11.8.2020 | Svátek má Zuzana


ŠAMANOVO DOUPĚ: Duch Huga Cháveze smrdí dál (1)

13.2.2019

(Nový světový pořádek, rouška pomoci, preventivní nukleární útok, Iljičovo revoluční přesvědčení, kampaně pro dobro lidstva a zničení Marsu.)

Poslední dobou se vyloženě flákám, avšak současné dochcípávání socialismu v mé oblíbené Venezuele mne trochu probralo. Protože jsem línej, vyrobil jsem zatím kompilát ze svého deníčku, ve kterém chci obecenstvu připomenout, jak probíhal vývoj tamního režimu za předchozího prezidenta Hugo Cháveze. Zde jsou tedy postřehy, jak jsem je aktuálně zveřejňoval v letech 2008-2013:

Neděle 5. října 2008

Skupina sovětských, pardon, ruských válečných lodí po dlouhé době vyplouvá na světový oceán. Nejdříve se zastaví v Sýrii, poté v Libyi, načež zamíří do Venezuely. Součástí plánovaného cvičení je také „spolupráce se spojenci“.

Venezuela místo Kuby - a máme tu vskutku klasické spojence sovětského imperialismu.

Středa 7. ledna 2009

Už několik dní trvá vypouštění raket palestinskými teroristy z Gazy na jižní Izrael. Vrcholí tak nepřetržité sedmileté bombardování izraelského území. Izrael se brání. To je důvod, proč Venezuela dnes vypověděla izraelského velvyslance v Caracasu a také všechny zaměstnance velvyslanectví.

Pondělí 16. února 2009

Venezuelský prezident Hugo Chávez, který spravedlivě vládne svému lidu už 10 let, bude moci v roce 2013 znovu kandidovat. Umožnila to změna ústavy, kterou voliči schválili v drtivé většině 54 %. Totiž že prezidenti mohou kandidovat donekonečna. Chávez se zaradoval:

„Pravda a důstojnost venezuelského lidu triumfovaly.“ Pan prezident se těší, že bude moci vládnout stejně dlouho jako jeho přítel a vzor (a drogový kmotr) Fidel Castro. Ale Hugo, poslouchej, ani Fidel nebyl prezidentem na doživotí!

BTW: Socialistická Kuba není zemí „rozvojovou“, avšak úpadkovou: Už se dopracovala k tomu, že si smíte za měsíc koupit jedno kuře, kilogram cukru, tři kila rýže, 30 deka soli, půl kila fazolí, 14 vajíček – a půlku mýdla. Co více byste si chtěli pořídit za průměrný plat 20 euro? A pokud jste důchodce, pak tedy máte jenom 6 euro na měsíc. Sám současný prezident brácha Raúl Castro připustil, že „přísun potravin nedosahuje ani 50 procent potřeb dospělého člověka“. Ještěže jsou Kubánci takové velké děti!

Venezuelané se taky těší na reálný socialismus.

Středa 8. dubna 2009

Soudruh Hugo Chávez navštívil Peking. Tato návštěva je, dle jeho slov, „součástí vytváření nového světového pořádku“.

Neděle 19. dubna 2009

US prezident Obama si na meziamerické konferenci potřásl ruku s venezuelským malým Gottwaldem velkým Hugo Chávezem. Nabídl mu „rovnocenné partnerství a dialog“. Setkání amerického prezidenta s bandou latinoameričanů skončilo bezvýsledně.

Úterý 12. ledna 2010

Venezuelský socialismus řeší svůj trvalý státní krach. Moudrý vůdce všeho lidu, companero Hugo Chávez, poslal do ulic Národní gardy, které by měly zabránit „spekulacím“ (míněno zdražení). Zvyšování cen (po devalvaci bolívaru, ke které Chávez přistoupil ve snaze zvýšit příjmy z ropy, poté co ze země prchají znárodňované nadnárodní koncerny) je prý „druhem zločinu“.

Venezuelci by si měli číst v dějinách KSČ(M). Hugo je asi tak padesát let za Klementem. Už znárodnil průmysl, omezil nezávislá média, je sovět... , é, ruským vojenským spojencem, z Ruska dostává i půjčky na nákupy ruských zbraní, provedl devalvaci... Kdy začne popravovat politické odpůrce?

Středa 13. ledna 2010

Zemětřesení na Haiti. Premiér Jean-Max Bellerive odhaduje počet obětí na „výrazně přes sto tisíc“. (Konečná čísla kolísají mezi 150 a 300 tisíci, jen 112 tisíc z nich bylo nalezeno a pohřbeno.) Nikde nejsou vidět policisté, armáda ani záchranáři. Přicházející pomoc a záchranné práce neřídí nikdo z místních papalášů.

Rychlou reakci osvědčily – tak jako vždy - nejlepší a nejefektivnější záchranné jednotky světa: USA na místo posílají 3.000 vojáků. Jako první otevírá své polní nemocnice izraelská armáda. CNN později izraelskou humanitární misi označila za jedinou, která na Haiti dokáže poskytovat komplexní lékařskou péči.

