2.7.2022 | Svátek má Patricie


MOBY DICK: Dočasné rozhodnutí na neurčitou dobu

2.9.2017

Prezident Magoro, jaderný Kačer, Putinova propaganda, Mlhošův tankista, blbec Jean-Claude Juncker a podvodník Babiš

Moby a jeho menažerie už nějakou dobu konají jisté neodkladné práce, ale nedá jim to, aby nepřičinili několik poznámek k minulému trimestru i aktuálnímu týdnu, kdy se začaly vrbit věci, které sledujeme již drahně let.

Po celou dobu naší odmlky pokračovala válka, ve které původně nejmenované osoby útočily v Evropě na civilisty i členy bezpečnostních sborů. Zbraněmi byly většinou automobily a nože. Většinou při tom ony osoby „něco křičely“. Společným znakem těchto útoků původně bylo, že policie zpočátku „vylučovala terorismus“, což se už naštěstí přestává krákat. Co se ještě někdy zakráká je, že šlo o „osoby s duševní poruchou“.

Dalším společným znakem bylo, že ony osoby byly nejdříve představeny jako Angličané, Francouzi, Belgičané, Němci, než se začalo mluvit o jejich afghánském, syrském či marockém „původu“. Pokud jde o ten „původ“, pak někdy to skutečně byli potomci přistěhovalců, kteří se už jako Evropané narodili. Avšak často šlo o migranty, kteří získali občanství či asyl. Anebo nezískali. V těchto případech je pozoruhodné, že nebyli vyhoštěni, přičemž byli „policii známi“. A neježe „známi“ – šlo třeba o usvědčené dealery drog, znásilňovače anebo hlasatele nenávisti. A Evropa je neuměla vrátit do země jejich původu. Protože tam by jim třeba „hrozilo nebezpečí“ uvěznění či popravy. (Z těchto humanitárních důvodů dostanou například somálští piráti po odpykání trestů v Nizozemsku státní občanství.)

Všechny tyto teroristy spojuje nejspíš skutečně jakýsi druh duševní poruchy.

„My jsme se se ženou při těch prvních zprávách vždycky ptali, jestli ten útočník náhodou něco nekřičel. A víteže většinou křičel? A víte co?“ (Moby Dick)
„Alláhu Akbar!“ (Mrtvá Kočka)
„Tak proč ho zmenšujete?“ (Žena Moby Dicka)

Připomínáme, že vraždící Prorokovi vyznavači si útoky auty, a později i noži, nacvičili nejdříve v Izraeli. (To je ta země, ve které si ubozí okupovaní Palestinci přejí žít nejvíce, pokud by si mohli vybrat ze všech blízkovýchodních států.) Zprávy o těchto incidentech měly vždy titulek ve stylu „Izraelská hlídka zastřelila Palestince“, a teprve v textu jste se dověděli, že se tak stalo poté, co ona „oběť“ zaútočila nožem. Případně – pokud při teroristickém útoku nožem na seniory, těhotné ženy či mimina nebyl zabit žádný ubohý Paleoarab – pak se ona zpráva vůbec v europejských novinách neobjevila.

No a teď to tady máme, u nás, doma, v Evropě.
„V Praze, ani v Podolí ještě ne.“ (Mrtvá Kočka)
„Ale stejně je to v prdeli.“ (Slušná žena Moby Dicka)

Povzbudivé je, že si už evropští policajti a vojáci vzali příklad z Izraele, a pokud je to potřebné, zastřelí vraždící maniaky na místě jako psy.

Venezuela 2017

Naposledy jsme o této zemi referovali shodou okolností v našem zatím posledním týdeníčku:

Sobota 8. dubna 2017

Ve Venezuele vrcholí týden demonstrací „opozice“ proti bolíprezidentovi Mikuláši Magorovi. Policie proti ní nasadila obrněné vozy a slzný plyn.
„Proč ty uvozovky?“ (Žena Moby Dicka)

Protože „opozice“ před více než rokem vyhrála volby a má většinu v parlamentu. Tu opozice většinou nemívá. Magoro však jmenoval takový Nejvyšší soud, který parlament před 14 dny postavil pod správu vládních úřadů.

