu jiným účelům, než je pohostinství, o tom svědčí více než výmluvně. Přijde mi proto opravdu nefér, že paní majitelka musela nakonec z nepochopitelných důvodů dotaci vrátit. Vždyť Německo je čistý plátce a jejich dotace prospěly právě nejvíce samotným Němcům. A tak kritika čerpání především z Německa mi přijde naprosto neoprávněná. Paní majitelka naplnila v rámci realizace projektu určitě i gender kvótu a její projekt má několik přidaných hodnot.

Jsem člověk, který se snaží brát vše pozitivně a z té lepší stránky. Dotace jdou z velké části z německých peněženek a němečtí klienti byli jistě se službami „penzionu“ spokojeni. Spokojenost nade vše, zvláště když je oboustranná. Konečně se také našel projekt, který má opravdový smysl, protože skutečně přispívá k většímu sbližování evropských národů. Zatímco dálnice a vysokorychlostní železnice vyžadují dlouhou přípravu a za nic nestojí, nevěstince se dají opravit kvalitně a rychle.

Paní Vašková by měla dostat od prezidenta Zemana vyznamenání

Myslím, že téměř nikdo neudělal pro zlepšení pošramocených vztahů mezi Českem a Německem tolik, jako Alexandra Vašková, majitelka budovy zmíněného podniku. Proto je více než jasné, že musí dostat v říjnu 2017 od pana prezidenta Zemana nějaké vyznamenání. Pan prezident určitě najde více uznání a pochopení pro tento skutek než čeští úředníci. Jen více takových lidí, jako je paní Vašková a vztahy obou sousedních zemí budou jen vzkvétat!

Na závěr bych se s vámi podělil o jednu příhodu související s oním penzionem. Když se mě němečtí novináři ptali, z jakého fondu to bylo placené, říkal jsem s vážným obličejem: Z fondu na posilování česko-německého přátelství. Novinář vykulil oči, zamyslel se a pak řekl: „a mohu Vás citovat?“ Pevně věřím, že to bude na titulce!

Přeji hezký den a veselou mysl!

Převzato z blogu s autorovým souhlasem

Autor je europoslanec za KDU-ČSL, člen Rozpočtového výboru Evropského parlamentu
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.