22.6.2021 | Svátek má Pavla


Policajtská odpověď

30.12.2005

Stanislav Penc chtěl vědět, zdali policejní důstojník František Pachtl, který velel zásahu proti Czech Teku, pracoval pro Státní bezpečnost bývalého režiu. Na takovou otázku se má odpovědět "ano" nebo "ne" nebo "nevím a zjistím to" a tím to mělo skončit. V každém civilizovaném státě by se to takto nějak odehrálo a pokud by snad někoho v záchvatu třeštivosti napadlo se zachovat jinak, dlouho by na své židli neposeděl. Ne tak u nás. Zde policie odpověděla trestním oznámením na Stanislava Pence "pro pomluvu".
František Pachtl podle sdělení policie pro Státní bezpečnost nepracoval. Pro podstatu kauzy to není důležité. Na vysokých místech v silových resortech sedělo tolik lidí kompromitovaných minulým režimem, že Penc měl dostatek důvodů se ptát na Pachtlovu minulost. A bohužel, reakce policie byla tak nehorázná a vrchnostensky nadutá, že ujišťování o tom, že Pachtlova lustrace byla negativní, nebudí zrovna velkou důvěru.
Bude teď na státním zástupci, jak se zachová. Ale i kdyby se zachoval tak, jak by si případ zasloužil, totiž i kdyby žalobu odmítl, policie na sebe zvrhla pěkně černý kalamář s barvou působící dlouhodobé skvrny. Navíc páchnoucí. Dobře na to poukázal i senátor Štětina, když celou věc označil za "absurdní". Měl ovšem říct "normálně absurdní".
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.