Opozice také obvykle nemá guvernéra distriktu hlavního města. Vůdce této „opozice“, guvernér Henrique Capriles, hodlal kandidovat v blížících se prezidentských volbách. Ovšem vláda mu prý zakázala ucházet se 15 let o veřejné funkce, včetně funkce prezidentské. Capriles totiž „podněcuje násilnosti“, tedy protivládní demonstrace.

Jo, ve Venezuele jmenuje vládu prezident bez ohledu na parlament.
„Nejen ve Venezuele, že, Mlhošu?“ (Mrtvá Kočka)

Pondělí 10 dubna 2017

Hladový venezuelský lid vychází do ulic. Už ne pouze inteligence a střední stav, ale i chudí. Ti, kteří dříve děkovali Chávezovi, později Magorovi za to, že dostali drobky z toho, co socialismus ukradl a rozkradl. Už není z čeho krást. A miliardové dolarové půjčky od Ruské federace venezuelští soudruzi použili na nákup zbraní z Ruské federace...
„A teď se jim hodí.“ (Mrtvá Kočka)

Čtvrtek 13. dubna 2017

Venezuelané nemají mnohdy ani chleba. Jeho cena je totiž socialistickým státem regulovaná, stejně jako příděl mouky pro pekárny. Zatímco cena se nesmí zvyšovat, stát přestává dodávat pekárnám mouku, pekaři pak nemají z čeho péct.

„Před pekárnami se už netvoří fronty, protože chleba prostě není.“ (Hladový obyvatel Caracasu pro list ABC)

A kdo za to může?

„Pekaři a jiní buržoazní opozičníci v žoldu amerických imperialistů.“ (Mikuláš Magoro, venezuelský bolíprezident)

Strana a vláda se však stará. Ustanovila celkem 15.000 místních Výborů pro zásobování a produkci (Clap), které rozdělují subvencované potravinové balíčky.

„Těch, co žijí sami, nebo těch, co nejsou v partaji, se to netýká.“ (Vyjádření venezuelských bolíúřadů, )

Podnělí 28. srpna 2017

Nového ve Venezuele je to, že bolívarský prezident jmenuje nový parlament bez ohledu na dosavadní ústavu.

Nového také je, že když se prezident dopustí korupce, tak se zavře prokurátor, který na to upozorňuje. Nebo zavraždí. Pokud včas neuprchne do jiné země.

„V případu brazilské firmy Odebrecht figuruje mnoho zkorumpovaných venezuelských funkcionářů. Jen prezident Nicolás Maduro vyvedl ze státní pokladny osm až deset milionů dolarů, které převedl na jistou firmu.“(Luisa Ortegová, venezuelská generální prokurátorka, bývalá)

„Proč bývalá?“ (Žena Moby Dicka)
„Protože ji začátkem srpna odvolal prezident.“ (Moby Dick)
„To ve Venezuele jde?“ (Žena Moby Dicka)
„Jde. Když si najmenuješ Nejvyšší soud.“ (Moby Dick)
„Ono to půjde i v České republice.“ (Mrtvá Kočka)

Luisa i se svým manželem poslancem Germánem Ferrerem tento měsíc utekla do Kolumbie, protože jim ve Venezuele hrozilo zatčení. Právě dnes předala v Kostarice Meziamerickému soudu pro lidská práva důkazy o (nejen) Madurových kšeftech. Při tom sdělila, že bolíprezident na ni a jejího manžela dokonce poslal nájemné vrahy. A povzdechla si:

„Země s tolika přírodními zdroji jako Venezuela... a její obyvatelé jedí z popelnic.“

Jeden hydrogeolog, který žil ve Venezuele asi 15 let se na ČRo Plus divil, kam se taková, na jihoamerické poměry bohatá a demokratická země dostala, a nemohl najít důvod.

„Socialismus, milý pane.“ (Mrtvá Kočka)
Také se k němu vracíme.“ (Žena Moby Dicka)

Jsou už také ustanoveny Lidové milice. Tedy ve Venezuele. Právě příslušníci těchto vládou vyzbrojených civilních „colectivos“ mají na svědomí většinu ze 130 lidí, kteří byli zavražděni během demonstrací.