Neděle 17. ledna 2010

K Port-au-Prince doplula letadlová loď USS Carl Vinson. Vrtulníky přepravují z její paluby potravinovou pomoc, zpátky berou zraněné do lodní nemocnice. Lodní vodárna dokáže vyrobit za den 1500 m3 pitné vody ze slané – je to další pomoc zkoušenému Haiti. Američané ohlásili záměr navýšit počet svých vojáků v této humanitární akci na 10.000. Americká armáda obsadila a zabezpečila místní mezinárodní letiště - USA ho berou dočasně do své ochrany. Nad ranvejí už konečně nekrouží zoufalá letadla, pomoc z nich může být konečně dopravena na zem. A konečně ji nikdo nerozkrádá a někdo organizuje!

Komu to bude vadit jako prvnímu?

Pondělí 18 ledna 2010

Venezuelský prezident Hugo Chávez je nepřekvapivě první v obraně svobody a nezávislosti bordelářské Haiti: Označil totiž postup USA v Haiti za „okupaci pod rouškou pomoci“.

Hugo se nejspíš bojí případného zemětřesení ve Venezuele. Zatím nenastalo – jenom se ke znárodňovaným (= ukradeným) firmám přiřadily hypermarkety Exito s majoritním podílem francouzského řetězce Casino Guichard-Perrachon SA. Francouzští imperialisté se provinili „cenovou spekulací“ - po Hugem nařízené devalvaci bolívaru.

Pátek 22. ledna 2010

Haitská vláda vylezla po devíti dnech z kanálů. Organizuje přesun 400.000 obyvatel z Port-au-Prince do stanových táborů mimo město. Má jít o „dočasné řešení“.

Prezidentské hovado Hugo Chávez tvrdí, že zemětřesení na Haiti vyvolali Američani při testu „tajné tektonické zbraně“.

Středa 3. února 2010

Rada bezpečnosti Ruské federace vypracovala pro prezidenta Medveděva „novou“ válečnou doktrinu. Protože ve světě stále roste jaderné, chemické a bakteriologické zbrojení, vzrůstá mezinárodní terorismus a zostřuje se boj o energetické zdroje, tak si Rusko „vyhražuje právo“ prevetivního útoku buď nukleárního nebo konvenčního v případě, že se bude cítit ohroženo – nebo budou ohroženi její spojenci.

Dvě upozornění Moby Dicka:
Á: Stačí, když se máť Rus bude „cítit ohrožena“ - třeba pamflety typu „2.000 slov“ nebo Deníčkem Moby Dicka.
Bé: Dnešní vojenští spojenci Ruska (dle vyjádření sovětských admirálů): Sýrie, Libye, Venezuela. A není snad Venezuela ve „smrtelném ohrožení“? Ostatně Sýrie taky.

Neděle 29. srpna 2010

Rosněft, ruský státní podnik, kupuje 50 % státního (znárodněného) koncernu Petroleos de Venezuela od venezuelských soudruhů.

Neděle 17. října 2010, Světový den úrazů

Venezuelský prezident Hugo Chávez v Moskvě slavnostně poklepal na základní kámen památníku revolucionáře Simona Bolívara. Načež získal od současného prezidenta Medveděva ujištění o co nejbližší dodávce 35 tanků T-72, která zvýší jejich počet na 98. Celkem si Chávéz od Ruska kupuje zbraně za $5 miliard. Další 4 miliardy - tentokráte v € - zaplatí za dva bloky jaderné elektrárny plus „výzkumný reaktor“. (Kde se nejspíš budou zkoumat dosud neprozkoumané možnosti bolívarského atomu...) Stavět by se mohlo začít za deset let - místo Temelína.

„Drahý Hugo, chtěl bych ti poděkovat za kolosální pomoc našemu lidu.“ (Alexandr Lukašenko, běloruský diktátor svému venezuelskému kolegovi na včerejší tiskovce děkuje za dodávky ropy.)
Hugo odvětil: „Můžeme vám dodávat klidně 200 let.“

Venezuelskou ropu, těženou Rusy, kterou prodá v Bělorusku a pak si za to koupí v Rusku zbraně. Aby se stal fýrerem jihoamerického lidu...

Mrtvá Kočka: „Gazprom ve Venezuele odepisuje $300 milionů za neúspěšné průzkumné práce na místních neperspektivních nalezištích.“

Pátek 10. prosince 2010, Den lidských práv

Urážka a nepřípustné vměšování do vnitročínských záležitostí se dnes odehrála v Oslu. Nobelovský výbor dal cenu míru zločinci a kriminálníkovi jménem Liou Siao-po. Ten je zločinec, neboť se pokoušel zastavit čínský rozvoj. A kriminálník je, že se za svůj nehorázný pokus propagovat svobodu slova dostal na 11 let do kriminálu. Cenu nepřevzala ani jeho manželka, ta je zatím ve vězení pouze domácím. Charta 08 musí být zničena!

