20.9.2020 | Svátek má Oleg


Vrtulníky pro armádu

13.11.2019

Naše armáda je součástí ozbrojených sil NATO. Součinnost a kompatibilita, to jsou zásadní předpoklady fungující spolupráce. Je dobře, že se česká vláda dohodla se slovenskou o ještě užší součinnosti leteckých sil. 

Jenom ta kompatibilita skřípe – Slováci mají pořád ještě staré migy a uvažují o amerických F-16, kdežto my si najali za záhadných okolností švédské gripeny. Rád bych věděl, zda je to fake news, že v nájemní smlouvě je pasáž, že gripeny nesmějí do válečných operací, aby se jim nic nestalo. Každopádně jsou to ale letadla zcela jiná, než jakými operují další armády aliance.

Je to tedy žádoucí změna konceptu, že naše letectvo dostane vrtulníky skutečně osvědčené v boji. Aby žádný boj nemusel nastat, musí být ozbrojená síla připravená a hlavně věrohodná.

Tiché rozjímání

Miloš Zeman skrze viceprezidenta Ovčáčka vzkázal, že 17. listopadu bude doma tiše rozjímat. Ani Andrej Babiš zřejmě nikam nepůjde, oba ale den předem navštíví Slovensko a zúčastní se tamních oslav.

Bude to jistě předmět uštěpačných poznámek, ale faktem zůstává, že oba byli cílem nechutných útoků. Patetická šaškárna s hozením květin do koše z loňského roku je skvrna hanby na oslavě pádu hanebného režimu. Nedostatek respektu, to je známka politického primitivismu. Jiná věc je, že jako hulvát a chrapoun se chová sám prezident, nicméně právě 17. listopadu by se měla ctít zásada „nejsme jako oni“. 

Je to špatná vizitka politické kultury, že se řádně zvolení političtí předáci musí skrývat před útoky agresivní menšiny. Bohužel, zhrubnutí a zburanštění politiky se stává obecným jevem.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.