2.10.2023 | Svátek má Olívie, Oliver


VĚDA: Pád vlády a sadomasochismus

5.6.2015

Nedávno zveřejněné intimní odposlechy na lince Nečas–Nagyová zvedají oponu nad jednou zcela zřejmou sexuální úchylkou: sadomasochismem.

Nemůže být sporu o tom, kdo je v tomto vztahu vládnoucí dominou a kdo podřízeným otrokem. Vzpomínám si, jaký poprask v novinářských řadách způsobila v pracovně předsedy vlády nalezená dámská obuv. No, ještě chvíli hledat a možná se našel i bičík, obojek a náhubek.

Tato sexuální aberace není jistě jevem ojedinělým. Seznamovací inzeráty se hemží žádostmi i nabídkami svazování, bičování a propichování. U partnerského sadomasochismu bývají potřeby partnerů komplementární a odehrávají se za vzájemného souhlasu. U telefonického sadomasochismu submisivní partner ochotně naslouchá vulgárním nadávkám. Přinášejí mu zpravidla masochistické potěšení a rozhodně neprotestuje. Jeho hlavním projevem je pak poslušnost, disciplína a tichý chlácholivý komentář. Je zajímavé, že podřízenou roli často podstupuje muž ve vysoké pracovní pozici. Kompenzuje tím své pracovní rozhodovací pravomoci a proměna z všemocného vládce v poslušného otroka mu přináší pravé sexuální uspokojení.

Mnohá profesionální domina se tak může pochlubit řadou generálních ředitelů, předsedů představenstev a vysokých úředníků, kteří si k ní chodí na pravidelný výprask, poslouchají urážky a poslušně se před ní plazí.

Všechny tyto případy bývají očím veřejnosti skryty, návštěvy tajné a utrpěné šrámy pečlivě skrývané. Pokud jsou realizovány s oboustranným souhlasem, nemohou být ani trestné. Běda však, když takováto aktivita zasáhne do nejvyšších pater politiky. Utajení je pak krajně obtížné. A třikrát běda tomu, kdo honorář za tyto sexuální služby platí z veřejných peněz!

Konkrétní sexuální vztah ministerského předsedy s ředitelkou jeho kanceláře však vykazuje ještě jednu pozoruhodnou okolnost, která působí jako jakýsi katalyzátor. Není jenom vztahem premiéra k podřízené úřednici, ale také vztahem slušně vychovaného a sexuálně nezkušeného katolického chlapce k prohnané světačce, která „ví, jak na to“.

Nedávno se mi dostalo do ruky 32. číslo katolického časopisu pro novou evangelizaci s názvem „Milujte se!“. V záhlaví je citát vojenského kaplana, služebníka Božího a údajně budoucího svatého Emila Kapauna: „Dejte do pořádku své manželství. Nebo sestoupím z nebe a nakopu vám zadek.“

Vpravdě hrůzným čtením je pak příběh jakési Anežky, která odsuzuje nejen jakoukoliv předmanželskou aktivitu, ale také antikoncepci, onanii a pohled na nahé tělo. Pokud byli podobným způsobem vychováváni i mladý Petr Nečas a jeho manželka, dovede si jistě každý představit jejich intimní život.

A pokud se týká antikoncepce, ve jmenovaném časopise pak čtenářka Terezie považuje metodu tzv. neplodných dní za zcela bezpečnou a považuje ji za spolupráci se Stvořitelem. Bohužel se už nedočteme, co dělat, když Stvořitel dopustí nepravidelný menstruační cyklus. Neplánovanou ovulaci pak spouští snad sám ďábel?

Je tedy dosti pravděpodobné, že Jana Nagyová byla první živou nahou ženou, kterou Petr Nečas viděl. A když se k tomu přidá ještě spolehlivá antikoncepce a nekoitální sex, který ostatně už před lety provozoval americký prezident Bill Clinton, je osud ministerského předsedy zpečetěn. A ty sadomasochistické libůstky jsou už pak jenom jakousi třešničkou na dortu.

Dejte do pořádku své manželství. Nebo sestoupím z nebe a nakopu vám zadek

Autor je sexuolog

Právo, 3.6.2015