A víte vy co? V únoru 1948 dostaly komunistické milice do svých flint ostré náboje – a policajti ne! A stříleli. V roce 1969, při potlačování demonstrací k výročí 21. srpna, dostali LM také náboje – a vraždili. A v listopadu 1989 směřovala do Prahy také neústavně vyzbrojená stranická armáda...
„Ale to jsme byli v prdeli i s Lidovejma milicema.“ (Dobový výrok soudruha Antonína Kapka)
*

Skutečně, kdo se ve škole neučil o sovětských hladomorech po násilné kolektivizaci ve 20. letech minulého století, kdo nepamatuje reálný socialismus z doby československé normalizace, kdo se bojí zavítat do Severní Koreje, nechť se zajede podívat do Zimbabwe, jak to tam vypadá za vlády Zimbabwské africké národní unie - Vlastenecké fronty. Vůdce partaje Robert Gabriel Mugabe dovedl stát po třiceti letech své vlády k hladomoru. Zimbabwe je tak cugrunt, že po gigantické inflaci přestala platit vlastní měna a v zemi se jako oficiální platidlo používá americký dolar.

„A možná si ho i tisknou.“ (Mrtvá Kočka)
„To je útok na původní africké obyvatelstvo!“ (Baronka Ashton von Upholland, bývalá „vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku“ podle agentury Muška na Zdi)
„To je útok na zimbabwské lidožroutské fýrery.“ (Moby Dick)
To nejsou černoši. Ale rudoši. (Mrtvá Kočka)

I další vykopávka z dubna zůstává aktuální:

Úterý 11 dubna 2017
"Severní Korea si koleduje o nepříjemnosti. Bude skvělé, jestli se Čína rozhodne pomoci. Jestli ne, tak my vyřešíme problém bez nich!“ (Tvít US prezidenta Kačera Donalda Trumpa)
„Prezidenti by neměli tvítovat.“ (Žena Moby Dicka)
„Ani jejich mluvčí.“ (Mrtvá Kočka)
*

Nového je, že přes varování Moby Dicka pokračuje Kačer ve tvítování k Severní Koreji, což nakrátko vyeskalovalo mezinárodní situaci až na úroveň průšvihu Karibské krize (1962).
„Preventivně zničíme jakoukoli zemi, která by ohrozila svrchovanost režimu... a to za použití všech prostředků, včetně nukleárních.“
KLDR bude čelit „zuřivé výhni, jakou svět ještě nespatřil.“
Atd.

„To nebyla eskalace. To bylo namířeno rovnou mezi parohy.“ (Moby Dick)

Hezké je, že od té doby už dvakrát přeletěly americké bombardéry přes KLDR.
„A nesestřelili je.“ (Mrtvá Kočka)

No, ony ani nebombardovaly. Před samotným bombardováním by snad mohl Kačer nařídit ještě jeden mezitah: Když v sedmdesátých letech Egypťané a Syřané jásali nad dalšími a dalšími slavnými vítězstvími nad zlodušskými Židy, jak jim je předkládala státní média, provedlo izraelské letectvo hezký příklad mediální protiofenzivy: Jeho letadla „položila sonický třesk“ nad Káhirou a Damaškem.

Ačkoliv se pana prezidenta Trumpa jindy zastáváme proti útokům amerických nepoctivých levičáckých médií, musíme konstatovat, že je opravdu vůl, když nejtěžší trumfy vytahuje hned na začátku. Možná mu měl někdo říci, že pokud vysloví výhrůžku, tak musí být připraven ji uskutečnit. Jinak ztrácí věrohodnost. Kennedy ve dvaašedesátém připraven byl. A Chruščov mu uvěřil, že je. Takže tehdy k jaderné válce nedošlo.

„Zatím je to jaderná válka slov.“ (Žena Moby Dicka)
„A Kačer se dostal na úroveň Kima.“ Mrtvá Kočka)

Úterý 29. srpna 2017

Z dnešních zpráv státní ruské webové agentury Sputnik na českém jazyce:

Ministr zahraničí Německa Sigmar Gabriel podpořil návrh vůdce Sociálnědemokratické strany Martina Schulze o stažení z Německa amerických jaderných bojových hlavic.
*

Další zpráva z těchto útrob ruské post-sovětské a pre-carské propagandy:

Postoj americké vlády vůči statutu Krymu je pokrytecký a nezajímá obyvatele poloostrova, prohlásil předseda výboru krymské vlády pro mezinárodní vztahy Zaur Smirnov. Vůdce německé Svobodné demokratické strany Christian Lindner navrhl předtím Evropě, aby si nevšímala změny statutu Krymu, a místo posílení nátlaku na Rusko zahájila „budování vztahů.“ Na nynější situaci s Krymem je, podle Lindnera, „třeba pohlížet jako na dočasné rozhodnutí na neurčitou dobu“.

