6.10.2022 | Svátek má Hanuš


DOKUMENT: Vladimír Hučín ke svazkům „chartistů“ u StB

19.11.2005

Já jsem celkem dost zaměstnán tou přípravou na ten nekonečný soudní proces, ale na tento nestoudný a podlý požadavek Václava Havla a spol., jehož cílem je znemožnit veřejnosti přístup k pravdě, musím reagovat.

Ono je to tak trochu pro mne i nahrávka na smeč. V mém utajovaném trestním spise je několik výpovědí svědků obžaloby o tom, že jsem byl kritický k lidem jako je Havel, Stárek a k dalším. Tak např. dle protokolované výpovědi utajovaného svědka Jiřího Metelky, který v utajovaném spise Grosstapa vystupuje pod kr. jménem Josef Dvořák, se hanlivě vyjadřuji o osobách jako je Havel, a to tak, že kritizuji jejich četné alkoholické srazy. No a tyto jejich nechvalné aktivity jsou samozřejmě i obsahem zpravodajských svazků bývalé StB.

Osoby jako je Václav Havel a další jsou dle mého mínění motivovány ve své žádosti především tím, že po zveřejnění jejich již tak dost skartovaných svazků by si veřejnost udělala na Václava Havla a další žadatele spíše jiný, a to záporný názor. Tak trochu mne mrzí, že se pod tuto žádost podepsala i Jiřina Šiklová, ale snad ještě nakonec prohlédne!

Mé propuštění z BIS, následné zatčení a uvěznění urychlilo především to, že jsem se veřejně spolu se svým tehdejším ředitelem v BIS Olomouc Ing. Petrem Částečkou vyjadřoval na podporu protikomunistického odboje bratří Mašínů a naopak že jsem kritizoval postoje Václava Havla.

Tato skutečnost je také předmětem odposlechů mého telefonu. Mám zato, že nastává pomalu období, kdy bude odděleno zrno od plev! Strach Václava Havla a spol. z toho, že by se veřejnost dozvěděla pravdu, je nakonec i dobrým signálem, že věci jsou v pohybu směrem k lepšímu!

Oni ti potrefení samozřejmě dobře vědí, proč příslušné zpravodajské svazky StB nezveřejňovat! To, že pod žádostí je podepsán i Petr Uhl, snad není ani potřeba komentovat. Tento profláknutý trockista je pro většinu veřejnosti spíše odstrašujícím individuem! Pokud můžete, tak tento můj názor dejte na vědomí dalším.

Přerov 16. listopad 2006