„Západnímu pojetí lidských práv“ se Čína nehodlá podřizovat. ČLR vyzvala všechny země, aby nobelovskou provokaci odmítli podpořit svou přítomností. Tomuto „čínskému pojetí lidských práv“ se podřídily (anebo mu tleskaly) tyto země: Rusko, Ukrajina, Kazachstán, Tunisko, Saúdská Arábie, Pákistán, Srbsko, Irák, Írán, Vietnam, Kolumbie, Filipíny, Afghánistán, Pákistán, Súdán, Maroko a nezbytně i Kuba a Venezuela.

Pondělí 7. listopadu 2011, 94. výročí VŘSR

Terorista Šakal (známý i jako Carlos), který je od roku 1997 zavřený ve francouzském vězení na doživotí, využil svůj pobyt ke konverzi na islám.

„Vězení jen prohloubilo jeho revoluční přesvědčení.“ Pravil vrahův mladší bratr Vladimir.

Pravé Šakalovo jméno zní Iljič Ramírez Sánchez. Iljič se pochlubil venezuelskému deníku El Nacional tím, že celkem útočil stokrát, přičemž zabil 1500 až 2000 lidí. Do venezuelských médií se dostal jakožto rodilý Venezuelan. Moby Dick žádá, abyste si všimli té linky: Venezuelský marxista, spolupracovník sovětské tajné služby a palestinských teroristů, podvodník, vrah a terorista (“revolucionář“), školený na Kubě, schovávající se v komunistickém Československu, Německu a Maďarsku, socialistické Sýrii a islámském Súdánu, načež muslim...

Úterý 8. listopadu 2011

Daniel Ortega zvítězil v nedělních nikaragujských volbách a oficielně se - už potřetí - stává prezidentem v Nikaragui.

„Výsledek neodráží realitu“. (Protikandidát Fabia Gadea.) Existuje „podložené podezření, že se při volbách staly podvody nevídaných způsobů a rozměrů“.

Podvody? Jenom jedna volební místnost byla zapálena, volební komise nepouštěly příznivce opozice volit pouze „údajně“. Jen někteří voliči opozice byli postřeleni.

Bývalý sandinistický partyzánský vůdce, posléze vůdce vojenské junty, načež demokraticky zvolený prezident Ortega by svého nynějšího vítězství nedosáhl bez soudružské pomoci venezuelského prezidenta Huga Cháveze. Ale není se třeba obávat. Daniel zůstává věrným údem jihoamerického lidu a od marxismu nepřešel k islámu, ale - ke katolické víře…

Pondělí 9. ledna 2012

Bolívarovská republika Venezuela vítá velkého syna státního ropného průmyslu, Mahmúda Ahmadíneřáda, který do ní přibyl v čele stočlenné delegace na přátelskou a pracovní návštěvu. Prezident bratrské islámské republiky Írán byl přivítán svým soudruhem Hugo Chávezem.

„Oba státníci se pozdravili jako bratři.“ (Však se jako „bratři“ oslovují již od dřívějších návštěv.) Obě bratrské země mají už uzavřeno 270 mezistátních dohod, nyní je šance podepsat další.

„Naše vlády si přejí dále spolupracovat na zpomalení imperialistického šílenství, které nyní běsní více, než kdy dřív.“ (Hugo)
„Venezuelský a íránský lid jsou na cestě ke zničení veškeré bídy a arogance imperialismu.“ (Neřád.)

Načež si oba bratři potřásli rukama a počali žertovati o atomové bombě a obavách USA. Ty fóry by mě zajímaly. Jaké asi byly?

Mrtvá Kočka: „Třeba: Za jak dlouho doletí íránské jaderné střely do USA – z Venezuely?“

Neděle 8. dubna 2012 (Velikonoční)

54 % hlasů získal ve volbách Leonid Tibilov, bývalý ředitel místní KGB, a stal se tak prezidentem jedné severogruzínské provincie. Oba vítězové předcházejících prezidentských voleb tak přestali být prezidenty. Ten gruzínský okres je znám pod jménem „Jižní Osetie“ a jako samostatný stát ho uznalo Rusko, Abchazie, Nikaragua a Venezuela. Kuba tentokrát stávkuje. K nejpokrokovějším režimům světa se ještě přidalo Nauru.

Žena Moby Dicka: „Proč Nauru?“
Mrtvá Kočka: „Možná se tak potvrzuje nepotvrzená zpráva, že v místní bance začala prát své peníze ruská mafie.“

Neděle 30. září 2012

Průvod na podporu venezuelského prezidentského kandidáta Henriquea Caprilese byl napaden střelbou. Byli zastřeleni dva opoziční politici. Střelci odjeli autem státní ropné společnosti PDVSA.

„No, už je začíná popravovat. Své politické odpůrce.“ (Mrtvá Kočka)

Převzato z Šamanovy hospůdky U hřbitova.Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?
Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?

Podívejte se, jak u maminek, které navštěvují eMimino, a hlavně u jejich dětí dopadl test pokračovací mléčné výživy Little Steps 2 od Nestlé Baby.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.