„Dočasné rozhodnutí na nejméně 20 let.“ (Moby Dick)

„Postoj USA v krymské otázce, který odpovídá jejich geopolitickým zájmům, je pokrytecký, poněvadž odporuje mezinárodnímu právu, v souladu s kterým ztělesnili obyvatelé republiky v referendu 2014 své právo na sebeurčení“, řekl Smirnov RIA Novosti. Zdůraznil, že ignorování faktu znovusjednocení Krymu s Ruskem na základě projevu dobré vůle je příkladem politiky dvojích norem.

Tento postoj americké vlády, řekl Smirnov, nezajímá obyvatele Krymu. „Díky sjednocení s Ruskem vládne na Krymu mír a národnostní shoda,“ zdůraznil politik.

„Stejně jako mezi Sudeťáky po záboru českého pohraničí Německem na podzim 1938.“ (Žena Moby Dicka)
„Jen ti proradní Tataři selanku poněkud narušují.“ (Mrtvá Kočka)

Středa 30. srpna 2017

Z dnešních zpráv sovětské webové agentury Sputnik:

Pražský hrad bude muset objednat dodatečné třetí letadlo pro podnikatele, kteří chtějí doprovodit prezidenta na jeho listopadové návštěvě Moskvy. Miloš Zeman to oznámil na mezinárodním agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích. A varoval, že podnikatele, kteří chtějí obchodovat s Ruskem, tisk znova označí za „agenty Vladimira Putina“. „Já si na tuto nálepku nebudu zvykat, nálepky lepí ti, kteří nic nevyrábí a pouze jazykem žvaní,“ řekl Sputniku ředitel konsorcia českých podniků energetického sektoru CZET Zdeněk Zbytek.

„Jo, do Ruska se dobře vyváží.“ (Stádní prezident Mlhoš Zeman)
„Přes embargo.“ (Mrtvá Kočka)
„Rusové jsou velkým odběratelem.“ (Zdeněk Zbytek)
„Akorátže nechtějí platit.“ (Žena Moby Dicka)
„Však to zaplatí EGAP!“ (Zdeněk Zbytek to vzal z tlamy Mrtvé Kočky)

Zdeněk Zbytek: Před rokem 1989 velitel tankové divize československé armády ve Slaném. Proslulým se stal jeho projev z 1.12.1989 na sjezdu rolníků. „I když Zbytek explicitně neřekl, že tanky vytáhnou na Prahu, tak v tom projevu jasně naznačoval, že je ochoten zasáhnout,“ uvedl později bývalý ministr obrany a velvyslanec v Rusku Luboš Dobrovský. Exkomunista Zbytek je velkopodnikatelem a zakládajícím členem Strany práv občanů ZEMANOVCI (nyní SPO), avšak Mlhošovým přítelem zjevně zůstal.

„A taky přítelem sovětských podnikatelů.“ (Žena Moby Dicka)
„Chtěla si říci kolaborantem s okupační mocností.“ (Mrtvá Kočka)
*

Mandátový a imunitní výbor doporučil Sněmovně vydat předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a šéfa sněmovního klubu hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Předsedkyně výboru Miroslava Němcová (ODS) novinářům po čtyřhodinovém jednání výboru pravila, že zasedání bylo neveřejné, proto nebude informovat o počtu hlasů pro a proti.

„Devět bylo pro.“ (Žena Moby Dicka)
„Zástupci ANOfertu byli proti.“ (Muška na Zdi)

Více jiní jinde. Zde jen podotkněme, že pokud (až) Sněmovna „vydá“ (odejme jim poslaneckou imunitu) oba pány poslance, pak se stanou trestně stíhatelní i v jiných případech, třeba při zneužití Finanční správy ze strany pana exministra financí proti (ex)konkurentovi z firmy FAU. Možnáže se jazyk rozváže i zaměstnancům Finanční správy, kteří v hospodě po pátém pivu špitají, že měli od vedení úřadu přísný zákaz prověřovat aktivity Agrofertu a přísný rozkaz odpouštět mu daně v řádu stomilionů Kč.

