14.10.2019 | Svátek má Agáta


MOBY DICK: Jasné a nezvratitelné důkazy

7.9.2013

Soukromý program první slečny, generální vůl ČT, stadion Peltova národa a Rathovi spolupachatelé.
************************************
Sobota 31. října

Do Česka se na několik dní vrací léto. Vlaštovky mu už nevěří.

Česká televize rozjela spešl program pro děti. Celé léto na to pouštěla upoutávky, ale hodně dětí právě dnes přišlo o Studio kamarád. A všechny další pohádky. (Krom Večerníčku, který zůstal na Jedničce.) Déčko totiž nevysílá v multiplexu, ale na regionálních sítích, které si může naladit 80 % diváků. Do dvou let to prý může být 95 %. Zatím mají smůlu obyvatelé Strakonicka, Plzeňska, Kladenska a městečka Liberec. Do černé obrazovky čuměli někteří lidé i v Chomutově, Ostravě i Praze. Večer jim tedy nešel očekávaný film Alois Nebel, který uváděl další program ČT Art, který běží od večera na stejném kanálu.
ČT spadl web, nejspíš kvůli mohutnému nadávání naštvaných diváků. Pro jistotu byla nedostupná i infolinka ČT.

Je měsíc před volbami a partaje musí odpovídat na otázku o původu svých peněz, které vydaly a vydávají na své předvolební výdaje. 300 tisíc € dostali vládní lidovci a 200 tisíc € koaliční socialisti. Ani opoziční Svobodní nepřišli zkrátka. Jediný zlobbista uplácel všechny. Otázka, proč parlamentní komise před rokem skončila bez výsledku svou práci, je tak zodpovězena!
Jedni říkají, že mají zájem na tom, aby byly odhaleny nepravosti. Současně propírané věci jsou "staré záležitosti".
Druzí říkají, že mají zájem na tom, aby byly odhaleny nepravosti. Z plateb nedostali ani cent. Šlo u nich o "selhání jednotlivce", zatímco ti jedni to mají zavedeno jako systém.
Třetí raději mlčí.
Zajímavo jest, že žádný rakouský politik nehovoří o "podplukovnících", kteří řídí politiku, nebo o "šílených prokurátorech".
Peníze šly hlavně z Telekom Austria, a to za fiktivní faktury za inzeráty ve stranickém tisku. Takhle to v Česku provádějí komunisté, a žádného státního návladního zatím nic netrklo.
Žena Moby Dicka: "Oni si naši zlodějští politici nikdy nemysleli, že je kdy něco trkne."
Mrtvá Kočka: "Pořád si to nemyslí."

František (papež, Vatikán) odvolal státního sekretáře Tarcisia Bertoneho. Ten mohl za to, že se církev řádně "nevyrovnala" se skandály, jako bylo sériové i paralelní zneužívání dětí kněžími nebo korupce katolických hodnostářů ve Vatikánu.
Mrtvá Kočka: "Trest za to, že nedokázal zabránit úniku informací. Ne za zmiňované zločiny."

Šest z osmi neohrožených slovenských paraglidistů, které držel Írán kvůli špionáži tři měsíce v báni, bylo propuštěno. Domů je okamžitě přepravil vládní speciál. Všichni byli v podezření, že za letu fotili jaderná zařízení.
Žena Moby Dicka: "Fotíš poušť – a ono je pod ní jaderné zařízení!"
Mrtvá Kočka: "Tomu se v Íránu těžko vyhneš."

Minule jsem v podtitulku zmínil "rozvod po korejsku", a pak na něj nedošlo. Tak ho uvádím až teď: Jak známo, severokorejský Vůdce Kim Čong-un jest ženat s generálkou zpěvačkou soudružkou Ri Sol-ču, která účinkovala ve vojenském souboru písní a tancí Unhaso. Ve stejné skupině zpívala a tančila i dřívější milenka Kima III. Hjon Song-wol. Paní choť zaslechla, že vztah stále trvá. Také žárlila, že (možná) milenka je stále populární. A tak ji nechala popravit. To je ten "rozvod". A aby byl opravdu po severokorejsku, byla Song-wol zastřelena společně s dalšími 11 populárními hudebníky z této skupiny. Byli zadrženi 17. srpna a už tři dny nato odpraveni. Jejich zločiny byly evidentní:
Věnovali se grupensexu, při kterém se natáčeli. Dalším zločinem pak bylo, že nahrávky prodávali jako nějací kapitalisté. A zločin nejhorší, neboť politický: Studovali přitom bibli.
Mrtvá Kočka: "Při tom???"

