27.9.2021 | Svátek má Jonáš


Rozumná změna systému PES

13.1.2021

Pozměněné podmínky počítají s tím, že větší váhu bude mít situace v nemocnicích. Jednotlivé stupně se budou odvíjet od počtu pacientů na covidových lůžkách a na JIP/ARO. Zde je dobře podotknout, že tu zbývá prostor k vyčištění: i vrabci na střese si cvrlikají, že na covidových lůžkách je nával mimo jiné i proto, že je na ně vysazená výrazně vyšší taxa než na lůžka takříkajíc civilní. 

Opravdu podstatný je zřejmě údaj vypovídající o situaci na jednotkách intenzivní péče. Tam se opatření projeví s velkým zpožděním, to je problém této indikace.

V každém případě se blíží termín 22. ledna, kdy vyprší lhůta vystavená vládě. Zatím to dotáhla na vrcholné místo v Evropě co se rozšíření covidu týká a plazí se na dně ve statistice očkování. Očkovací koordinátor Zdeněk Blahuta má příkaz nevyjadřovat se (zde). To je vůbec to nejhorší, co může vláda dělat. Únava spolu s naštvaností rostou. Podle zveřejněné strategie by mělo být do konce ledna naočkováno 180 tisíc lidí. Informace o postupu očkování má MZČR zveřejnit ve čtvrtek. I to je skandální – úspěch zápasu s covidem souvisí s důvěrou veřejnosti a té nelze dosáhnout jinak, než plnou otevřeností.

My nejenže nejsme ve stavu otevřenosti, my jsme ve stavu informačního embarga. Opravdu přijde do konce ledna 350 tisíc dávek, jak to předkládá strategie MZČR? Pokud ne, v čem je problém? Znepokojivé zprávy chodí i ze zahraničí, zvláště pak z Německa. Angela Merkel je pod kritikou tisku, že akvizice podřídila Bruselu, a ten je kritizován, že se vydal chalupnickou cestou a škudlil cenu tak dlouho, až mu velkorysejší zákazníci vakcínu vyfoukli: Víc platil Izrael a zřejmě i Británie, která tu může deklarovat první výhodu brexitu.

Je nesnadné se v tom vyznat právě proto, že hodnověrné informace nejsou. Nicméně mohu jen opakovat, že jsme se dostali do situace, kdy je počítání vlády zcela jasně vyčíslitelné a měřitelné.

Tohle už není bezzubé povykování opozice, která v loni kritizovala malé uvolnění, když se neuvolňovalo, a pak velké uvolnění, když se uvolnilo. Tady jsou čísla, tabulky a grafy.

Ve všech dostupných ukazatelích v souvislosti s epidemií je výkon vlády ANO ubohý.

Aston Ondřej Neff


Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.