28.1.2022 | Svátek má Otýlie


VZPOMÍNKA: Jak mi policisté v Karlíně nezastřelili tatínka

8.5.2014

Můj tatínek Jirka - před měsícem mu bylo osmdesát - vymyslel v životě mnoho vynálezů, ale na věci všedního života příliš praktický není a pořád něco zapomíná. Občas ho to přivede do velmi svízelných situací. Když jsem šla dnes Karlínem a telefonovala mu přání k svátku, vzpomněla jsem si, jak tu před dvanácti lety po povodních křičel na policejní hlídky: "Střílejte..."

Můj táta po revoluci zrestituoval činžovní dům v Karlíně. Když přišly v roce 2002 do Prahy povodně a celý Karlín zatopily, musel se jako majitel o své nájemníky a opravu škod starat. Jenže v karlínském domě nebydlel, a tak tam s autem bez povolení nesměl.

Sice o povolení k vjezdu do zátopové oblasti na úřadech několikrát žádal, ale marně. A tak musel denně nechávat auto za hranicemi uzavřené čtvrti a skoro kilometr běhal pěšky.

Ten den už absolvoval svou cestu podruhé, neboť zase si doma zapomněl cosi důležitého. A že byl ve svých skoro sedmdesáti už dost unavený, rozhodl se hlídající policisty přesvědčit, aby ho výjimečně nechali projet.

Jenže strážci zákona byli nekompromisní.

A tak dožraný otec vyhrkl: "Máte zbraně?"

Strážníci udiveně zírali, co tím rozhořčený pán myslí.

"Tak střílejte!" vykřikl, zařadil jedničku a vjel do "zakázané zóny".

Převzato z blogu autorky s jejím souhlasemOpět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021
Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021

Vánoční kolotoč se stal nedílnou součástí eMimina. Letos si už po třinácté naše uživatelky vzájemně poslaly dárečky, které opět udělaly velkou...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.