„Těch padesát milionů je prkotina!“ (Andrej pro Agenturu Muška na Zdi)
„Watergate byla taky nejdřív jen prkotina.“ (Žena Moby Dicka)

Připomeňme, že nelegální „instalatéři“ byli v centru Demokratické strany přistiženi v dubnu 1972. Republikán Richard Nixon přesto obhájil své prezidentsví ve volbách na podzim 1972, kdy „drtivě vyhrál“. Abdikoval až v srpnu 1974.

Také nás napadlo, že by náš pan prezident mohl dát panu Babišovi milost, případně poskytnout abolici, čímž by se (v tomto případě) ukončilo trestní stíhání. Mlhoš to zatím vyloučil, ale když dal milost zlořinci Kájínkovi (není on už také v SPO?), proč by ji nemohl dát podvodníkovi? Podvodníkovi – protože v případě Babišova Hnízda šlo nepochybně o dotační podvod.

„Který v té době nebyl v našem zákoníku obsažen.“ (Aston)

„Postup pana prezidenta záleží na tom, jak pan prezident vyhodnotí náladu veřejnosti.“ (Mlhošův věrný vovčáček podle Mušky na Zdi)
„Protože Mlhoš chce zůstat prezidentem i po prezidentských volbách.“ (Žena Moby Dicka)

Kdyby Mlhoš svoje prezidentské volby prohrál, může i tak nějakou hromadnou amnestií omilostnit i svého oblíbence Alexeje. (Jako to při svém odchodu udělal Mlhošův oposmluvní partner prezident Klaus.)

Mlhoš toho může učinit hodně. Třeba po volbách jmenovat Babiše předsedou vlády, i když tomu se nepodaří sestavit koalici a získat důvěru. Ale prezidentská vláda může dost dlouho fungovat i bez důvěry. Nový ministr vnitra a starý ministr spravedlnosti pak mohou s nepohodlnými policajty, státními zástupci a soudci v tichosti zamést. A také s veřejnoprávními médii!

„Co se pak stane s Českou republikou?“ (Moby Dick)
„Nic. Zůstane, kde je.“ (Žena Moby Dicka)
„Na půl cesty mezi Polskem a Maďarskem.“ (Mrtvá Kočka)

K dokumenty doložené spolupráci agenta Bureše s komunistickou StB vydává menažerie Moby Dicka toto stanovisko:

Je jedno, jestli Andrej Babiš byl nebo nebyl agentem. Důležité je, že dnes se jako estébák chová.

Čtvrtek 31. října 2017

A na závěr něco veselého: Ode dneška se nesmějí v EU vyrábět vysavače s výkonem větším než 900 W. Důvod: Ochrana životního prostředí, která spočívá v tom, že pořádné vysavače mají vysoký „elektrický výkon“. Snad poprvé se Evropská komis neohání „účinností“.

Debilita takového zdůvodnění je patrna každému, kdo někdy počítal elementární příklady z fyziky. S menším výkonem se bude muset vysávat déle, takže elektrická práce (příkon krát čas) zůstane stejná. V optimálním případě, protože menší vysavače mají i nižší účinnost. Ani poukázání na vysoký výkon neobstojí, protože „soudobost“ použití vysavačů je velmi nízká, takže nehrozí, že při obvyklém domácím využívání vysavače (asi půl hodina týdně) by se všechny spustily stejně.

Mimochodem: Užití „ekodesignu“ hrozí třeba i rychlovarným konvicím, o kterých se tvrdí, že jsou „neúsporné“. Nejsou neúsporné, vy troubové. Jsou vysoce výkonné! A při přímém přenosu z odporového tělesa rovnou do vody, také vysoce účinné. Nejúčinější ze všech druhů ohřívání vody. (Asi tak stejně, jako u desetkrát dražších indukčních ohřevů, na které musíte mít drahé speciální nádobí.) Výkonné konvice uvaří vodu rychle, to znamená i s menšími ztrátami.

„Jean-Claude Juncker je blbec.“ (Slušná úklido- a čajomilná žena Moby Dicka)
„Jean-Claude Juncker je chytrák.“ (Domněnka Mrtvé Kočky)
„Jean-Claude Juncker je agent výrobců elektrotechniky.“ (Muška na Zdi)

Poslední mínění asi převažuje. Takže teď si odbojní spotřebitelé krom „vyvíječů tepla“ ve formě žárovky budou kupovat i dovolené „průmyslové“ či „tyčové“ vysavače...

