3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


GLOSA: Po volbách

8.11.2013

Po volbách by mělo být řečeno několik věcí:

- byly vyvolány pučem (dnes již to jinak nazvat nelze) a tragédií této země je, že pučisté nejsou voláni k odpovědnosti.

- byla svržena špatná vláda, jejíž nekompetentnost zajišťovali v drtivé většině ministři Top 09, ovšem pod patronací ODS v osobě p. Nečase.

- doplatila na to volebními výsledky téměř výhradně ODS, maléry TOP 09 její voliči vcelku tolerují a v Praze se jim po primátorování p. Béma a Svobody (z nichž ani jeden do ODS nepatřil) se nelze příliš divit -

- výsledky nových voleb jsou opět blízké patu, což musel předvídat každý soudný volič. A bude hůř, neboť v této zemi zjevně ubývá daňových poplatníků vytvářejících hodnoty a odíraných státem, naopak přibývá voličů, státem placených z daní těch produktivních. Tohle samo by bylo na dlouhý rozbor a nechtěl jsem ani náhodou říci, že hasič, policista, kantor, obecní úředník atp. jsou těmi špatnými. Je to o poměru toho, co si mohu zaplatit - a co mi stát vnucuje. A hlavně o tom, že stát mi vnucuje "služby", o něž nestojím.

- katastrofická nabídka všech politických stran. Sobotka (Zaorálek a další) ČSSD, Kalousek a knížepán, kteří zatím nejsou poptáváni, leč v konečné fázi u toho nejspíše budou, neboť půjdou s kýmkoliv. Lidovci u toho budou velmi pravděpodobně se svou obvyklou politikou, jež se od dob p. Luxe příliš nemění, ODS s pí Němcovou bez barvy, chuti a zápachu či, nedej nejvyšší, s p. Bendou či Pospíšilem, podobnými jak vejce vejci příteli Sobotkovi? Ti u toho zřejmě naštěstí pro ně nebudou. Babiš, Okamura, na spolky bez ukotveného názoru nevěřím, nejspíš se brzy servou, bude-li o co. O komunistech odmítám uvažovat, to už tu bylo. Ještě že se tam nedostali zelení zemští škůdci.

- lepší to nebude, bude to horší. Můj hlavní děs je v tom, že může nastat situace, kdy účelový slepenec, který bude nějaký čas vládnout této těžce zkoušené zemi, začne usilovně pracovat na přijetí eura. Pod vizí doživotní renty v Bruselu, o jejíž výši, jakož ani o dalších prebendách se nesní českému prezidentu. A za koho z těch uvedených v předešlé odrážce dáte ruku do ohně?

- bylo by asi dobré po půl roce uvažovat o tom, co jsem volil a jaký to mělo efekt.

- bylo by dobré sledovat konání pana prezidenta, já jsem si od něj sliboval (na rozdíl od knížepána) kousíček vlastenectví - a facka s Barrosem a fanglí na Hradě mne vyléčila. A kdo po Zemanovi, který byl přece jen známou osobností? Budeme volit p. Gotta (ten návrh již byl) nebo co? Zpátky k volbě parlamentem, vřele doporučuji.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.