21.5.2022 | Svátek má Monika


POLEMIKA: Existuje i třetí skupina

9.10.2017

Dan Drápal rozdělil odpůrce imigrace na dvě skupiny, jedni jsou zlí chlapi a ženštiny, druzí hodní hoši a dívky. (viz)

Možná existuje i třetí skupina: nepřejí si vládu silné ruky, ale za to vidí, jak se k ní neustálou lží a manipulací společnost blíží. Nejsou antisemité ani náhodou. (Zato je vidí v EP, viz NP z 5.10. o tom, jak přijali palestinskou teroristku.) Nepodporují Putina, ale nemyslí si, že je Putler. Myslí si, že pravdu má Solženicyn1, když říká, že Ukrajina má právo na samostatnost, ale jak napsal v Souostroví Gulag: „Ukrajina ve svých dnešních sovětských, formálních hranicích není celá skutečně Ukrajinou. Některé oblasti na levém břehu Dněpru nepochybně tíhnou k Rusku“; (české vydání z roku 1990 přeložené z pařížského vydání z roku 1975, díl třetí, strana 31, poznámka pod čarou).

Nezastávají protiamerické postoje, ale myslí si, že i spojence lze kritizovat, zvláště když si spojenci žádné takovéto omezení neukládají. A kritika neznamená, že by chtěli vystoupit z NATO. Konec konců, z textu o druhé Drápalem definované skupině lze citovat toto: „Obávají se i vývoje ve Spojených státech, ale přitom netrpí antiamerikanismem.“ Zajímavé je, obává-li se Dan Drápal vývoje za Obamy, nebo za Trumpa.

Drápal se pokouší o kvadraturu kruhu, i kdyby se rozkrájel, stejně sluníčkáři vidí první i druhou (i třetí) skupinu stejně. Vtip je v tom, že imigraci z mnoha důvodů chtějí, tak proč by měli rozlišovat? Vůbec nezáleží na tom, co si Drápal projektoval do první nebo druhé skupiny, dělící příkop je jinde. Chceš imigraci? Potom jsi správný chlapík! Nechceš imigraci? Potom jsi nevzdělaný buran z Vidlákova, xenofob, rasista a nácek, putinovec a trumpovec. Na takové patří cenzura. Prozatím.

Dnešní společnost je rozdělená, možná už fatálně, každopádně jsou příkopy čím dál hlubší. Jedna její část neustále vznáší nové požadavky, zatímco druhá část se čím dál zoufaleji brání. Nenávist mezi oběma skupinami narůstá a je otázkou času, kdy se změní v násilí. Bohužel. A bohužel s tím nic neudělá ani Dan Drápal se svým pokusem distancovat se, ani autor těchto řádků se svým pokusem (nepochybně naprosto nesprávným) situaci popsat.

1) Zapomněl jsem, v průběhu času se Solženicyn změnil v nacionalistu.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!