9.8.2022 | Svátek má Roman


DOKUMENT: Smrt na dosah ruky

28.11.2005

Neozve se žádné cvaknutí. Nebude tady žádný červený displej, na kterém se objeví samé nuly. A už vůbec nebude na blízku odvážný specialista, který v poslední okamžik přestřihne modrý drátek. V komplikovaných elektronických útrobách se jednoduše sepne několik obvodů a puma exploduje… Zemřeme bez varování stejně, jako miliardy dalších lidí. Svět se nenávratně změní k nepoznání.

Brněnská hvězdárna uvede počátkem roku 2006 premiéru multivizuálního představení Jiřího Duška a Jana Píšaly "Smrt na dosah ruky", které je věnováno novodobým hrozbám ovlivňujícím budoucnost lidské civilizace. Představení se v netradičním pojetí pokouší upozornit na závažnost dalšího vývoje moderních technologií. Zamyslí se nad zbraněmi hromadného ničení, globální jadernou válkou, biologickým útokem i narůstající odpovědností všech vědců a celkové změně světové rovnováhy. Část fascinujícího představení se přitom odehrává přímo ve městě Brně. Ve foyer Hvězdárny jej navíc doplní originální "neviditelná" výstava.

Představení "Smrt na dosah ruky" má premiéru ve velkém planetáriu Hvězdárny na Kraví hoře 10. ledna 2006 v 18 hodin. Dále je uvádíme každé úterý, středu, pátek a sobotu, vždy v 18 hodin. S ohledem na emotivní náboj a naturalistické záběry však představení není vhodné pro děti mladší 15 let.

Za hvězdárnu

Jiří Dušek


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!