Neděle 1. září 2013

Prezident republiky Mlhoš Zeman byl od 11.00 hodin hostem pořadu televize Prima Partie, který byl vysílán z Lán. K případnému referendu o církevních restitucích pravil, že "daleko rychlejší a efektivnější řešení by bylo změnit zákony parlamentní cestou, a to zejména ty, které se týkají oné finanční části vyrovnání. To je několik desítek miliard korun a když k tomu připočtete inflaci, tak je to částka, která se blíží v tom horizontu asi tak 100 miliardám korun, a to je jedna desetina jednoho státního rozpočtu."
Hlas lidu: "Takovejch peněz, nic jim nedávejte!"

Prezident republiky Mlhoš Zeman se opět ukázal jako demagog nejvyššího stupně. Finanční náhrada páčí 59 mld. Kč po dobu 30 let, tedy 2 miliardy ročně. Nebude se platit úrok, jen ta inflace. Ale za třicet let to bude inflace za třicet let, a těch budoucích 100 miliard není dnešních 100 miliard!
Žena Moby Dicka: "Po zemanovských vládách to může být za těch 30 let třeba 100 bilionů."
Krom toho se po čtyřech letech snižuje částka placená státem církvím na mzdy duchovních a administrativu, což je tedy 1,5 mld. korun ročně. Za 30 let teprve dojde k odluce církví od státu. Dnešních církví. Nic se neplatí ani muslimům, ani uctívačům Létajícího špagetového monstra…
Mrtvá Kočka: "Zatím."

A hlavně: Byl schválen zákon, byl potvrzen Ústavním soudem, má platit 30 let, a ještě neuplynul rok a už se bude zase rušit??? To budeme pro zahraniční investory skutečně důvěryhodný partner!
Mrtvá Kočka: "Pro Rusáky ano. Ti si to ohlídají."

Ve Vojenském technickém muzeu Lešany proběhl již 11. tankový den – po nočním dešti tradičně na blátě. Byl představen předválečný tank LT 35. Byla sehrána scénka, jak tanky pomáhají odrazit henleinovský útok na československé vojáky střežící hraniční přechod. Škodaže ve vosumatřicátým byly přímo na hranicích jen jednotky SOS. Kdyby tam tehdy byli vojáci s tanky, mohlo být trestáno každé porušení červené linie. No jo, ještěže už je rok 2013.

"Způsob, jakým ruská vláda zareagovala na mé malby, považuji za velmi nemilý, a popravdě dost sprostý." (Konstantin Altunin, ruský malíř.) Altunin požádal v Paříži o politický azyl. Jeho politickým zločinem bylo, že namaloval sérii "Vládci", kde zobrazuje druhy V.V. Putina a Dmitrije Medveděva v, nu, prý v "negližé". Způsob reakce pak byl, že policie v doprovodu dvou kágébáků z FSB a poslance Vitalije Milonova (to je ten, co vymyslel a prosadil zákon proti "propagaci homosexuality") minulé úterý ony nepěkné obrazy zabavila a zavřela celé petrohradské "Muzeum moci".

Žena Moby Dicka: "Nevěděla jsem, že Voloďa a Dmitrij si jsou tak důvěrní…"
Mrtvá Kočka: "Ne, zatím vyjebávají jenom s Rusy."

Kdo má zájem o další dny tohoto týdne, může si je přečíst na autorově blogu Šamanova hospůdka U hřbitova.

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby DickČeské porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum
České porodnice nepodporují kojení tak, jak se chlubí, ukázal průzkum

České porodnice nedokážou poskytnout rodičkám dostatečnou podporu pro úspěšné kojení. Vyplývá to z průzkumu, který poukazuje na to, že každá šestá rodička nebyla spokojená s přístupem personálu.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.