15.10.2021 | Svátek má Tereza


Rozšlapané bábovičky

25.2.2011

Za vše odpovídal tehdejší vicepremiér pro evropské záležitosti, nynější ministr obrany a místopředseda ODS Alexandr Vondra a kauzu spustil ministr financí Miroslav Kalousek, přesněji jeho Finančně analytický útvar. Média i ministr Kalousek de facto obviňují ministra Vondru ze spolupachatelství na zločinném spiknutí a nezákonném obohacení. Útoky na Vondru nepřestávají a se svou troškou do mlýna přispěchal dokonce jindy tak na slovo skoupý Mirek Topolánek.

Teprve před dvěma dny uveřejnila Mladá fronta Dnes článek ekonoma Pavla Kohouta, který se jako první podíval na celý problém střízlivýma očima a v podstatě všechna tvrzení očerňující Vondru rozcupoval na kousky. Shodou okolností tentýž den uveřejnil Neviditelný pes článek Zdeňka Jemelíka, který připomněl dosud opomíjený fakt, že nejen Topolánkova vláda předsedala Evropské unii. Až doteď média (ani ctěný pan Kalousek) nevzala v potaz, že zodpovědnost po pádu Topolánkovy vlády převzal coby premiér Jan Fischer a věci našeho předsednictví měl na starosti nynější eurokomisař Štefan Füle. O této skutečnosti se ze záhadných důvodů nezmiňuje žádný novinář, před Fischerem se neježí mikrofony a nikdo jej nezpovídá, jak Úřad vlády pod jeho vedením nakládal s penězi.

Nezbývá než se zeptat, proč všichni opomíjejí možného kandidáta na prezidenta Fischera. Proč se veškerý útok soustřeďuje na Vondru? Samozřejmě nelze ani v nejdivočejších snech podezírat Miroslava Kalouska, že za nynějším obviněním firmy ProMoPro kvůli jejímu účinkování před dvěma lety je snad nějaký záměr. Když si ale člověk uvědomí, že Alexandr Vondra začal objevovat a vyšetřovat mnohamilionové kšefty a podvody na ministerstvu obrany z doby svých předchůdců a mohl by leckteré vlivné osobě rozšlapat bábovičky, začnou se ho přece jenom zmocňovat určité pochybnosti. Prostě a sprostě: je Kalouskův Finančně analytický útvar skutečně veden těmi nejčistšími úmysly?Nutrilon Advanced: Otestujte s námi pokračovací a batolecí mléko bez palmového oleje
Nutrilon Advanced: Otestujte s námi pokračovací a batolecí mléko bez palmového oleje

Nemůžete kojit a tak hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje mohou být vhodnou...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.