Pátek 1. září 2017

A na úplný závěr přecejen ještě něco veselého: Po pěti letech si provozovatelé reklamních poutačů u dálnic a silnic první třídy vzpomněli, že novela zákona o pozemních komunikacích je „neústavní“.

Senátor Václav Chaloupek sehnal dalších 16 dobromyslných senátorských volů, a s jejich podpisy se už mohl obrátit na Ústavní soud. Plošný zákaz „billboardů“ je podle nich v rozporu s právem „vlastnit majetek a podnikat“.
„Na jaře se na mě obrátili provozovatelé billboardů. Za začátku se mi do toho nechtělo. Většině lidí jdou billboardy často na nervy. Nicméně nejde jen o billboardy. Když jsem se radil s právníky, opravdu mám pocit, že jde o porušení Listiny základních práv a svobod.“ (Václav Chaloupek, senátor za hnutí Občané patrioti (OPAT)).

Původní znění zákona z roku 1997 bylo rozšířeno o to, že „jedná-li se o reklamní zařízení viditelné z pozemní komunikace v silničním ochranném pásmu dálnice a silnice I. třídy, lze jeho zřízení a provozování povolit pouze tehdy, slouží-li k označení provozovny, která se nachází v silničním ochranném pásmu ve vzdálenosti do 200 metrů od reklamního zařízení“. A hlavně o to, že jednou vydané povolení již není „nekonečné“, ale vydává se na dobu 5 let.

Řidič má přitom ze zákona věnovat pozornost řízení, a je pochopitelné, že reklama se soustřeďuje na to, aby pozornost člověka, v jehož zorném poli se nachází, upoutala.
„Ona ho neupoutá!“ (Václav Chaloupek pro Mušku na Zdi)
„A proč se dává na »poutače«?“ (Žena Moby Dicka)

Všem otrokářům ilegálních migrantů, dealerům drog a bílého masa doporučujeme, aby se obrátili na senátora Chaloupku. Protože přece také mají „právo vlastnit majetek a podnikat“, ne?

„Ne.“ Žena Moby Dicka

Někteří dealeři s reklamní propagandou vylepili na své poutače českou vlajku.
„Tím jsme jednostranně dle právního výkladu, který máme k dispozici, změnili charakter ploch, které již nadále nejsou reklamním zařízením, jak je definuje zákon. A navíc se jedná o státní symbol.“ (Předseda svazu provozovatelů venkovní reklamy Marek Pavlas a jeho vyfikundovaní právníci)

Jenže pokud bylo k „zvláštnímu užívání komunikace“ schváleno zařízení jako „reklamní“, zůstává jeho charakter, a nelze ho označit třeba jako „audiovizuální tvorbu“. Státní symbol byl zřejmě použit proto, že by se při odstraňování poutače fyzická osoba dopustila přestupku tím, že „úmyslně poškodí státní symbol České republiky“. Stejný paragraf však mluví i „zneužití nebo hrubému znevážení“ státního symbolu, k němuž se vyfikundanci zjevně uchýlili. Právnická nebo podnikající fyzická osoba se však zde nedopustila správního deliktu, protože nevyvěsila „vlajku“, ale plakáty s jejím vyobrazením. Je faktem, že podle zákona u užívání státních symbolů mohou „fyzické a právnické osoby a organizační složky státu užít státní vlajku vhodným a důstojným způsobem kdykoliv“, ale toto není „vhodný způsob“!
*

A ještě jedna legrační aktualita: Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes vypovídal před Obvodním soudem pro Prahu 2 jako svědek při projednávání privatizace OKD. Mnozí mu kladou za osobní vinu, že prodal OKD moc levně. Nu, a Slávek – se neohání tím, že se jedná o „cílenou předvolební kampaň“, ačkoliv jeho volební soupeři (hlavně pan Babiš, ale i jistý Miroslav Kalousek z konkurenčních partají) tím mávají jako klackem.

„Slávek už má tu milou jistotu, že premiérem nebude.“ (Mrtvá Kočka)
***

Moby Dick a jeho menažerie se omlouvají, že pro nedostatek času a prostoru nepokrývají všechny zprávy týdne. A také ani pravidelně. Avšak snaží se hlavně nacházet souvislosti věcí pod povrchem. Bohužel teď nemají moc času, ale někdy to prostě vyvře!
„Vyřve.“ (Mrtvá Kočka)

*******************************************************

Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby Dick